Çocuklarınızı nasıl terbiye ediyorsunuz?

Anne baba olanlar ya da anne baba olma hayali kuranlar. Çocuklarınızı nasıl eğitiyorsunuz, nasıl eğitmeyi düşünüyorsunuz. Sizce çocuklarınız disiplinli ve terbiyeli çocuklar mı?
Bir örnek vermek istiyorum biraz uzun olabilir şimdiden özürdilerim..

Biz kirada oturuyoruz. Üst katımızda yan dairenin ev sahipleri var bizim ev sahibimizin kardesleri. Uzun süre çocuğu olmamış onların sonra da sans yüzlerine gülmüş ve bir oğlan sahibi olmuşlar. Ama o kadar çok şımartmışlar ki yani, çocuğu değil bu yaşında koca koca insanları ayıplar oldum. Apartman çocuk kaynıyor ve bahçede oynuyorlar genelde. Bizim arabamıza ve motorumuzun brandasina kaç kez zarar verdi bu çocuk bisikletle doğruca arabaya gidip arka tamponu kırdı, brandayı delik deşik edip 300 kiloluk motorun sağını solunu çizdi ve ailesi bir kere çıkıp kızmadı, masrafimizi karşılamadı, teklif etmeyi bırakın özür bile dilemediler..
Bazen balkonda otururken çocukların konuşmalarına şahit oluyorum motoru arabayı göstererek "bunlar bizim kiracilarimizin, bize para veriyorlar" cümlesi başta olmak üzere hakkımızda ve diğer kiracılar hakkında ufacık çocuğun hiç de ağzına yakışmayacak şekilde konuşmalarına şahit oluyorum. Inanın o kadar çok terbiye vermek istiyorum ki çocuğa ama bazen elimiz kolumuz bağlı kalıyoruz.. Çocuğa ayıp değil ailesine ayıp aslında..

Lafı fazla uzatmıyorum. Siz çocuğunuzu nasıl terbiye ediyorsunuz?
Böyle şeyler yaptığını duysanız nasıl hissedersiniz?
8
11
Görüşünü yaz