Sohbet 1 ay

KizlarSoruyor'da Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Funda_a

Herkese merhaba. İşte geldik o güne! Kendi açımdan en az Anneler Günü, hatta daha da fazla önemsediğim bu özel güne. Canım KizlarSoruyor'un tecrübeli ama ilk günkü heyecanıyla yazmaya devam eden editörü olarak günün anlam ve önemine uygun, bir şeyler yazmam farz oldu.

O gün;

Başka bir ruh Sabahattin Ali'nin;

Allah'ım.. İşte bugün, Şu zavallı ömrümün. En matemli bir günü. Elim böğrümde kaldım, Ben bugün haber aldım: Babamın öldüğünü.."

diyerek matemini...

Şiir gibi şair Cemal Süreya'nın;


“Sizin hiç babanız öldü mü? Benim bir kere öldü, kör oldum. Yıkadılar, aldılar, götürdüler. Babamdan ummazdım bunu kör oldum.."

dizeleriyle çaresizliğini...

Mavi gözlü dev Nazım Hikmet'in;


" Baba!.. Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!.. Ne zulüm, ne ölüm, ne korku başımı eğemez!.. Yalnız senin elini öpmek için eğilir başım..”

sözleriyle saygısını, yüceliğini...

Ve şiirin babası üstat Can Yücel'in;


“Hayatta ben en çok babamı sevdim. Karaçalılar gibi yardan bitme bir çocuk. Çarpı bacaklarıyla ha düştü, ha düşecek. Nasıl koşarsa ardından bir devin, O çapkın babamı ben öyle sevdim..”

coşkusuyla ona olan sevgisini 'ona' anlattığı özel günde, Babalar Günü'ndeyiz!

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Öncelikle tüm KizlarSoruyor üyelerinin ve çalışanlarının Babalar Günü'nü kutluyorum. Benim gibi babası hayatta olmayanların ise değerli babaları için Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.

Beni az çok tanıyorsunuz, bazen duygusal konuları, özellikle baba ile alakalı konuları diyeyim, yoğun yaşayıp melankolik hale gelebiliyorum. :) Amma velakin bugün tamamen pozitif, tamamen umut dolu bir Babalar Günü kutlaması ve bugüne özel bir söyleşiyle sizlerleyim.

En güzel vakitlerimizi geçirirken hem eğlenip hem öğrendiğimiz sitemiz KizlarSoruyor'un kurucusu Tolga Tanrıseven ilk kez baba oldu. Üstelik 'bir kız babası' oldu! (bu ayrıntı önemli) :)

Bu özel günde onun heyecanını ve mutluluğunu tüm üyeler ile paylaşmak istedim. Kendisi de beni kırmadı.

O zaman hemen hızla sevgili Tolga Tanrıseven ile babalar gününe özel söyleşimiz başlasın. :)

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

● Yeniden merhaba Tolga bey. Sizinle KizlarSoruyor ile alakalı yaptığımız birkaç
söyleşimiz var. Bu söyleşiler vesilesiyle sizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk.
Bugün ise sizinle ilk kez tattığınız baba olma duygusuyla ilk Babalar Günü'nüzle ilgili
konuşmak istedim. Öncelikle beni kırmayıp teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkür
ediyorum. İlk Babalar Günü'nüzü kutluyorum. Bir kız babasısınız. Zeynep’in babasısınız.
Baba olmak nasıl bir duygu? Minik Zeynep ne zaman doğdu?

-Ben teşekkür ederim Funda. Zeynep Aralık ayında doğdu, neredeyse 7 aylık olacak. Baba olmak tabii çok güzel ama aynı zamanda farklı bir duygu. Daha önce bir arkadaşım
bunu söylemişti, 'Yaşayınca anlarsın' demişti. Gerçekten de öyle. Anlatması zor. Daha önce tatmadığım bir duygu. Herkese tavsiye ederim. :)

Doğum oluncaya dek olayın farkında değildim

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

● İlk baba olacağınızın haberini alınca ne hissettiniz?

-İlk haberi alınca tabii ki çok mutlu oldum ve heyecanlandım ama babalar biraz geç idrak ediyor olayı sanırım. Ben doğum oluncaya dek annesi kadar tabii ki olayın farkında değildim.

“Annelik doğuştan gelir, babalık ise sonradan öğrenilir.” diye bir söz var.
Çok severim bu sözü. Siz kısa zaman zarfında da olsa öğrenmeye başladınız mı?

-"Annelik doğuştan, babalık sonradan öğrenilir" lafına katılıyorum ben de. Evet, yavaş yavaş öğrenmeye başladım. Altını değiştirme, genel bakım, oyun oynama, vs. İyi olduğumu düşünüyorum. Uyutma konusunda pek iyi değilim yalnız. Sanırım beni gördüğünde aklına oyun geliyor ve uyku moduna giremiyor bir türlü. :)

Tolga Tanrıseven ve ailesi
Tolga Tanrıseven ve ailesi

● Kızınızla nasıl vakit geçiriyorsunuz? Neler yapıyorsunuz? Şu sıralar gelişim
sürecinin hangi aşamasında?

-Yerde oyunlar oynamaya başladık farklı oyuncaklarla. Onun dışında geziyoruz, üzerime bağlayabildiğim taşıyıcı bir alet var. Onunla çok mutlu oluyor gezerken.

Babamın benim için yaptıklarını ben de kızım için yapmak istiyorum

Tolga Beyin değerli babası
Tolga Beyin değerli babası

● Bir de madalyonun diğer tarafı var ki o da bu özel günde sizin babanızla olan
ilişkiniz. Öncelikle babanız hayatta mı bilmiyorum. Hayattaysa sağlıklı bir ömür,
değilse rahmet diliyorum. Babanız ve siz, nasıl bir baba oğuldunuz veya
oğulsunuz?

-Babam uzun sure önce vefat etti. Babamın benim için yaptıklarını ben de kızım için yapmak istiyorum. Dünyayı göstermek ve ufkunu açmak için yön göstermeniz lazım ama o yöne itmemeniz de lazım. Bu bir denge meselesi. Babam da bu dengeyi çok iyi sağlamıştı. Çok farklı örnekleri var. Mesela gezmek/seyahat benim çok sevdiğim ve yaptığım bir şeydir. Bunu da babamdan öğrendim. Ama hiç bir zamanda kalkıp bana "mutlaka gez/keşfet, adam olmak için bu önemli" gibi laflar etmemiştir. Sadece kendi yaptıklarını paylaşırdı.

Atlas Dergisi aldım okuyacağım derdi, bana al sen de oku demezdi. Ya da yeni bir yerlere gittiğimizde "Ben burayı duymuştum ya da biliyorum." derdi anlatırdı. Bana kalkıp "Sen de araştırdın mı?" ya da "Böyle yapmak lazım bak." demezdi.

Baba olmak kesinlikle insanın daha yumuşak olmasını sağlıyor. Fakat bu çocuk sahibi olmakla mı yoksa kız çocuk sahibi olmakla mı ilgili tam bilmiyorum

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

● Anlatımlarınızdan çok değerli bir babanız olduğunu ve aslında örnek bir baba figürü olduğunu anlıyorum. "Keşke bu günleri görseydi babam" dediğiniz duyar gibiyim. Eserleri, evlatları olarak Mengüç Bey ve sizinle gurur duyuyordur, inanıyorum. Hep duyuyorum etrafımdan anne baba olunca insanlar daha bir duygusal oluyormuş. Hayata ve hiç tanımadığı çocuklara bile bakışları çok değişiyormuş. Hatta dünya sorunlarıyla, dünyamızın geleceğiyle pek bir ilgileniyormuş. Her ne kadar kısa bir zaman olsa da sizde de bu durumlar yaşanıyor mu? Zeynep’ten sonra hayata bakışınız değişti mi?

-Evet, baba olmak kesinlikle insanın daha yumuşak olmasını sağlıyor. Fakat bu çocuk sahibi olmakla mı yoksa kız çocuk sahibi olmakla mı ilgili tam bilmiyorum. Kesinlikle etrafa ve geleceğe daha duyarlı oluyorsunuz.

İnsanlar hayatlarında daha iyi kararlar versinler diye KizlarSoruyor'u tam teşekküllü bir yardım platformu haline getirmek gerektiğine, herkesin ama herkesin bir şey bildiği ve başkasının hayatında artı bir değer yaratabileceğine inanıyorum.

Fakat Zeynep olduktan sonra bunun kesinlikle yapılması gerektiğine, bu yapılacaksa bunu en iyi KizlarSoruyor'un yapacağına kuşkusuz olarak inandım.

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

●Tolga Tanrıseven nasıl bir baba olacak? Geleneksel mi, despot mu, arkadaş gibi
mi?

-Sanırım geleneksel ya da ikisinin ortası diyebilirim. Biraz önce bahsettiğim gibi denge çok önemli. Gerektiğinde disiplinli, gerektiğinde arkadaş. Ben çocuğumla hep "arkadaşı gibi" olalım, benle her sırrını paylaşsın, benden habersiz bir şey yapmasın istemem. Gitsin kendine gerçek arkadaşlar bulsun benle ne işi var. :) İhtiyacı olduğunda ben buradayım.

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

● Bu özel güne, ilk babalar gününüze özel son soruma geçmeden önce hazır sizi
bulmuşken siteyle ilgili de bir sorum olacak. Zorlu bir pandemi sürecinin artık
sonlarına geliyoruz. KizlarSoruyor bu zorlu süreçte bence insanların dertlerini,
tasalarını, stresini dağıtan, daha fazla umutla bakmayı sağlayan, bilgilendiren, neşe
veren bir platform oldu. Yaz aylarına ve sonrasında dolu dolu bir sonbahara
KizlarSoruyor nasıl girecek?

-Pandemi süreci bir çok hali hazırda olan değişimi, gelişmeyi ivmelendirdi. Bunlardan en önemlisi insanların birbirlerine internet üzerinden de destek olabilecekleri ve yardım edebileceklerini görmeleri oldu. KizlarSoruyor zaten bu anlamda çok önemli bir rol oynuyordu ama değeri daha da anlaşıldı ve büyüme yönü daha net çizgilerle ortaya çıkmış oldu.

Birbirimizin hayatlarına katkı sağlayıp, hiç tanımadığımız insanlara yardım etmek için KS'yi geliştiriyoruz, Bi'Bilen'lerle çalışmakta bunlardan bir tanesi.

Annelik babalık herkese göre olmayabilir

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

● Malumunuz sitemizde KızlarSoruyor’da henüz evli olmayan ama baba olmayı çok
isteyen pek çok erkek üyemiz var. Çoğu zaman sorularda ve görüşlere denk
geldiğim için biliyorum. Onlara ne tavsiye edersiniz? Önce doğru eş dedikten sonra
tabi kii!

-Tabii önce doğru eş olması en önemlisi. Güzel ve farklı bir duygu. Daha önce yaşadığın bir duygu ile kıyaslama yapıp karar vermek mümkün değil. Annelik babalık herkese göre olmayabilir, istemeyen çok kişi var buda normal. Kendini en iyi tanıyan ve ne istediğini bilen kişi insanın kendisidir. Ama benim düşüncem "ben çok iyi anne ya da çok iyi baba olurum" ama olmak istemiyorum diyorsanız tekrar düşün derim.

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

● Tekrar bu özel gününüzü canı gönülden kutluyorum Tolga Bey! Babasını
kaybetmiş bir kız çocuğu olarak bu özel günde ben Zeynep’in sizinle ve annesiyle
çok uzun yıllar neşeyle, huzurla ve tabii ki sevgiyle dolu kocaman bir ömür
yaşamasını diliyorum. Kızlar ve babalar çok önemlidir çünkü. KızlarSoruyor’u da
ihmal etmeyin lütfen. Gizli kullanıcı olarak da olsa gelin ara sıra Olur mu? :)


-Teşekkürler bu görüşmeyi ayarladığın için. Başın sağ olsun senin de Funda.

KizlarSoruyorda Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Kendisiyle farklı konular üzerine yaptığım birkaç söyleşi de tanıdığım kadarıyla Tolga Tanrıseven kesinlikle geçmişe değil geleceğe bakan, olayların her zaman olumlu taraflarını gören ve bu yönde yol alan, umutlu, pozitif düşünceyle hayata bakan bir insan. Bu sebepten dolayı kendi duygusal hezeyanlarımı bir kenara bırakıp onun penceresinden bakarak gerçekleştirdiğim bir söyleşi ile sizlerleydim bugün.

Bence bu pencereden bakarak kutladığım bir Babalar Günü bana da çok iyi geldi. :)

Savaş gazisi William Jackson Smart, altı çocuğunu annelerinin yokluğunda tek başına büyütürken, kızı Sonora Smart Dodd'un babasının bu fedakarlığından yola çıkarak, anneler için Anneler Günü olduğu gibi babaların da özel bir gününün olması gerektiğini düşünmesiyle resmi olarak 1966 yılından bu yana tüm dünya da kutlanmaya başlamış Babalar Günü.

Etkileyici bir kutlanma hikayesi olan bu özel günde, ilk kez babalık heyecanı yaşayan ve dünya tatlısı bir kız evlat sahibi olan sitemizin kurucusu Tolga Tanrıseven ile özel bir söyleşi yaptım. Umarım beğenmişsinizdir. :)

Baba kova ve kızı yay. Bu burçlarının muhteşem enerji patlaması ve uyumuyla nice uzun yıllarınız, biriktireceğiniz çok güzel anılarınız olsun inşallah. Ve minik Zeynep için kocaman bir 'Maşallah' diyerek gidiyorum.. Görüşürüz yeniden.. :)

#funda

KizlarSoruyor'da Babalar Günü Kutlaması: İlk Kez Baba Olma Heyecanı Yaşayan Kurucumuz Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var
36
58
Görüşünü yaz
36Kız Görüşü
58Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • ponçikmom
  Ahirete göçmüş sevgili babacığından başlayarak tüm KScanların ve Tolga Tanrıseven'in Babalar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Kızlarının ilk aşkı, oğullarının rol modeli babalarımız, evimizin temeli, direği, çatısı her şeyimiz. Allah elmaların yarısını birbirinden ayırmasın inşallah.. Babacığına Allah'tan rahmetler, sizlere sabırlar diliyorum.
  Ellerine sağlık Funda'cığım, bana söylediğinden de güzel bir içerik olmuş. Her zamanki gibi şahaneler yaratmaya devam ediyorsun canım. <3 <3 <3
  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Beğenmene çoook ama çok mutlu oldum.. Çok teşekkür ediyorum.. 😊❤️

  • ponçikmom

   Eline, gönlüne sağlık canım. Sen yazarsın da beğenilmez mi? ❤️❤️❤️

  • Funda_a

   🌼🌼🌼🌼🌹

En İyi Kız Görüşleri

 • OjeliKadın
  Tolga Bey'i ve eşini tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün inşallah. Çok güzel görünüyorlar, maşallah 🤲

  Güzel bir söyleşi olmuş. Ayrıca eklediğin sözler ve düşüncelerinle daha da hoş olmuş. Röportajlarını her zaman severek okuyorum. Bu arada daha önce konuşmuştuk, o yüzden uzatmayacağım. Tekrar babana Allah'tan rahmet dilerim.

  Emeğine sağlık 🌺
  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Güzel yorumun için çok teşekkür ediyorum..
   Sitenin kraliçelerinden biri oldugun için senden duymak beni ayrıca mutlu ediyor. Öpücükler benden sana. 💕

  • Teşekkür ederim. Sen de nadide bir prensessin 😘♥️

 • bendeakrebim
  İkisiyle de tanıştığım için daha iyi biliyorum ki iyi bir anne ve baba olmuşlar daha da olacaklar. Heyecanları ve sevgileri zaten yüzlerinden de okunuyor. Çok sıcak çok tatlı bir aile olmuşlar. Minnoş zaten çok sevimli Allah anne ve babasına bağışlasın maşallah. :)
  ellerine sağlık canım.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Luccᴀ
  Tolga Bey'le yaptığın söyleşi çok güzel olmuş, Babalar Günü'nün anlam ve önemine binaen böyle güzel içeriğe imza attığın için seni tebrik ediyorum Funda.

  Tolga Bey ve eşini tebrik ediyorum, Allah analı babalı büyütsün. Miniği de gözlerinden öperim ❤
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3357
 • Ms26Ms
  Çok güzel ve anlamlı bir çalışma olmuş. Allah analı babalı büyütsün. 🥰
  Emeğinize sağlık👒
 • xBadGirlBadx
  babam ölürse üzülürüm ama bilemiyorum
 • Beyzabegum
  Allah bağışlasın Tolga bey hayrını görsün
 • GünesiBaglasamAya
  Güzel yazı olmuş. Emeğine sağlık. Bana göre kız babaları çok şanslı. Tüm babaların günü kutlu olsun.
 • Poncikkk98
  İlk defa gördüm kurucuyu ama çok güzel bir aile Allah ilelebet kılsın 💚
 • яüүαмsı
  Çok keyifli bir söyleşi idi Allah Zeynep bebeği ailesine bağışlasın rabbim hayırlı uzun ömürler nasip etsin ☺️. Tolga beyin ve tüm babaların gününü kutluyorum. Babalar günü buruk geçen gökyüzünü izleyerek babam diye boşluk hissedenler için de rabbimden sabır diliyorum ❤️
 • seulgiloun82
  çok şirinler 🥺🥺🥺
 • Ezobezo
  Çok güzel bir yazı olmuş💯
 • Wlesya
  Çok güzel bir söyleşi olmuş, emeğine sağlık, Tüm babaların babalar gününü kutluyorum. :)
 • Gizli Üye
  Aaaa kurucu 😂
 • üye645811
  Çoh hoşlar
 • OverNow
  Çok güzel olmuş, emeğinize sağlık.
 • nirhamm
  Hayatta ne güzel insanlar 5
 • dayystarr
  Maşallah
 • lalesudee
  Çok güzel bir yazı olmuş
 • wiosnna
  Babalar gününüz kutlu olsun
 • ireemşeen
  Babalar gününüz kutlu olsun
 • AdanaLiii_ks
  MaşAllah Allah analı - babalı büyütsün çiftimizde pek tatlılar Allah nazarlardan saklasın🤲😊
 • sedefcnn
  Güzel bir söyleşi olmuş emeklerinize sağlık👏Tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
 • jaapoonnkızz
  Allah analı babalı büyütsün. Tüm gerçek bqbaların babalar günü kutlu olsun.
 • Miraysuyum
  Ya o kadar güzel bir kare kiiiiiii Allah daim etsin
 • Gizli Üye
  Allah analı babalı büyütsün :)
 • Afraa2727
  Tolga beyi ve eşini tebrik ederim maşallah çok güzel görünüyorlar kem gözler tenhaya 🧿😅
  Ellerinize sağlık güzel bir söyleşi olmuş 🤩
 • 27esmerim
  Canım babam Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun babalar günün kutlu olsun senin.. ve tüm babaların babalar günü kutlu olsun..
 • __Nida__
  Güzel bir söyleşi olmuş.. Ellerine sağlık
 • Hayalperest7898
  Müthiş bir duygu 👍🏻
 • Pqkdksksjd
  Ne güzel
 • yemek10tarifleri
  H. O Başkan
 • ZynpEylül
  Çok güzel bir söyleşi olmuş, ayrıca kızıyla da adaşım ne kadar güzel.💖🤗
 • Sunrise_sunset_
  Çok güzel bence olmuş emeğinize sağlık
 • Allah analı babalı büyütsün🤲 Hayırlı evlat olmayı nasip etsin inşallah💕
 • Sakaryalim
  Yine nefis bir yazı. Emeğine sağlık Fundacım. Sevgili kurucumuz Tolga Bey'e de öncelikle Rabbim analı babalı büyütsün dileklerimizi iletmiş olalım buradan. Ve site içerisinde baba olan, babalık hasreti çeken tüm üyelerimizin de şimdide babalar gününü kutlarım. 🥰🥰🥰
 • allerdebébé
  Tebrik ediyorum bebeğini sağlıkla kucaklaması dileğiyle...
 • biradetmehmet
  Muhteşem yazı
  👏👏👏❤️
 • fabio35
  Allah kimseye evlatsız bırakmasın
 • spacescom
  iyi bir girişim olmuş Tolga Tanrıseven'e tebrikler
 • FelFire
  Ellerine sağlık, çok güzel bir yazı olmuş :)
 • _Slash_
  Kral adam bir şey diyemedim. İyi bir bence olmuş eline sağlık.
  • Funda_a

   Teşekkürler..👍😊

 • Akrep-Bir_Adam
  Kalemine sağlık çok güzel olmuş :)
 • Gizli Üye
  Sağlıklı mutlu bir bebişiniz olur inşallah
 • Gizli Üye
  Baba ha baba..
  O ne demekse artik..
  Var desem yok
  Yok desem var...
  Arafta kalmak ruhuma çok ağır geliyor 😞
  Sen de dönüp dolaşıp
  Sürekli baba diyorsun...
  Yapma böyle Funda
  Yapma 😞
 • Gizli Üye
  Çok güzel paylaşım olmuş
 • Gizli Üye
  Allah analı babalı büyütsün. Bir de şu sitenin logosunu renksizleştirsen böyle çok feminen duruyo site dışarda rahatça giremiyorum millet bu ne diye bakıyor telefona
 • askeradam1
  mutluluğunuz daim. olsun
 • Emrecan3334
  Çok güzel anlatmissin emeğine sağlık
 • --rauf
  Cok guzel olmuşlar 😀
 • sevgiarayanadam
  Emeğinize sağlık
 • staybehind2
  çalışman güzelde çok abartı olmuş adamın söyledikleri
 • TolgaTanriseven
  Tesekkurler Funda bu guzel bence ve soylesi icin, cok itinali hazirlanmis. Arada melankolik hale gelmekte hic bir sorun yok hatta saglikli bence. Babalar gunude ozel bir gun, ozel insanlarin hatirlandigi gun, o yuzden bu gune pozitif enerjinle deger kattigin icinde tesekkur ederim.

  Tum babalarin babalar gunu kutlu olsun.
  • Funda_a

   Bende size yeniden teşekkürlerimi sunuyorum Tolga bey. Sizinle sohbet etmek benim için çok keyifli ve öğretici oluyor. Melankolik olma kısmına gelince o işin latifesi.. 😊 Yoksa dediginiz gibi duygu her daim olmalı. İnsanız neticede. Bende özellikle 'baba' söz konusu olunca duyguyu yansıtma ayarını kaçırabiliyorum.. Sevgiler.. 💜

 • Xxveeahs
  İlk Babalar Günü'nüzü kutluyorum. Bir kız babasısınız. Zeynep’in babasısınız.
  Baba olmak nasıl bir duygu? Minik Zeynep ne zaman doğdu?
 • CaroLina_RapeR
  Rabbim banada nasip eder inşallah...
 • Gizli Üye
  Güzel olmuş
 • YağızDemirören35
  Tolga beyi 2010 dan beri takip ediyorum başarılı bir yönetici 2014 de 1 milyon dolar yatırım almıştı
 • bahtsızromeo
  Bir ömür ailecek mutlu olsunlar.
 • Aşkın_Sonu
  Eline emeğine sağlık Funda. Güzel düşünülmüş bir söyleşi olmuş. Maşallah çok tatlılar. Rabbim mutluluklarını bozmasın evladını güzel günlerde yetiştirsin. Maşallah diyelim.

  Burdan kendi babamın ve onun şahsında tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
 • ELRoY34
  Guzel soylesi, guzel aile, guzel bebek
 • doanylmz
  Hayırlısı olsun bakalım
 • harunbayram07
  Herkes bir baba olmak ister
 • fangoria
  Çok güzel olmuş
  Babalar günü kutlu olsun tüm babaların
 • SeviyorSanSev
  bu siteyi kurmak la babaların babası oldun
 • Daha Fazla (30)
YÜKLENİYOR...