Sizin de babanız böyle sorumsuz mu?

Ben bu sene üniversiteye başladım. Bir kere bile cebime harçlık koymadı. Dedemle Amcam karşıladı ve karşılamaya devam ediyorlar. Ben babamı tanıdım tanıyalımhep böyle.. Tak etti canıma! Onun yüzünden dedeme yük oluyorum. 70 yaşındaki adam hala çalışıyor. Dedem sadece kendi evini değil bizim evi de geçindiriyor. Babam bu zamana kadar dedemin yaptığı hiçbir şeyi yapmamıştır bize. Kendisi devlet memuru. Maaşı da iyi. 45 yaşına yakın. Anneme kardeşime bana hep çektiriyor.. Onun yaşındakiler ev sahibi araba sahibi oldu fakat babam bize borç getirmekten başka bir şey yapmadı. Sürekli at yarışı ve iddia! Ayın 15 inde maaş almış ama eve para getirmemiş. Ben bu hafta sonu eve geldim. Benden para istiyor! Üniversiteye giden kızından para istiyor! Bir öğrenciden para istiyor! Para vermiyorsun bari para isteyecek yüzün olmasın. Annemi kapı kapı dolaştırıp borç istetiyor. Allah kimseye böyle baba vermesin..

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• harbi bu nasıl baba.. dedenden allah razı olsun

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah sabır versin. Benim babamla annem ben cocukken ayrıldılar. Sebep babamin anneme yaptigi ihaneti yani baska kadinla aldatmasiydi. Hem ben neden erkek degil, kiz dogmusum deyede sorunlar cikarmis bir adam. Ayrildiktan sonra beni bir kere olsun beni arayip sormadi. Evladi oldugunu umursamadi. Her iihtiyacimi annem karsiladi -maddi ve manevi. Ben yuksek sartlarda buyuttu ve yuksek egitimleri almakta bana annem hep destek oldu. Sadece 1 kere ciddi maddi ihtiyacim oldu 16 yil sonra babami aradim gorustum soyledim. Ama zaten duygusuz insan hiç birsey yapmadi ve bende pisman oldum boyle birini aradigim için. Gitmiş evlenmiş ikinci kere erkek cocuguda olmus ama hasta dogmus. O ailesinide terketmis babam ve oglunuda gormuyor. Her zamanki gibi sorumsuz baba. Dogrudur asla para istemedi , kötü aliskanligi yok ama olumsuz karakterlerini soyledim. Evlad sevgisi hiç yok kalbinde. Keske bende gercek babanin nasil oldugunu bilseydim. Sanada sabır diliyorum kardesim. Bazı yorumlarda yargilanabilirsin tabi yasamayan bilmez. Yargilayanlara sozum şu hayalcilikten uzaklasarak birazda gercekci olun. Tabiki her babanin gorevidir cocugunun maddi ve manevi ihtiyaclarini karsilamak.

1|0
    0|0
    • Bu arada soyleyeyim babamin maddi durumu çok çok iyi. Yani benim ihtiyacimi karsilamak onun için çok kolaydı ama umursamadi. Yine annem halletti.

• 😘😘😘

Erkekler Ne Diyor 14

• Allah ailemden razı olsun. Şükürler olsun... Babam hep sorar paran var mı diye. Evden her çıktığımda "oğlum paran var mı " diye sormayı ihmal etmez.

1|0
    0|0
  • Yapmamasi lazim var bunda bir sey ben boylelerinin en sorumsuzu ile tanıştım ama onlar ailesine düşkün olur genelde

1|0
    0|0
  • Umarım düzelir baban

1|0
    0|0
  • 18 ay eve gelmedi arayıp sormadı.

1|0
    0|0
  • Senin adına gerçekten üzüldüm amcanla deden iyiki varlar baban yoldan çıkmış sorumluluk sahibi bir insan değil bes belliki ve burda senin daha güçlü olman gerekiyor daha azimli okuyup kendi hayatını kurmalısın

1|0
    0|0
  • Ne hayırsız bir babanın var Allah sabır versin.

1|0
    0|0
  • Degil

1|0
    0|0
  • anlattığın benimki yanında melek

1|0
    0|0
  • üzüldüm durumuna fakat baba öyle bir varlıktır ki, yaşarken varlığı, öldüğünde ise yokluğu ağır gelir

1|0
    0|0
  • Allah yardım etsin

1|0
    0|0
  • Allah yardımcı olsun kardeşim haklısın sonuna kadar

1|0
    0|0
  • Hayr...

0|0
    0|0
  • Amin

1|0
    0|0
  • Babanı kaybedebilirsin dikkat et.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Ah canım benim çok iyi anlıyorum seni ama oluyor işte napalım herşeyi kadere bağlamam ama bu tam kader oluyor sanırım ailemizi seçemiyoruz. Benimde dedem baktı yıllarca hem kendi evine hem bize aynı durumdaydım lise sonda dedem vefat etti üniversiteye gideceğim zamqn kendimi yapayalnız hissettim babama kimse borç vermeyeceği için anneme istetiyordu annem akıllandı istemez bence sende annene tembih et artık bu sorumsuz tür aynı zamanda yüssüz çünkü. Üniversitede tek kuruş yardım destek görmedim hem çalıştım hem okudum. Kuruş çıktığı cebinden yok küfürü şiddeti cabası hergün bakıyorum allahım alsın herkes kafa dinlesin babadan iğrendim. Şimdi mezunum çalışıyorum ve kendimi geçindiriyorum bu ay dayanamadım ayrı eve çıktım uzakta olucam artık en güzeli. Sende takma kafana seni düşünmeyenle kafanı oyalama mezun olmana bak.

1|0
    0|0
  • Allah sabır versinde biran önce okulunu bitirip eline işini al ki dedene amcana borcun kalmaz rahat edersin canım 😐

1|1
    0|0
  • Benim babamın bu yaşıma kadar bana para verdiği görülmemiştir elime vermesini geçtim dolaylı yoldan da hiç yemedim

1|0
    0|0
  • Amin. çok şükür babam çok saygın biri.
    Senin durumuna gelince de Allah sabır versin kötü insandan kurtulmak zor hele birde çok yakın biriyse
    Yani babani kulak ardı et ünv i bitirmeye bak ekonomi 9zgürlügun olsun

1|0
    0|0
  • Benim babam üniversiteye göndermedi sen ne diyon

1|0
    0|0
  • Var öyle hayırsız babalar. Allah daha büyük dert vermesin.

1|0
    0|0
  • Deden bir şey yapmıyor mu Kendi oğluna

1|0
    0|0
    • Hayır.

• Ne yapabilir ki? Dedem babamın Zaman'ında bir sürü borçları ödedi. Sadece böyle yardım yapıyor. Babamla düzelmesi için konuşmadı. Bilmiyorum neden konuşmuyot

• Benim babam borç yapmaktan bile korkuyor. canım benim o. allah kimseye öyle baba vermesin canım. Boşver zamani gelince oda çok üzülecek yaptıklarına

1|0
    0|0
  • canım seni üzmek istemem ama bu baba profili bana çok uzak

1|0
    0|0
  • benim babamın şükrü varmış. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Üzüldüm allah yardimcin olsun, ilerde sen daha iyisini kazanirsin umarim

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;