Bugüne kadar herhangi bir sebepten dolayı sokakta yattınız mı?

Selam..
Bugüne kadar herhangi bir sebepten dolayı sokakta yattınız mı?
Önceki gün İstanbul Taksim meydanında kaldırımda köpek ile sarılıp uyuyan çocuk sanırım hepimizin içini acıttı. Geceden orada uyumuş ki sabah gün ağardığında herkesin dikkatini çekiyor.. Neden sokakta yattı, derdi neydi umarım bir soran, derdine derman olan olmuştur. Biz rahat yatağımızda, karnımız tok bir şekilde yaşayıp giderken bazı insanların çaresizliği, açlığı, kimsesizliği beni derinden yaralıyor. Peki siz yaşamınız boyunca belki mecburiyetten, belki kalacak yeriniz olmadığından veya başka sebepten sokakta sabahlamak zorunda kaldınız mı?

4|3
3571

En İyi Erkek Görüşü

• sokaklarda çok kaldım 9 yaşında anne babayı kaybetdim yurda verildim yurttan çıktım gidecek yerim yoktu şehir şehir yatılı lojman imkanı işlerde çalıştım iş bulamadıgım zamanda sokaklarda otogarlarda yatdım çok şükür kötü alışkanlık edinmedim sigaram alkolüm yok hırsızlığa el sürmedim karnım aç oldugunda çöp kenarındaki bayat ekmekleri yedim tuvalet su ihtiyacımı camilerden karşıladım polis bekleme noktası güvenlik noktası olan yerlere yakın yerlerde yatıp biraz uyumaya çalışırdım İstanbul afyon malatya trabzon çanakkale İzmir adana gaziantep diyarbakır şanlıurfa Ankara bu şehirlere hep yatılı iş imkanı ile gitdim çalıştım gezdim gördüm yani hayat her şekilde zor allah herkezin yardımcısı olsun

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok yattım bu insana hayat dersi verir bir evinin olmasının kıymetini öğretir babasının anasının kuzusu cici kızlar bunu bilmez

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 70

• Allah yardımcıları olsun tüm sokakta yaşamak zorunda olan insanların.
    Sokakta kalmadım çok şükür.

2|0
    0|0
  • Yatmadim.

1|0
    0|0
  • Yattıııım. Küçükken evden kaçtım 1 gün bankta yattım sonra yük kamyonlarında uyudum bir kaç gün. Birde askerden kaçmıştım 2 hafta öyle sokakta kaldım, survivor yaptım resmen.
    Sokakta yatanlar için tavsiye, park etmiş yük kamyonlarının arkasına girin, sabah 5ten önce uyanmanız gerek ama. Aksi taktirde gözünüzü bambaşka bir semtte belkide şehirde açabilirsiniz 😂 onlar battaniye falanda koyuyor arkaya

1|0
    0|0
  • ben bir kere yattım ve çok zordu sabahı iple çektim allah kimseyi dışarıda ac susuz bırakmasın inşallah

1|0
    0|0
  • bu resmi grdüm insanar resim çekip bakıp gidiyordu... bir kişede ilgilenmedi... neden yalnızdı aç mıydı hasta muydı

1|0
    0|0
  • 1- 17 Ağustos depremi (günlerce)
    2- babam evden kovdu (4 gün)😁
    3- 2008 Metallica konser sonrası Beşiktaş sahilde
    4- Anahtarımı evde unutmuşum ve bütün ev halkı şehir dışındaydı

Aklıma gelenler bunlar oldu daha vardır da hatırlayamadım

1|0
    0|0
  • kısmet olmadı camide sabah namazından sonra yorgundum takatım kalmamıştı camini sedrinde uyumuştum hayatımın en güzel uykusunu uyumuştum unutamam sedri ve uykunun bu kadar tatlı olduğunu bence

2|0
    0|0
  • Evet... izmirde tatıle gittim yas 23 ve icmisim. Kızın birine takıldım tabi oda calısan barda😂😂 eski sevgilime benziyordu ve dertlesdik. Tabi dertle icince ben alkolde almayan ben ıkı uc kadehde. Pert otele cıkıyorum terlık yok ayakda hic bişey 😂😂 ve uyandımda otelin yolunda bir okulun avlusunda uyumusum. Düşündümde belki o duvari asamadıma butun mesele 😂😂 oldu o gunden sonra alkol almayı birakdim...

0|0
    0|0
  • Geçen sene ramazanda sultanahmette iftar ve sahur yapalım dedik. Sonra üşendik o saatte gitmeye. Sultanahmet meydanın da 6 kişi mülteci gibi uyumuşluğumuz var 😂

1|0
    0|0
  • Mecburiyetten de kaldım yatacak yerim kimsem olmadığı içinde kaldım belirli süreler ve bana çok ders verdi o boş sokaklar

1|0
    0|0
  • Kalmışlığım war ama benim ki gençlik macerası. Bu çocuğa umarım birileri yardımcı olmuştur yoksa gerçekten devlet düşmanı olacağım. Bu devlet ne işe yarıyor diye sorgulamaya başlayacağım...

1|0
    0|0
  • Dengeler neden bukadar bozukk...
    İnsanların yaşam koşulları neden bu kadar farklıı...
    Funda hanım gündem oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Tok açın halinden anlasın artıkk...

1|0
    0|0
  • Gorseldeki gibi olmasada yilda 100 gun kadar disarda sabahlarim...

1|0
    0|0
  • Sokakta yatmadım ama orda burda sabahladığım çok oldu

1|0
    0|0
  • Evet kaldım. Herkes böyle yazılar vs yazıyor ama o kişi hala orada yatıyor nede?

1|0
    0|0
  • Sokakta yatmaya calistim evden kacip bir sürü sivrisinek uyutmadi beni köpek gibi geri döndüm eve zor

1|0
    0|0
  • Üniversite deprem yüzünden arkadaşlarla dışarı da yatmıştık

1|0
    0|0
  • Sabaha kadar ayakta bekledim, yatamadım :D Davet ettiğim soruyu yanıtla pls, bir fenomen olarak yanıtını merak ediyorum:))

1|0
    0|0
  • Arkadaşım ailesiyle kavga etmişti evden kovmustu arkadaşımı onu yalnız bırakmamak için beraber dışarda kaldik

1|0
    0|0
  • Babam her gün beni döver atardı evden ben. Çok sabahladim sokaklarda ne günlerdi be yaş oldu şimdi 29 sanki bir ruya gbi

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    50

Kızlar Ne Diyor 34

• Sokakta kalıyormuş ki. 18yasini geçince yurttan maalesef çıkıyor. Bence sahipsiz çocuklar kalmalı 18yas ne ki ya. Kalmadım ben. Allah kimseye yaşatmasın, herkese yardım etsin.

1|0
    0|0
  • Tam kaldırımın ortasında neden uyur ki insan? Çok yazık dışarıda bile sığınacak yeri yokmuş demek ki, hayır dışarıda kalmadım hiçbir zaman şükür ki.

1|0
    0|0
  • Onlar polemik yanında kutu var baksana dilenme yöntemi, İnsanları böyle kandırıyorlar işte acındırıyorlar kendilerini
    Ve ben şükür hiç Sokak’ta yatmadım

0|0
    0|0
  • Evet, deprem yüzünden yatmıştık bir gece sokakta.
    Bu şekilde değil tabi.

1|0
    0|0
  • Vay be kopek gibi insanogluda yatmis yere uyumus hayat boyle herkes o cocuk yerinde olabilir ben kac kere evden kacmayi dusundum evden atildim

1|0
    0|0
  • Hayır kalmadım, kalanlara da rabbim yardımcıları olsun...

1|0
    0|0
  • Yatmadim, kiyamam ins. Hayir sewer birileri yardim etmiştir

1|0
    0|0
  • Evet biraz deliyim de resim çektirmek için bir çok kez

0|0
    0|0
  • Yok, hayır yatmadım ://

1|0
    0|0
  • Zor bir durum. Hiç sokakta kalmadım.

1|0
    0|0
  • Hayır yatmadim..

1|0
    0|0
  • Olmadı, çok kötü oldum ingilenmişler mi acaba

1|0
    0|0
  • Hayır kalmadım :((

1|0
    0|0
  • Evet deprem olduğu zaman disarda kaldigim olmuştu.

1|0
    0|0
  • Kucukken tr de deprem oluyordu, bahcede yatmistik

1|0
    0|0
  • 2 kere oldu.

1|1
    0|0
  • Çok yattım insan evinin kıymetini anlıyor

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Üniversite döneminde yatmak zorunda kaldık.

1|0
    0|0
  • Kıyısından döndüm diyelim😒

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    14
Yükleniyor...