Evlatlık olduğumu öğrendim ama aileme söylemeye korkuyorum, ne yapmalıyım?

Gizli Üye

12. sınıfın biyoloji dersinde kan eşleştirip doğacak çocuğun kan grubunun olasılıklarını hesaplarken sıra bana geldi annemin ve babamın kan grubunu sordu Annam 0 + babam AB+ dedim. Sen nesin dedi AB + dedim. Hoca bir durdu. Sonra bana 0 kan gruplu bir annenin AB kan gruplu bir çocuğunun olamayacağını söyledi. İki olasılık vardı ya çocuk A olur ya da B. Abim B ama ben AB yim. O an inanmadım tabiki. Güldüm ve hoca şaka yapıyor sandım. Eve gidince araştırınca fark ettim. Ailemin bunu bildiğini düşünmüyorum. Karışmış olabileceğimi düşünüyorum. Ama bunu aileme söylemeye korkuyorum. İhtimalleri düşünüyorumda ya kendi çocuklarını bulmak isterlerse ya da kavga edersek benden vaz geçmeleri daha kolay olur diye korkuyorum.

Evlatlık olduğumu öğrendim ama aileme söylemeye korkuyorum, ne yapmalıyım?