İnsanlara bakış açınızda maddiyatın rolü var mı?

Şimdi herkes "hayır, yok" der. 😌
İnsanlara bakış açınızda maddiyatın rolü var mı?Olmaması gereken, ama çoğu kişi tarafından yapılan bir durum maalesef.
Maddi durumlarına göre, kişiler hakkındaki düşünceleriniz değişiyor mu? İnsanlara bakış açınızda maddiyatın rolü var mı?

4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Ehehe herkes yok der. Ulan sırf etrafa hoş gözükmek için rol yapıyoruz. Kendimi de dahil edeyim de biri gelip laf etmesin. dd

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 186

• Evet var.

Fakirlere karşı daha hoşgörülüyümdür.

28|10
    1|1
  • Paraya endekslemem insanları.

6|1
    1|1
  • Sadece insan değil ki, devlet bile zengine daha farklı bakıyor.

21 Ocak 2016'da hayatını kaybeden Mustafa Koç, sabah spor yaparken düştüğünde ilk olarak ABD'ye hastaneye gitmiş. Adam son nefesini belki de 10.00 civarlarında vermiş ama adamın öldüğünü 17.00'de duyurdular. Ölen ben olsam öldükten 10 dakika sonra haberlere çıkardı. O da öyle bir ölmem lazım ki, yani yüksek bir kattan düşmem ya da ne bileyim yanlışlıkla fare zehri içerken ölmem lazım. Yani haberlere malzeme olmam lazım, ana haber bültenlerini izleyen 1.60'lık totoş amcalar ölüm şeklime ''vay anasını be !'' demeli. Ha bir de şehit olursam ama onlar da sadece isimleri söyleniyor.

Mahkemelerde de zenginlere daha kibar davranıyor bazılarına kelepçe bile takılmıyor. Diğerlerine kelepçeyi bırak kafalarından tutup arabanın içine sokuyorlar yetmiyor kafalarını arabanın kapısının ucuna bile vuran var. Zengine yapmazlar.

7|3
    0|0
  • gönlü zenginler,
    zengindir, başkaları için çalışır ve yaşar, mutevazidir
    Fakirdır, karni zor doyar ama başkalarını düşünerek en azından fikir dağıtır.

Gönlü fakirler,
    zengindir , yanlız kendisi için yaşar kimseye faydası olmaz.
    Fakirdir , para bir eline geçse her türlü zalimliği yapar.

2|0
    0|0
  • İnsanlara; din, dil, ırk, maddiyat, düşünce vs... gibi kavramlarla yaklaşmıyorum. Ön yargılarım yok.

1|0
    0|0
  • Benim yok genel insanlarin var fakirlerin elbisesi simdi moda olmus onlaea pis gozuyle bakilan o elbiselere yiginla para verip onlara benziyo simdiki insanlar

3|0
    0|0
  • Şöyle bir videosu da vardır.

https://youtu.be/VQPbg-y7_wM

1|3
    0|0
  • Kesinlikle maddi durumlarına göre kişiler hakkındaki düşüncelerim değişmez fotoğraflardaki durumu da değerlendirip bir yorum yapmak gerektiğinde. Toplumun genelinde de değişmediğini rahatlıkla ifade edebilirim. Sadece basın medya tarafından magazinsel olarak bu şekilde bir ayrım yapılarak topluma bu şekilde haberler pompalanıyor sürekli olarak. Bu haberlerde zaten itici bulunuyor çifte standart ortada olduğu için eleştiriliyor. Sonuç olarak bakış açısında maddiyatın rolü yok denilebilir.

1|0
    0|0
  • fakir + zengin = pamuk..

1|0
    0|0
  • Para makam mevki sahibi kişilere yapılan yalakalıkları görmeyen yoktur hayatında bu konuyu tartışmak abes olur sanırım.

4|0
    0|0
  • hiç bir zaman patron da dahil paralı insanların kölesi olmadım. insanlar parayı verir gereken hizmeti alır ve ortada menfaat veya beklenti kalmaz.
    bir çok insan parasal gücü karşısında ezilmenizi ister ama siz dik durursanız inanılmaz çirkinleşirler.

1|0
    0|0
  • benim yoktur. kimseyi çok zengin ya da çok şöhret diye göklere çıkarmam. işinde başarılı ise överim , değilse eleştiririm. hatta yerden yere vururum. zenginleri ise sırf zengin diye övmem. kısacası yalakalığı ve yağcılığı hiç sevmem deniz.

2|0
    0|0
  • Zenginler daha görgülü oluyor. O yüzden görgülü davranıyorlar.
    Fakirler görgüsüz oldukları için eziyorlar.

2|0
    3|2
  • Bunun devamı vardı keşke hepsini koysaydın..
    Fakir ameliyat olur.. Zengin operasyon geçirir. falan dhwewhqehq

1|0
    0|0
  • elbette vardır herkez her yönüyle rahat bir hayat sürmek ister bu yüzden ileride problem yaşamayacak kadar maddi gücü olan insanlarla birlikte olmayı seçerler en asgarisi maddi güce bakar bunun sosyal deneyleri yapıldı videoları her yerde var aynı insanın iki farklı kişilik olarak karşılandığı net bir biçimde ortaya çıkıyor

0|0
    0|0
  • Eşofmanla bir dükkana girdiğinde sana buyur abi derler , aynı dükkana takım elbiseyle girersen hoşgeldiniz efendim derler

2|0
    0|0
  • Biz de fakiriz zaten de zenginlere ister istemez farklı bir tabakadanmış gibi bakılıyor. Adamın altında mercedes yanında kız. Cebinde son model telefon. Üstünde binlerce liralık telefonlar. Playboy cinsleri her akşam kız götürüyor. Bunlara nasıl bakmayalım farklı bir tabakadan. Biz 20 yıldır avucumuzu yalıyoz kız konusunda:)

0|0
    0|0
  • Tabiki var. Parası olup olmamasından çok elinde olan parayı nasıl kazanmış bu çok önemli. Kendi ayakları üzerinde durabiliyor mu? Bu kendine olan saygısını gösterir. Kendine saygı duymayan insan bir hiçtir. Ve tabiki az ya da çok elinde olanı dürüst şekilde mi kazanmış?

2|0
    0|0
  • Tarla işçisi arkadaşım da var babasi milyonluk sirket sahibi arkadasimda hatta bu iki arkadasimda yakın arkadaşlar 😊 Benim için önemli değil yani ayrıca kimsenin parasına da ihtiyacım yok şükürler olsun durumum iyi. Sınıf ayrimlarinin canı cehenneme

1|0
    0|0
  • Şu istatiksel olarak bir gerçek ki finansal durumu kötü olanların suç , tecavüz v. s gibi durumları %90 oranında.
    Para insanı kötü yapar, algısıyla yaşatarak insanları hep azla yetinmek adı altında gelişime , büyümeye kapalı kıldılar yıllarca.
    Çok mal haramsız olmaz dediler.
    Oysa ki finansal durumu iyi olanların ne zorluklardan geçerek seviye atladıklarını bilmediler ve halâda bakış açısı öyle.
    Cevabım tabi ki insanı zenginliğe fakirliğe göre ayırmak olamaz ama genelde yukarıda saydığım şeyler belirleyici etmenler.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    166

Kızlar Ne Diyor 149

• Şunu belirteyim ki deli gibi aşık olduğum çocuk zengindi ama ben hiçbir zaman parasına göre sevmedim hatta öyle isterdim ki fakir olmasını gayet beğenilen biriyim fizik yüz başarı karakter ama ailemin durumu fazla iyi değilde diye beni hor gördü hislerimle oynadı canımı yaktı ben ömrüm boyunca kimseyi parasına göre yargılamadım ama fark ettim ki herkes paraya göre yargılıyor asla bir insanı zengin diye üstün tutmadım ve tutanları gördükçe sinir oldum hala öyleyim tiksiniyorum eğer fakirler bunu yapmasaydı yani zenginlere o sırf zenginler diye değer vermeseydi onlar da böyle tepemize binmezdi benim sevdiğim adam biliyor ki beni kaybetmiş olsa bile benim gibi nice güzel kız parası için ona yanaşır ama bilmiyor ki benim kadar kimse vefalı sevmez onu

1|0
    0|0
  • Şimdi herkes "hayır, yok" der. 😌
    Yanıldın.
    Evet, yani sırf bunu dediğin için.👰

1|0
    0|1
  • yok gerçekten de yok

2|0
    0|0
  • Hayır, yok :D

2|0
    0|0
  • Beyni ile fiziğini nasıl şekillendirdiği ilgi mi çeker.

1|0
    0|0
  • var para ojdur ema bizde yohtir

1|0
    0|0
  • Nekadar hayir desemde insan ister istemez farkli bakiyor.. zengine gosterdigim saygiyi fakire gostermiyoruz, fakire gosterdigim iyiligi zenginw gostermiyorsun.. ne biliyim bazen zengine gosterdigin saygi onun kisiligi degilde statüsune parasina :) karisik bir duygu ya

0|0
    0|1
  • kleptomani parasi olmadigi icin almak istedigini calarak almaktan cok farkli bir hastaliktir.
    magazanin tamamini alacak maddi güce sahiptir ama karsi koyamadigi icin 5 kurusluk birsey calar, öteki marka giyinmek ister parasi yetmedigi icin calar.
    farkli durumlari kiyaslayarak zenginleri gömelim mi 😂

1|0
    0|0
    • Sonuçta ikisi de çalıyor, biri zengin biri fakir 😄 Zenginleri gömelim demiyorum. Ama fakir olan da kleptoman olabilir 😄 kimse bunu düşünmez, hırsız der direkt. Olay bu 😄

• Senin düşüncen tabi. O yemek olayına ben de hırsız olarak bakmıyorum evet ama kleptomani hastalarına bakıyorum biraz 😄

• olabilir senin görüsün ama kleptomani bir tanidigin olsa hirsizliktan farkli oldugunu görürdün, ihtiyaci olmayan degersiz birseyi alir amac para verecegime parasiz alirim degil cünkü.
      arkadastan bilirim kendisi kleptomani oldugu icin benimle bir yere girme girersen de calma demistim söz verdi, kasaya geldigimizde özür dilerim kusura bakma dayanamiyorum dedi kasanin kenarindaki 10 centlik sakizi aldi cikti ödemeden kasiyerin gözü önünde 😂😂 10 cent nedir kizin cebinfe en az 200 euro var 😂

• Maddiyatin rolü yok. Davranışlarının rolü var.

2|0
    0|0
  • Aslaa neyse o

2|0
    0|0
  • Yok insan yani ne cebindekiyle ne de giydiğiyle adamdır. Ağzından çıkan sözü, niyeti ve kalbi kadar herkes insan ya da değildir.

0|0
    0|0
  • Yoktur ama resimdekilerin anlamlarından haberin yok galiba kleptoman ihtiyacı olmadığı halde alma hastalığı hastalıktır çünkü ona ihtiyacı yok sadece alma hissi uyanıyo ve çalıyo
    Fakir kişi ise muhtaçtır ve ihtiyacı vardır bile isteye farkında olarak çalar sonuçta

0|0
    1|0
    • Fakir kleptoman olamaz diye bir şey mi var? Gayette olabilir. Ama kimse bunu düşünmez, direkt hırsız der.

• Kelime anlamlarına göre sınıflandırdım ben onu tabi olabilir ama ihtiyacı olmadığı halde hırsızlık yapan bir fakir görmedim çünkü eğer farkdilirse güvenebileceği başına aldığı dertten dolayi kurtarabilecek kümesi yoktur zengin eglencesine yapar o durumdan kurtarabilicek onlarca parası ve avukatları var sonuçta.

• O ayrı bir durum, ama yapan fakir insanlar var göze alıp. Sonuç olarak anlamlarından haberim olmayan şeyi paylaşmam zaten.

• olmasin diye ugrasiyorum

2|0
    0|0
  • Ya insanları parası var yok olarak mı ayırıyolar nedir bu şry para kazanılabilcek veya kaybedilebilcek bsiey birine zengin dersin yaninda olursun para kaybeder fakir dersin sonra zengin olur bunlar gelip gecici seyler önemli olan elimizdekilerle mutlu olmayı bilmek

0|0
    0|0
  • Maddi durumuma aşağı yukarı yakın olmadığında açıkçası yapılabilecekler falan değişim göstertiyor o yüzden birkaç düşünce oluşur, tabi arkadaşlık açısından sorun yok yani.

0|1
    0|0
  • Paraya göre adam seçmem ben

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • finansal gücü kişisel yargılarımı degistiremez kisiligi ön planda olmali fakat gelecek plandigim insana karsi seçimlerimi büyük ölcüde etkileyecegine inaniyorum maddiyat hayat kurmak icin onemli bir faktördür tabi öncelikle kişiligi karakteri ve itibari ve ne şekilde o maddi güce ulaştigi önemli..

0|0
    0|0
  • Azıcık vardır 😂
    Zenginler bana daha çok cimri ve aç gözlü gelir. Hani insan hep daha fazlasını ister ya. Onlarda sürekli hep daha fazla para istiyorlar.
    Tabi fakir bir insana hırsız gözüyle bakmak saçma. Sonuçta zenginlerin de paraları nerden aldığını bilmiyoruz. Her zengin parasını alın teriyle kazanmamıştır.

0|0
    0|0
  • asla değişmez nice zenginler gördüm adamlıktan nasibini almamış, çok fakir insanlar tanıyorum çok efendiler elinde bir parça ekmek varsa yarısını seninle paylaşır.. kesinlikle böyle bir sorunun cevabını doğru şekilde veren insan insanlıktan nasibini almıştır..

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    129
Yükleniyor... ;