Recm cezasını doğru buluyor musunuz?

mimarkiz61
Recm, Sözlük anlamı 'taşlamak' ve 'kovmak' olan, İslam hukukunda terim olarak ise zina yapan 'evli' veya 'dul' erkek ve kadına uygulanan taşlayarak öldürme cezasını ifade eden Arapça bir kelimedir.

İslam öncesinde Yahudilik'te de var olan[1] bir ceza olan recm islam hukukunda en tartışmalı konulardan birisidir. Çünkü Kur'an'da zina suçunun karşılığı olarak geçmeyen bu ceza hadislere dayandırılmaktadır. (Vikipedi)
Recm cezasını doğru buluyor musunuz?
Recm cezası geçmişte ve bugün bazı toplumlarda hala uygulanmaktadır? Doğru buluyor musunuz?
Recm cezasını doğru buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
+1 yıl
Yüzde 29 insan olmayan varmış aramızda öğrenmiş olduk
Recm cezasını doğru buluyor musunuz?