Sizce yabancıların gözünden Türkiye ve Türk insanı nasıldır?

Sizce Dünyanın gözünde ülkemiz ve toplumumuz nasıldır?
Sizce yabancıların gözünden Türkiye ve Türk insanı nasıldır?

0|3
77105

En İyi Erkek Görüşü

• Türk insanı samimi, içten, yardımseverdir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Vatansever bence, lise’de ögretmenimin buna cok sasirdigini söylemisti. Ben de ulkemi seviyorum ama turkler sanki daha bir coskulu seviyor gibi demisti.

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 104

• okda pozitif algıya sahip değilller açıkcası,21 yıldır amerikada yaşıyourm her ne kadar anlatsakda ülkemizi, bir türk ile tanışmamışlarsa veya işleir gereği türkiye ile alakaları yoksa eüer halk arasında bilinmiyor türkiye , az bir kitle biliyor onlarda ortadoğulu zannediyor bizi, türk ü ayrı bir ırk olarak değilde, arap zannediyorlar :) komik komik işler :)

0|0
    0|0
    • Amerikalıların ne bakıyorsun? Aralarında Avrupa'yi ülke, İngiltere, Fransa'yi falan kendilerinin gibi eyalet sanan bile var

• @Ragnar_Lodbrok amerikada yaşadığım için oradan bakıyorum arkadaş. avrupa ile ilgilenmiyorum :) avrupa ile ilgilenene kadar çin ile ilgilenmek daha çok ilgimi çekiyor, malum sebeplerden ötürü.

• Genelde ülkeyi gidip görmüş olanla hiç bilmeyenin fikri bayağı farklı oluyor.

Hiç bilmeyen Arap ülkesi falan sanıyor. Türkçe bir Asya dilidir, kökeni bugünkü Moğolistan dediğimde gözleri faltasi gibi açılan ecnebiler var.

Bizi Sami dili veya balkan dili konuşuyor sanan falan var mesela.

Bunda da baklava, Suleymaniye, kebap dışında ülkeyi tamamen Arap devleti gibi yansıtma peşindeki devletin cok etkisi var.

1|0
    0|0
  • Laiklikten vazgeçme ahmaklığını gösteren, kebap ve tatil beldeleriyle dolan.
    3. Dünya ülkesi

6|1
    1|0
  • Pek iyi değil gittiğiniz ülkeye dikkat edin 4 yılda 3 ülkeye gittim şuanda da yurtdışındayım insanlar sempatik buluyor insanımızı ama hiç güven vermiyoruz abaza ve görgüsüz olarak tanınıyoruz çoğunlukla kendi gözlerimlede halkımı gözlemlediğimde bende bunu açık bir şekilde görebiliyorum bizi dışarıda tanıtanlar dikkat etsin hareketlerine Saygılar...

1|1
    0|0
    • Internet sayesinde turklerin imajı Araplar dan bile beter olacak zaten. Bildigin troll çünkü millet

• Onların, kendileri hakkında bizim fikirlerimizi merak ettiğini düşünmediğim gibi, ben de yabancının ne düşündüğünü önemsemiyorum. Kendimizi bu kadar küçük görmemek lazım. Biz kendimizi bilirsek, başkasının ne düşündüğünün hiçbir önemi kalmaz. Onların içinde de ırkçılar var mesela, ama biz çoğunluk olarak hayranız onlara.

1|0
    0|0
  • Kara, arap kabilesi gibi gören çok fazla var. Türküm diyince bön bön bakarlardı. Disiplinsiz, kaytarma meraklısı, üç kağoçıt peşinde çok var mesela, öyle tanıyan çok insan var. Anlattım neyin ne halt olduğunu.

2|0
    1|0
  • Almanyada yaşadım. Toplum düzenini bozmayan insanlara karşı kötü bakmayorular. ayrım yok, iyiysen seviyolar. ama gelipte oranın düzeni alt üst eden insanları da haklı olarak sevmiyorlardı.

0|0
    0|0
  • Arap olarak görüyüyorlar. Haksız da sayılmazlar yani...

5|1
    0|0
  • Zaten yabancılar dediğimiz tek bir topluluk. Bunlar farklı ülkede farklı kültürde değiller. Demek istediğim bir ülkeye sorsan remove kebab der diğerine sorsan defend kebab der. Uzaktakiler yerini bile bilmez.

1|1
    0|0
  • Ben türk erkekleri hakkında biraz kötü düşünüyorum. Çünkü kendi ülkesindeki kızları aşağılıyor lar. Bu cahilce

4|0
    0|0
  • Tabiri caizse mermiye kafan atan, korkudan dünya çinlilere dunya harikası yaptırmış olan , ve en önemlisi Peygamber duası almış bir milletiz...

2|0
    0|1
  • Bizim afgan ve suriyelilere bakiş açimiz neyse avrupailerinde bakis açisi o hatta arap ulkesi olarak bizi biliyorlar
    Daha kotusu asyada barbar olarak biliniriz
    Amerikada keriz.

0|0
    0|0
  • Abd yaşadım oraya göre yazacağım seattle'dan bizleri arap sanıyorlar ülkemizi duymuşlar ancak haritada çoğu bilmiyor misafir perver sıcakkanlı olarak biliyorlar bazıları'da arap ülkesi sanıyor bizleri 😊

1|0
    0|0
  • Ülkesine bagli, avrupaliyi biz gözümüzde büyütüyor, üstün görüyoruz ama avrupada yasayan Türkler zamanla ne mal olduklarini anliyor.
    Onlarin cahilleri, egitimsizleri, sadece Türkleri degil, her yabanciyi ikinci sinifi insan gibi görüyor, bizse avrupadan olunca kendimizden ileri görüyoruz, asya ülkesinden olunca dislanmasi gereken insanlar gibi.
    Türkleri avrupa ülkesi haric diger ülkelerin insanlari cok saygi gösteriyor ve gercekten seviyor, sayiyorlar, özellikle son zamanlarda diplomatik cikislarimiz yüzünden

1|0
    1|0
  • Her ülkeye hatta şehrine göre değişir cevaplar. Genelleme dahi yapılamaz. 20 üzeri ülke 50 üzeri şehir gören ve bu lokasyonlarda bu soruyu inceleyen biri olarak cevaplıyorum

0|0
    0|1
  • Romen amelelere sormuştum 2000 yılında. O zaman bile Arap demişlerdi. Şimdi düşünemiyorum bile. Suriyeliler'i gördükçe ne kadar postmodern olduğumuzu anlamışlardır.

0|1
    0|0
  • Genel olarak arap olduğumuzu düşünüyorlar, ve kebap olarak biliniyoruz resmen :D
    Moldova'ya gittiğimde türkiyenin adını hiç duymamış insanlar gördüm

2|0
    0|0
  • bir dönem yurt dışında yaşayan biri olarak maalesef içler acısı o kadar kötü bir imaj çizilmiş bunu kolay kolay silmek mümkün olmayacak

0|1
    1|1
  • Bildiğin mağara adamı gibi gözüküyoruz.. yalan değil haksız falanda değiller. Kurunun yanında yaş her zaman alev alır. Saygılar

0|0
    0|0
  • Çoğu bizi afrikada ya da arap topraklarında basind a fes yobaz cahil arap sanıyorlar.

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    84

Kızlar Ne Diyor 76

• Sıcakkanlı ve samimi gözükür çünkü dünya ülkelerinde herkes birbirine mesafelidir ölüm kalım olsa duyulmaz ama bizde samimiyet adı altında neler neler yapıyorlar... onun dışında yaşlı subaylara göre de barbar bir millet olarak izlenim bırakmış olabiliriz biz deki gazi dedelerde rum adını duyunca delirmesi gibi

0|0
    0|0
  • Eğer başıma bir şey gelmeyecekse kesinlikle ”eğitilmezdir”. Bu toplum göz göre göre kendi istikbalinden hür iradesiyle vazgeçti. Ya da tarih karıştıran insanlar da bize artık Türk demiyorlardır. Çakma arap falan diyordur

0|0
    1|1
  • her millette iyiler ve kötüler vardır. ama genellikle yardımseverlik misafirperverlik konusunda örnek gösteriliriz

0|1
    0|1
  • Araplar gibi olduğumuzu düşünüyorlar. İngiltere de kaldım bir süre. Baş örtülü olmadığım alkol kullandığım ve yaptığım gibi birçok şeyde şaşkınlıklarını gizleyemiyorlardı.

0|0
    1|0
  • Ya yabanci arkadaslarim/yurt disina tasinan arkadaslarimdan gozlemledigim uzere bizi arabistan gibi bir yer hayal ediyorlarmis cok sicak bakmiyorlarmis ama ulkesine gore degisir

1|0
    0|0
  • Halkları halkımıza çok olumlu bakıyor ama siyasetimize ve devletimize pek iyi bakmıyorlar o da tamamen medyalarının yalan haberleri kötülemeleri yüzünden..

0|1
    0|0
  • Bir çok yabancının sokak röportajında Türkleri güçlü sağlam olarak tanımladıklarını gördüm
    Türk gi deyimi çokmuş

0|0
    0|0
  • Bende yabanci ulkenin vatandasiyim
    Bence cogu seyi abartiyorlar orada

0|1
    0|0
  • Kendime onun gözunde bakmam ben türküm ve kendimle iftihar ediyorum ☺

0|1
    0|0
  • Onların ne düşündüğüne neden bu kadar önem veriyorsunuz verdiğiniz için kötü oluyorsunuz vermeyin bakın nasıl iyi oluyorsunuz

0|2
    0|0
  • Pis, kaba. Ya dibindeki çöpün dışına atıyor yediği pisliği, adres soruyorsun bilmediği halde tarif ediyor. Aynı dili konuşmadığı kediyle bile kavga ediyor. Göz temasından bile binbir türlü anlam çıkaracak kadar hasta insanlar var.
    Bindiği otobüsün şoförünü dövüyor... hastanede sıra aldığı halde doktorun kapısının tam dibinde bekliyor. Yaya geçidinde basıp geçiyor.
    Bana kalırsa Türk insanı toplum içinde yaşamayı bilmiyor, bu davranışları dışarıda da yapıyorsa durum vahim.
    Bir de Suriyeli yi küçümsüyorlar utanmadan.

0|0
    0|0
    • Daha saymadığım yeni aklıma gelen şeyler de var.
      Samimiyet anlayışları da eminim garip karşılanıyor.
      Ben bile yirmi yıldır alışamadıysam.

• İnanın diğerlerinden bir farkımız yok. Kimse umursamıyor. Neden milletimiz bunu merak edip ilginç cevaplar arıyor anlayamıyorum.

0|0
    0|0
  • Bir arkadaşım ülkenin araştırma yapma imkanlarının iyi olduğunu ama insanların ne kadar saçma şey varsa onunla ilgilendigini söylemişti.

0|0
    0|0
  • Neresi olduğuna bağlı koreliler çok sever ama fransızlar bizden nefret ediyolar mesela

0|0
    0|1
  • Almanlarin gözünden Islamlastirilmis diktatör ve yamyamlar ülkesi

0|0
    0|0
  • Bunun cevabı ülkeden ülkeye değişir bence tek bir cevap yok

0|0
    0|0
  • Ortadoğulu.

Ama açık ve Müslüman olmadığımı gördüklerinde şaşırıyorlar genelde. Önyargıdan hep:)

0|0
    0|1
  • valla kim ne derse desin ben TÜRK olmaktan gayet memnunum

1|0
    0|0
  • Almanyada türklere sicak kanli misavirperver derler politikacilar abartiyor negatif düsüncelerle

0|0
    0|0
  • Aslında türkiye ye gelmeyen çoğu kişi bizi cani olarak görüyorlar ama kendi gözleri ile gören insanlar samimiyetimize sıcak kanlılığımıza bayılıyorlar

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    56
Yükleniyor...