Elimde olmadan sinirleniyorum. Nasıl kurtulurum bu. sinirden?

Gizli Üye
Babaannem 70 li yaşlarında ve unutkanlık hastalığı var. Yani bir günde bir soruyu 90 kez sorabilir. Ve ardarda... Evi temizlediğimizde dakikalar içerisinde dagitiyor. 10 çocuğun aynı evde olmasından bile daha kotu... Evdeki her işe karışıyor ki genelini artık yapamamasına ragmen sanki herşeyi yapması gerekiyormuşçasına hareket ediyor. Yapma desek de dinlemiyor ve herşeyi yanlış yapıyor. Kaş yapayım derken göz çıkartmak gibi birşey... Özellikle misafir geldiğinde sanki çocukmuş gibi davranıyor. Yani yaşlandıkça çocuklaşıyor... Sorunda burada başlıyor son zamanlarda bu hareketleri beni çok sinirlendirmeye başladı. Biliyorum yaşlı ve bazı şeyler onun elinde degil. Bu sinirlenme de bazen benim elimde olmuyor. Bir günde o kadar çok aynı soruyu soruyor ki bazen dalga geçtiğini duşunuyorum ve cevap vermiyorum. Bazen de susması için bağırıyorum. Sonra da üzülüyorum. Ama artık kendime engel olamıyorum. Normalde çok sakin biri olmama ragmen yaptığı hareketler beni hemen sinirlendiriyor. Sormak istediğim soru şu bu sinirden nasıl kurtulabilirim? Çoğunuza çok saçma bir soru gibi gelecek biliyorum ama eger boyle bir yakınınızla yaşıyorsanız beni anlarsınız. Bu arada ben o anlık sinirlerden sonra ona değil kendime kızıyorum. Yani bu soru babaannemle ilgili değil, kendi davranışımla ilgili:( yardımcı olursanız sevinirim...
Elimde olmadan sinirleniyorum. Nasıl kurtulurum bu. sinirden?