Ülkeler ve En Bilinen Yemekleri

Selamlar bugün yine size dünyayı tanıtacağım. Bu sefer ülkelerin mutfaklarına dadanacağız ve en bilinen yemeklerini size söyleyeceğim. Kaydırın...

İspanya

Paella

Paella
Paella

Bizim hamsili pilavın İspanya versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Deniz ürünlü bir pilav.

Tapas

Tapas
Tapas

Bunu Türkçeye çevirecek olsam mezeler olurdu. Adı da Tapas tam bir Hindistan kelimesi değil mi ya sizce.

Fransa

Kruvasan
Kruvasan
Krep
Krep

İtalya

Makarna
Makarna

Her türlüsü muazzam bir yemek bence ama içine yoğurt döktüğümüzü görseler çıldırırlar herhalde.

pizza
pizza

Büyük küçük herkesin çok bayıldığı bir yemek şüphesiz. Ama bunun iççin İtalya'ya kadar gitmeye gerek kalmayabilir. Mardin de bir köy var diyorlardı çok iyi yapıyormuş. (Googla Mardin pizza köy yazın çıkar bence merak edenler)

Hindistan

Tandoori Tavuk
Tandoori Tavuk

Görünüş itibari ve hatta bence yapılış şekliyle falan bizim soslayıp fırına attığımız tavuğa benziyor. Ama baya popüler bir yemekmiş bu da Hindistan için. Bir de Biryani denilen bir yemekleri var fakat ben buraya şeyi eklemek istiyorum Zamanın Hint dizisi izleyenleri hatırlayacaktır.

Ülkeler ve En Bilinen Yemekleri

Japonya

sushi
sushi

Başlığı bile görünce bence aklınıza şak diye geldi eminim ama kanıtlayamam. Size gereksiz bir bilgimsi vereyim mi? balıklar sirke (ya da limon) ile marine edildiği için ya da içine konulduğu için pişiyormuş. Aslında çiğ balık değil yani sadece pişme yöntemi farklı.

Ramen
Ramen

Bir çeşit erişte çorbası denebilir. Çünkü et veya tavuk suyu ile yapılan bir yemekmiş. Bunun tadı nedense bana yediğimde hayal kırıklığı yaşatacakmış gibi geliyor.

Görseller güzeldi demi, iştah açıcıydı demi. Araya bir tane Çin' den yarasa çorbası atmamak için zor durdum. Şey diyormuşum 10 beğeniye bir sonraki bence de size Google'den yarasa çorbası tarifi...

Ülkeler ve En Bilinen Yemekleri

İyi açıklamalar..

N~

Çorba morba tarifi atmam haberiniz olsun ..

Ülkeler ve En Bilinen Yemekleri
Cevapla