Aşk Nedir? Sevgili Nedir?

hembarbiehemharbi

Selamlar, Bazıları için üç beş iltifat olan şey, gerçek olarak nedir? Ondan bahsetmek amacım. Hadi anlatayım.

Aşk; topuklarından etine kadar işlemiş bir nasır gibidir. Ya canın acıya acıya adım atacaksın, ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. İki yolda da tek bir gerçek olacak; canın çok ama çok acıyacak… Unutma, sır gibi seversen eğer muradın gerçekleşir çünkü tohum toprağa gizlenirse yeşerir.

Aşk Nedir? Sevgili Nedir?

Mevlana her şeyiyle haklı aslında. Sözleri, İnsanlarda bir duyar uyandırıyor. Asıl konumuz ise aşk... Aşk, kişilerarası ilişki veya bir başka varlığa duyulan derin sevgidir. Aşk, en yüce erdem veya iyi alışkanlıktan, en derin kişiler arası sevgiden en basit zevke kadar bir dizi güçlü, olumlu duygusal ve zihinsel durumları kapsar. Cinsel veya romantik bir ilişki olursa, partnerlere sevgililer de denir. Peki, Sevgili nasıl olmalı? Mevlana'nın tabiriyle kısa bir özet geçmek istiyorum.

Sevilecek biri olmadığı zamanlarda bile seni sevmeli. Sarılacak biri olmadığı zamanlarda bile sana sarılmalı, dayanılmaz olduğun zamanlarda bile sana dayanmalı.

Haklı sözdür. Ama "aşk" sadece sevgili olmak değildir. İmkansız aşklar, Genelde tarihte geçer. öyle düşünüyorum. İmkansız bir aşka tutulmak en kötü şeydir. Ki bu durum vazgeçilmez. Asla vazgeçmeniz söz konusu olamaz. Seven, Her şeye katlanmak zorundadır.

Aşk Nedir? Sevgili Nedir?

Aşk

bir kimseye ya da bir şeye karşı duyulan aşırı sevgi ve bağlılık duygusu.

iki ayrı cinsin birbirine karşı duydukları bedensel ve ruhsal güçlü duygu, sevgi ilişkisi.

Aşk, Değildir ki tek olacak, Aşkını bazen, Yalancı bir hırsız yanlışa kullanman için seni yönlendirmeye çalışır. Bir zaman sonra öğrenirsin, Hırsız olduğunu.

Aşk, öyle bir kimyadır ki o ancak can madeninde bulunur. Aşk, varlığın en esaslı en sırlı sebebidir.

Sevgili

Bir sevgili, partnerinin ihtiyaçlarına saygı duymalı, onlara zaman ayırmalı ve birbirlerine karşı dürüst ve açık olmalıdır. Ayrıca, iyi bir iletişim becerisi, anlayışlı olma, empati kurabilme, sevgilinin hayallerine saygı gösterme, güven verme, sadakat ve dürüstlük, bir ilişkide önemli faktörlerdir.

İdeal bir sevgilinin en çok aranan özellikleri arasında güvenilirlik, sadakat, açık iletişim, anlayışlı olma, empati kurabilme, saygı, sevgi dolu olma ve karşılıklı destek verme yer almaktadır.

Aşk bazen, İki kişiyi düşman eder. Tek, Sonu sevgiyle bitmez.
Aşk bazen, İki kişiyi düşman eder. Tek, Sonu sevgiyle bitmez.

Aşkın, tanımı asla nesnel olamaz. Aşk, herkese göre değişecektir. Bana göre aşk, Bağımlılıktır. Aşkı bırakmak zordur, Doğrular acı ve serttir. Bazen yutkunamazsın. Aşk, Doğruları sana asla belli etmez. Sevgilinin, Yanlış doğrularını asla göremezsin. Sevgili olmak için, Aşkın karşılıklı olmasına gerek yoktur. Bu bir bağ da olabilir. Gizli, Görülmeyen bir bağ. Sadece kader, Bu bağ sayesinde sizi yakınlaştırır.

Sağlıcakla kalın, Bence'm bu kadardı. Umarım okumak zevk vermiştir. Sözlerim, Size anlamını yansıttıysa sevinirim.

Aşk Nedir? Sevgili Nedir?
13 Cevap