3 mayıs Türkçülük gününüz kutlu olsun, 3 mayıs ruhu ebediyen yaşasın. Türkçülük hakkında ne düşünüyorsunuz?

StannisTheMannis
3 Mayısın tarihi, 3 Mayıs 1944 ırkçılık-Turancılık davasına dayanır. Başbuğ Atatürk'ün ölümünden sonra onun yaptığı bozkurt heykellerini birer birer yıktıran, paralara kendi resmini bastıran g*v*t ismet tarafından bilinen ırkçılar tutuklanır. Tutuklular arasında Hüseyin Nihal Atsız (Gök bilge, Atsız Ata), Necdet Sançar, Başbuğ komünist kıran Alparslan Türkeş de vardır. Bir yılı aşkın tabutluktaki işkencelerden sonra Atsız Atanın fevkalede savunmasından sonra serbest kalmışlardır.

Davayı kazandıkları bu 3 Mayıs günü de Türkçülük günü olmuştur.

"Beni hiçbir zaman anlamadınız. Ancak anlayacaksınız. İçimizde bir gün Moskova'dan kızıl ordu gelir hayali ile yaşayanları fark edince anlayacaksınız. Olur da bir savaş daha görürseniz, tıpkı benim zamanımda olduğu gibi, kardeş dediğiniz milletlerin nasıl bir bir sırtınızdan vurduklarını izleyecek, beni daha iyi anlayacaksınız. Türk olmayan herkesin ölümüne üzülenlerin bir gün Türkler ölürken nasıl sustuklarını, sağır kaldıklarını görecek ve beni çok daha iyi anlayacaksınız!"

Hüseyin Nihal Atsız.

3 mayıs Türkçülük gününüz kutlu olsun, 3 mayıs ruhu ebediyen yaşasın. Türkçülük hakkında ne düşünüyorsunuz?