Babalar Günü: Gösteriş Zamanı

Merhaba arkadaşlar.

Bugün sizlere fark ettiğim durumlar üzerine kurulu, kısa tespitlerden oluşan, babalar günü üzerine yazılmış oldukça küçük bir bence sunuyorum. Bu bencenin asıl amacı düşünmek ve sorgulamaktır.

"Her sene Haziran ayının ikinci pazar günü babalar günü olarak kutlanır?''

Çocukluğumuzdan beri en büyük sığınağımız, erkekler için rol modelimiz ve dünyaya gelme sebebimiz olan babalarımızı bu gün içinde genellikle kutlar ve onore ederiz. Bu yıl aşırıya kaçan şey ise sosyal medyada aralıksız olarak gördüğüm gereksiz babalar günü trafiğiydi.

"Bu durum için düşündüm ve aşağıdaki sonuçlara vardım, sizi rahatsız edebilir!"

1-) Sosyal medya bizim için bir reklam yeri. Çünkü yanıbaşımızda olan babamızın doğum gününü ve babalar gününü neden sosyal ağlardan da kutluyoruz? Hiç düşündünüz mü?

2-) Kendimizi sosyal medyada göstererek tatmin oluyor, duygusal reklam yapıyoruz. Davranışlarımız tiyatral!

3-) Herkesin babası yoktur ve bizler bu sosyal sorumluluğu üstlenerek kendimizi lanse etmek adına insanları üzmemeliyiz.

4-) Bazı çocuklar çok küçük yaşta babasız kalır ve kendisinden büyükse abilerini model alırlar. Bu bağlamda abilere çok görev düşer! Kimisi ise abisi olacak kadar bile şanslı değildir!

SONUÇ:

"Babalarımız bizim için mukaddestir. Ancak sosyal medyadaki güç ve lanse çabalarımız bizi ne yazık ki anlayışsız insanlara dönüştürüyor. Sosyal medyayı kullanırken karşımızdakileri düşünerek paylaşım yapmak adına sosyal bir sorumluluk yüklendiğimizi unutmayalım."

💐Sevgilerimle: Gizli Kullanıcı


1|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

  • Ellerine sağlık krdsm

    0|0
    0|0
Yükleniyor...