Türkiyedeki ve Avrupadaki 7 bölge ve insan tipleri?

Türkiye'nin 7 bölgesindeki insan tipleri sanki Avrupa'nın 7 bölgesindeki insan tiplerine çok benziyor. Sizce de öyle değil mi?

Karadeniz - İskandinavya (Kuzey Avrupa)
Marmara - Britanya (Kuzeybatı Avrupa)
Ege - Batı Avrupa
Akdeniz - Güney Avrupa (İber yarımadası ve İtalya)
İç Anadolu - Orta Avrupa
Doğu Anadolu - Kuzey Balkan (Doğu Avrupa)
Güneydoğu Anadolu - Güney Balkan (Güneydoğu Avrupa)

Bence bu eşleşmeler, insanların fiziksel yapısı açısından birbirine benziyor.

0|0
32

En İyi Kız Görüşü

• Ben italyan mıyım yani 😄

0|0
    0|0
    • Nerelisin?

• @Lpgligazman Ben Türk'üm diyorum zaten. Ama tipik bir Türk'e pek benzemiyorum.

• @Lpgligazman Yapım daha bir Avrupai :)

En İyi Erkek Görüşü

• Orta Avrupa dedigin yer Almanyanin guneyi ve alpler oluyor. Ic anadalu insaniyla hic benziyor mu bavyeralilar bir dusun.

0|0
    0|0
    • Almanya Batı Avrupa sayılır abi ya. Orta Avrupa'dan kastım Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsviçre. Ben Avusturya'ya gittim ve çoğu insan Ankaralı arkadaşlarımla benzeşiyordu tip olarak.

• Yanlis anlasilma oldu o zaman, siyah sac her millette cogunluk nerdeyse zaten. Ama sen sirf siyah sacli diye peynir tenli birine de esmer diyemezsin ki. Turkce bu konularda cok sacma oluyor bazen.

• katılıyorum. bazen sözcükler yetersiz kalıyor.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne alaka?

0|0
    0|0
    • tipler benziyor genelde. mesela egeliler genelde sarışın olurlar, batı avrupalılar da. orta avruplaılar (avusturyalılar, çekler, macarlar, isviçreliler) genelde siyah saçlı soluk tenli olurlar, ankaralılar da.

• Na lazlar sari olur genelde egeliler gocebe yoruk kokenli.

• ne alaka diyorum

0|0
    0|0
    • eşleştirdiğim tipler benziyor genelde. mesela egeliler genelde sarışın olurlar, batı avrupalılar da. orta avruplaılar (avusturyalılar, çekler, macarlar, isviçreliler) genelde siyah saçlı soluk tenli olurlar, ankaralılar da.

• tamam o zaman ham fikiriz bu konuda. ben doğu anadolu anlamışım :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Soru biraz eski olsada bende cevabımı veriyorum

Sen anlatırken biraz abarttın ama demek istediğin şey doğrudur.
    Karadenizlilerin yüzü daha da beyaz olur, az esmer var, ara sıra sarışın olanlar da var.
    Bunlarda kafkas etkinliği var
    Marmaralılarda onların "light versiyonu" , bazıları egelilere ya da akdenizlilere de benzer, çok kibarlar. Bunlarda da slav etkinliği var
    Ege ve Akdenizliler işte bildiğin güney avrupalı gibi, özellikle yunanlara benzerler.

Sonra doğulu ve güneydoğulu var.
    En çok "kara" olanlarda bunlar oluyor, orada kürtler yoğundur. Yani kürt ve hatta bazı yerlerde arap etkinliği var.

Iç Anadolu da herşeyin bir karışımı, genel olarak birşey demek zor.
    Bu bölge her bölgenin ortasında, yani her tarafı etkilenmiş, her tür insan tipi bulabilirsin.
    O yüzden orta avrupalılar gibi gözükmedikleri için yine de onun gibi bir durumdalar, çünkü orta avrupa kuzey, güney, batı ve doğu avrupanın karışmış hali

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;