Toplu taşıma araçlarında kulaklıkla yüksek sesli müzik dinleyenlere "Sesini kısar mısın?" demek ayıp mıdır?

Bu insanların türü çoğalıyor git gide ama gerçekten rahatsız edici. Kaç defa karşılaşıyoruzdur mutlaka hepimiz.
Bazı kişileri uyarsak bile umursamıyorlar gerçi.
Toplu taşıma araçlarında kulaklıkla yüksek sesli müzik dinleyenlere "Sesini kısar mısın?" demek ayıp mıdır?Biri size "Müziğin sesini kısar mısın?" dese cevabınız ne olur?

#MünzeviBayan

2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kişisel hak ve özgürlükler, kişinin kendi benliğinde geçerlidir. Karşımdaki kişinin beni rahatsız etmeye hakkı yok, neden ayıp olsun?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ayıp olan çevrendeki insanları rahatsız etmek.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Bahsettiğin olay tamamen göreceli !
    Ahlâki olarak her ne kadar bu gibi durumlara (mesela toplu taşımada Türkçe den başka bir dil konuşanlara ; sessiz ol! dediğim gibi.[ek olarak yabancı dil konuşan başka ülke vatandaşları dahil yaptığım bir eylem benim için] ırkçılık için değil, sadece yabancı ülkeler de aynı muameleyle karşılaşan insanlara bir ironi yapmak amacıyla geçmişte yaptığım bir direniştir!)

Bunu da geçtim (sanmıyorum % 1 dışında okunacağını ama;) nereden çıktığını merak eden olursa diye;
    gürültü sayılması için normal konuşma seviyesinin 60[dB (A)] olduğunun düşünmesi (ki 4 kat rahatsızlık sayılarak) 90 dbA nın altında yasal olarak bir şey yapamamamak (bu da 32 kat rahatsızlık) yalnızca amaca uygun bir yönetmelikten ibarettir.

Yani ülkemiz de uyarmana gerek yoktur ve kabul edilebilir seviyede dir. = Ahlâki değerler tamamen yozlaştırılmış ve bunun doğruluğunu kabul etmiş milyonlarca insan vardır bu ülke de.

[Ne yazık ırkımın bu halini görmek ve hiçbir şeyi değiştirememek!]

Yasal sınırlar için :
    gurultu.cevreorman.gov.tr/.../...ltudegerleri.aspx

www.resmigazete.gov.tr/.../20100604-5.htm
    Bakınız Madde 3.

Madde 1 içerisinde geçmediği gibi ; dayanak olarak gösterilen madde 2 ve 3 içerisinde de geçmemektedir.

Olur da okuyup toplu taşıma gördüm ve bu senin dediğinin tam aksi dışında diyen sığırlar [madde-4 m bendi için] okuduğunu anlamıyorsan bu tamamen senin geri zekâlı olmandan kaynaklı !

Ek olarak bunun üzerinden prim yapmaya çalışacaksan hiç bulaşma bana. Olur da kendinden çok emin hissedersen lütfen (Çok biliyorsan demek istedim) BIMER'e bir yazı yaz konuyla alâkalı sor bu durumu ve cevabını bizimle paylaş (.. dumun ak trolü)
    Hadi oldu ki bimer sana olumlu bir cevap verdiyse, şikayet ve başvurunu paylaş bizde hakkımızı arayalım.

0|0
    0|0
  • Toplumda insanların birbirine saygılı olması lazım.
    Gerçi bazen o yüksek sesli dinleyenlerden güzel müziklerde duyulabiliyor. Mesela geçenlerde yanımda oturan birisi Death - Misanthrope dinliyordu. bende ritm tutuyordum söfsladkas. Solosunda parmaklarım çıldırmıştı. Gayet güzel bir yolculuk geçirdim.

1|0
    0|0
  • Toplu taşıma kullanmıyorum. Kullanıpta duysam dürterim " kıs şunun sesini atkafası" derim

2|0
    0|0
  • Dikkat ederim
    Zaten hiç dinlemem öyle bir alışkanlığım yok
    Söylemek gayet normal
    Rahatsız edici ise

0|0
    0|0
  • Genel de böylesi kişileri umursamamaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Herkesi düzeltemeyiz ne yazık ki. Çok denk geliyorum. Kulak içi kulaklık kullansalar hiç ses çıkmayacak hâlbuki... Ucuz kulaklıklar ile son ses, hem kendi kafasını şişirmiş oluyor, hem de başkasının. Çok kafaya takmayın derim. Yaşayacağınız strese değmez bu tur hadsiz insanlar...

0|0
    0|0
  • Dışarı ses vermeyen kulaklık kullanıyorum. Biri derse kısarım

0|0
    0|0
  • O. kalabalikta ses duyuluyor mu

0|0
    0|0
  • Milletin derdine bakarmısin ya birinin kulakligindan fazla ses cikiomusta dier bir kiside ondan rahatsiz oluomustu ne bos muhabbet la bu boýle 😂😂

0|0
    0|0
  • Bazıları harbi odun yani kalkmış köyden gelmiş şehir hayatına alışmaya çalışırken zorlaniyor

0|0
    0|0
  • Kibar dille söylenebilir

0|0
    0|0
  • Dinlesinler

0|0
    0|0
  • Hsyır hiç de bile ben hemen derim.. hiç kısmayan olmadı şu ana kadar

0|0
    0|0
  • yüksek sesle müzik dinliyorsa uyarmak ayıp değildir münzevi bayan. ayıp olan o kişinin yaptığıdır.

0|0
    0|0
  • Yok bilakis yerinde bir hak.

0|0
    0|0
  • Onun anlayışsızlığıdır asıl ayıp olan.

1|0
    0|0
  • Kısarım eğer rahatsızlık verirsem ama zaten o kadar ses açacağımı sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Uyarmak ayıp değildir ama söleme şekli öenmlidir mal mal suratıma bakarsa kısmam sesi felan

0|1
    0|0
  • Neresi ayıp olucak en doğal hakkımız

0|0
    0|0
  • değildir sadece bu değil markette benzinlikte çalınan müziklerde etik değil kimse dinlemek zorunda değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 21

• Hep düşünmüşümdür acaba müzik dinlerken müziğin sesi yanımdaki insanları ne derece rahatsız ediyor diye..
    Ben bu tür uyarıların ayıplanmasını doğru bulmuyorum. O kişi ben bile olsam uyarılmayı tercih ederim. Çünkü bazen kendimi müziğe öyle bir kaptırıyorum ki ne kadar yüksek sesle müzik dinlediğimin farkına bile varamıyorum.

0|0
    0|0
  • Değildir sen de dinleyebilirsen taammı

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0
  • Ben uyarıyorum takmazsa 2. de daha sert bir şekilde uyarıyorum şimdiye kadar onu takmayan olmadı olursa kaç makasımla kulaklığın kablosunu usulca kesebilirim

0|0
    0|0
  • O kadar yuksek sesle muzik dinlemem basim agrir zaten

0|0
    0|0
  • ayaıp değil asıl onun yaptığı ayıp o tek değil orda rahatsız olan olabilir kiabrca uyramktan zarar gelmez

0|0
    0|0
  • ayıp değil. kısmak gerekli, rahatsız olanlar olabilir.

0|0
    0|0
  • Ayıp değildir kardesim

0|0
    0|0
  • Değildir

0|0
    0|0
  • Hep yapmak isteyip de cekindigim konudur :) muzik sessiz de dinlenebiliyor inanin, ama o gun kafasi yogun bir kisiye kulakliginizdan gelen sesler davul zurna nitelgnde oluyor. Dinlemiyor degilm, ama olayi abartmiyorum. Dikkat edin lutfen. Bizim piremses bedenimiz sizi kirmak istemiyor diye anlayissiz olmayin bu kdar 😜😊

0|0
    0|0
  • Evet bende onlardan biriyim =] ama rahatsızlık verecek derecede son ses dinlemiyorum

0|0
    0|0
  • Çok sinir oluyorum o vatandaşlara

1|0
    0|0
  • Yo sonuçta seni rahatsız etmeye hakki yok

0|0
    0|0
  • Ama kulaklikla dinliyo sonucta?

0|0
    0|0
  • Kısarim ben rahat edeceğim diye insanlaerin huzurunu bozmam

0|0
    0|0
  • Zaten yasak öyle dinlenmesi

0|0
    0|0
  • Kulaklık kulağıma yapıştı resmen ama hiç böyle bir tepki almadım uyaran olursa da bir yumruk tamamdr

0|0
    0|0
  • Bence degildir

0|0
    0|0
  • Affedersiniz diyip kısarım

0|0
    0|0
  • Yüksek sesle dedikodu yapan teyzelere dönüp teyze biraz sesini kısarmısın diyemiyorsak kulaklık sesine de denmemeli bence

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor... ;