Neden kadınlara pozitif ayrımcılık yapılırken erkeklere Neden negatif ayrımcılık yapılıyor?

netatmaca
Neden kadınlara pozitif ayrımcılık yapılırken erkeklere Neden negatif ayrımcılık yapılıyor? Örneğin neden kadın sığınma evleri varken mağdur erkekler için erkek sığınma evleri kurulmuyor. Neden emekli babası ölen bekar yahut dul kadın babasının emekli maşını alabiliyorken. aynı şartlardaki erkek niye babasının emekli maşını alamıyor. neden kadınların haklarını korumak için dernekler varken erkek haklarını korumak için dernekler kurulmamış. neden bu adaletsizlikler oluyor. neden erkek hakları kadınlarınkinden geride?
Neden kadınlara pozitif ayrımcılık yapılırken erkeklere Neden negatif ayrımcılık yapılıyor?