Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Gizli Üye

Sevgili 12 yıllık arkadaşım kısa öykümüz hakkında bir bence yazmış. Benceyi okudum, şimdi bu benceyle cevap veriyorum.

Evet uzun süredir yanıktım o çocuğa. Bunu da en iyi şekilde sadece arkadaşıma anlatabiliyordum. Kendisi çok iyi bir dinleyicidir gerçekten iyi bir dosttu. Şimdi biraz kendi hikayemi anlatacağım önce.

Bir insanı sevmek ve söyleyememek çok tuhaf bir şey. Söylersem de söylemezsem de kaybederim korkusu var. Ben ona ne zaman baksam elini tutmak ve sarılmak istediğim bir sevgili gördüm. O'ysa bana hiçbir zaman o gözle bakmadı ve evet aramızda hiç öyle bir konuşma geçmedi.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Sürekli kızlar vardı etrafında inan bir zaman sonra alıştım artık kabullendim. Hiçbir zaman elde etmeyi düşünerek yapmadım, yanında olmak bana huzur verdiği için yanında oldum onun.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Hep canımı yaktı ve ben çoğu zaman arkadaşımın omzunda ağladım. Sürekli konuştuğu ya da çıktığı kızları anlatırdı bana çünkü dosttuk sonuçta. İliklerim sızlardı o bana konuşmaları attıkça, bir de sorardı "neden mutsuzsun?" diye. "Senin yüzünden" diyemezdim de geçiştirirdim hep. Nasıl sevdiğimi en güzel şekilde arkadaşıma anlatabilirdim sadece.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Arkadaşımsa ne kadar sevdiğimi bildiği halde onunla olmaktan çekinmedi. Kimi seveceğini seçemez ama kimden vazgeçebileceğini seçer insan. Sen benden vazgeçmeyi seçtin ve benden vazgeçtin. Onunla olmak güzeldir, iyidir ama sen onun büyüsüne kapıldın gittin. Böyle olmayı sen tercih ettin.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Şimdi "o zaman sen vazgeçseydin" dersin içinden. Senin hislerin o kadar taze ve bastırılmaya o kadar müsaitti ki bunu bir şekilde başarabilirdin. Benim içinse iş işte geçmişti artık.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Yaşattığını yaşarmış insan. Ben günlerce sizin gizemli aşkınızı fark eden kişilerden öylesine biri olarak sizi izledim. Dersteydik ya, ders dinlemem gereken yerdeydik ama benim aklım hep sizdeydi." Acaba şu an birbirine bakıp gülüyorlar mı, acaba el ele mi tutuşuyorlar, acaba şu an şakalaşıyorlar mı?" ben her ders bu soru işaretlerine katlanmak zorunda kaldım. İkinizin de mutluluğunu istedim ta ki kendimi bir kenara attığımı fark edene kadar. Keşke benim seni düşündüğüm kadar düşünseydin beni. Düşündüm diyorsun ama sen sadece düşündüğünü zannettin, kendini buna mecbur hissettin; İÇİNDEN GELMEDİ.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Hadi ben seni yalnız bıraktım, hadi bu öykümüzde kötü kişi benim sen çok mu temizsin? Onu sevdiğimi öğrenmesin diye ne kadar çabaladığımı bildiğin halde onu sevdiğimi ona sen hissettirdin. Sonunda öğrendi onu sevdiğimi. Ellerini tutamadığım, bir kez bile "seni seviyorum" diyemediğim yetmezmiş gibi varlığını da aldın benden yalan mı? Dostluğumuzu da aldın.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Gerçekten de bu en zoruydu sanırdım, meğer daha zor şeyler de varmış.

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

(Bu konuşma bize ait değil ama buna benzer bir konuşma geçti aramızda ondan dolayı bunu paylaştım)

- Bir şey öğrendim bu doğru mu? Hislerin?

+Özür dilerim bu şekilde öğrenmeni istemezdim. Kendimi çok kötü hissediyorum.

- Hayır sakın kendini kötü hissetme, açık açık konuşmak istiyorum umutlanmanı istemiyorum. Sen çok iyi bir arkadaşsın, iyi bir dostsun öyle kalmanı istiyorum. Kalbini kırmak istemiyorum

+Artık eskisi gibi olmaz, konuşmamak en doğrusu. Kendine iyi bak.

- Sen de...

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan

Evet gerçekler acı ve ben bu gerçeklerin acısıyla başa çıkmayı öğrendim. Daha fazla söyleyecek bir şeyim yok. Tüm yaşananlara rağmen Allah'a emanet ol. #kimdenvazgeçeceğiniseçebilirinsan

Kimden Vazgeçeceğini Seçebilir İnsan
4
9
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
4Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Çok güzel yazmışsın içerik harika olmuş.
  Kolayı her insan seçebilir ama sen zoru seçerek farkını en başından ortaya koymuşsun zaten her zaman doğru kararlar vermen dileğiyle.
  Emeğine, yüreğine, kalemine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • luxuria
  Bu hayatta en zoru sevdiğin insandan vazgeçebilmektir, bazen sırf o mutlu olsun diye kendini hüzne atman gerekir. Sen zoru seçmişsin kadın. Yüreğin belli ki kocaman. HELAL OLSUN!
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

83
 • zuhalburak
  Evet haklısın..
  Kimden vazgeçebileceğini seçebilir insan...
  Ama kimi seveceğini asla seçemez kalp bu
  😔
  Herşey gönlünce olsun umarım birgün seni gerçekten seven biriyle birlikte olursun
  Sağlıcakla kal...
  Harika bir konuydu
 • TheMecnun
  Insan kimden vazgecebilecegini secebilir. Ben heo bu ikilemler arasinda kaldim. Arkadadmi sevgilimi, sevgimi askmi, dersmi ortammi, dostmu arkadasmi. Ama hepsinide sectim hic bir sekilde zorlanmadan ha doguruyumu yanlisimi sectim bilmiyorum ama hayatta mutluyum
 • pastaaam
  Cok uzuldum ya buna benzer bende yasdim karsiliksiz sevmistim ama karsimdaki tam bir odun va capkindi neyse gecmos olsun
 • Esramericc
  Sonuna kadar okudum evet kimden vazgeçeceğini secebilir insan, güzel bence.💁
 • kamerr
  Guzel bence ve dogru bir bence
 • NarÇiçeği92
  Bence bazen seçemeyebilir
 • Benekli_Balık
  eline sağlık
 • Gizli Üye
  hım normal böyle durumlar herkesin hayatında bir olay var geçer
 • Gizli Üye
  zor bir seçim olmuştur
 • Gizli Üye
  Var Ya onu kimse senin kadar sevemez ilan ya
 • Gizli Üye
  Zor bir seçim olsa gerek... Yüreğine sağlık.
YÜKLENİYOR...