Kuruyemişin Bilinmeyen Faydaları

Gizli Üye

Kuruyemişler hem lezzetli hem de sağlık açısından oldukça etkili atıştırmalıklardır. Gün içinde cebinizde bulundurabileceğiniz, arada ağzınıza atıp faydalarından yararlanabileceğiniz kuruyemişlerin, olumlu etkilerini listeledim.

Bir not düşeyim; Fazlası zarar. Ayrıca kilo yapar. Dikkat edin :)

Kuruyemişin Bilinmeyen Faydaları

Fındık içi Kavrulmuş 1 kg

Fındık içi Kavrulmuş 1 kg

Fındık deyip geçmeyin, birçok derde devadır. Kemiklerin güçlenmesinde, vücut ağrılarında oldukça etkilidir. Hatta kansere karşı olduğu bilinmektedir. Tabi bu kadarla kalmadı, kalp krizine karşı en büyük silah olan fındık güzelliğinizi de korumaktadır. Hem yaşlanmayı hem de kırışıkları engelliyor. Her gün bir avuç fındık sağlığınız üzerinde oldukça büyük bir faktör diyebilirim.

Badem İçi Çiğ 1 KG

Badem İçi Çiğ 1 KG

Bademin fındıktan arta kalan yanı yoktur. İkisini birlikte tüketebilirsiniz. Yanında bir de üzüm olursa off off büyük keyiftir. Mide ağrılarına ve kabızlığa iyi gelen badem, aynı zamanda kemiklerinizde büyük etki yaratıyor. Fındıkta olduğu gibi kalbinizi korurken kanserlere karşı en büyük silahlardan teki oluyor. Ezana ne kadar kaldı yahu, canım çekti. :D

Antep Fıstığı Süper 1 KG

Antep Fıstığı Süper 1 KG

Günlük yağ ihtiyacımızı karşılayan antep fıstığını yemek güzeldir ama açmak pek uğraştırıcı oluyor. Bunların direkt açık satılmışı yok mu, lap lup yerdik. :D Diyabete ve kansızlığa faydası olan antep fıstığının gün içindeki enerjimizi dengeler, böbrek sağlığını korur. Birliktelikte dahi etkisi büyük olan antep fıstığının birçok derde deva olduğu bilinmektedir.

Ceviz İçi 1 KG

Ceviz İçi 1 KG

Görüntüsü itibariyle neye faydalığı olduğu anlamamak elde değil. Beyin sağlığına, hafıza fazlasıyla faydası olan cevizi çok tüketmenizi öneririm. Aman çok tüketmeyin, fazlası baş ağrısına sebep olabiliyor. Mide, bağırsak, prostat, kalp problemleri gibi birçok soruna ilaç olarak kullanılabilir. Hem tatlılarda hem de salatalarda kullanabilirsiniz.

Kaju 1 KG

Kaju 1 KG

Diğerlerinde olduğu gibi Kajuda kalp dostu ve kanser önleyicidir. İçerdiği bakır sayesinde daha sağlıklı ve gür saçlar için oldukça etkili bir kuruyemiştir. Kemik erimesi yaşayanların bolca tükettiği kaju, rahat bir uyku için birebir kuruyemiş diyebilirim.

Kuruyemişin Bilinmeyen Faydaları
18 Cevap