"Kadınlar erkekte güce tapar" düşüncesi doğru mudur?

Kadınlar erkekte para mı arar güç mü? Para, gücün getirisi midir?

Bence evet, kadın gücü sever. Ancak "para" kaynaklı bir güç değil bahsettiğim. Kendini kanıtlamış insan, her ne iş yapıyorsa o işte başarılı insan sever...

1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu düşünceye biraz farklı bir yorum getirmek istiyorum. Doğada yalnız değiliz. Hayvanlara bakıldığında erkekler dişi için kavga ederler ve dişi hayvan savaşın galibi olan erkek hayvanla çiftleşir. İnsanlarda da durum böyleydi, güçlü kuvvetli olan erkek her zaman kadının ilgisini çekmiştir. Günümüz modern hayatında ise güç demek, para demek... Kaslı kuvvetli bir erkek ancak kadınını dışarıdan gelen şiddete karşı koruyabilir. Ya paralu adam? Ona ve çocuğuna istediği konforu verebilir. Kadınlar bu duruma başta karşı çıksalar bile mantıklı düşündüklerinde analık içgüdüleri onu ve çocuğunun kaliteli bir hayatı hak ettiğini yani güçlü bir adamı kendine eş seçmesi gerektiğinin bilincine vardıracaktır. Günümüzde güç tamamen paradır. Ve kadınların genlerinde vardır güçlü adamdan çocuk doğurmak... Dolayısıyla kadınların maddi durumu iyi olan erkeklere meyletmesini kınamıyorum. Bu doğanın kanunu... Güçlü olan kazanır diyorum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bankada calisiyorum 4 yillik uni mezunuyum.
    lise mezunu fabrika iscisi bir adama deyim yerindeyse kopek gibi asik oldum. herkesten herseyden cok sevdim. maddi gucunu sklemedim hic veya gucsuzlugunu. sevgisi yetti bana.
    seneler sonra beni baskasi icin terk etti.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 128

• Para gücüne...

0|0
    0|0
  • Fiziksel güç zihinsel güç ve maddi güç kadınları etkiler.. Bu 3'ünden 2'sini elinde bulunduran erkek hemen hemen her kadını elde edebilir.3'üne de sahip erkek kendisine harem kurar.

2|3
    0|0
  • Kadınları bilmemde, erkek olarak güçlü olmalıyız.. Ama bu güç kas gücü değil..

İrade gücü, sabır gücü, inanç gücü..

Cenab-ı Hak buyurmuş:
    "Ben zenginliği istediğime, ilmi isteyene veririm!"

Zenginliğin hiç bir zaman garantisi yoktur!
    Bir iflasa bakar..

Kendini bu manada güçlendiren adam iyi günde temkinli, iradesi sağlam; kötü günlerde de çabuk yıkılmayan, inancıyla zorluklara göğüs gerip hanesine sahip çıkar!

#Vesselam

1|1
    0|0
  • parasız erkek ölü erkektir!

1|4
    0|0
  • Tapar demek çok abartı olur ama severler. Tabi güçten kasıt sadece kas gücü degil. Bir sözüyle kitleleri ayağa diken bir erkeği hangi kadın görmezden gelebilir.

1|0
    0|0
  • Erkek dediğin korur kollar güçlü olur korkağın tekini napıyım

2|0
    0|0
  • Beş parmağın beşi bir değil.
    Hepimiz farklı farklıyız, zaten herkesin maddi manevi aynı olduğu bir dünya,
    çok sıkıcı olurdu.

"Kendini kanıtlamış insan, her ne iş yapıyorsa o işte başarılı insan" seven kadınlar da var, ki böyle bir kadın, bu yaşıma kadar, şimdilik bana denk gelmedi. :D

Sadece para odaklı olan kadınlar da var.
    Günümüzde %90 oranda kadınlar böyle ne yazık ki...
    Kötü ve trajikomik bir örnek için bkz.
    1) https://youtu. be/R4BwFcRv8mM
    2) https://youtu. be/IujmblqyabA

0|0
    0|0
  • sadece ihtiyaç duyar diyebiliriz çünkü kadın yapısı itibariyle korumak erkeğin güveninde hissetmesi gerekir kendini, bu onu hem mutlu hem huzurlu kılar, para sadece araçtır insanlar ona güven duygusu ile sırtını yaslayamazlar. . ilişkilere insanlar birbirlerinin eksik yönlerini tamamlar erkek güçten koruma yoluna giderken bayan duygusal gereksinimi karşılar. .

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yok erkek de paraya bakarlar. Arabamla bir yere gittiğimde bir çok kız bakıyor. arabasız gittiğimde kimse bakmıyor. biraz kaba bir örnek olacak ama bir arkadaşım arava için a. m mıknatısı derdi.

0|0
    0|0
  • Evet ama güçlü erkek tanımı kadının güç anlayışına göre değişir. Parayı güç olarak gören kadında basit kadındır.

0|0
    0|0
  • Öyle bir insan insan değildir bence. O olduğunda yanında değilse yanında değil. Bir insan ne olursa olsun menfeatı için birşeyler yapmaması lazım..

0|0
    0|0
  • Kadından kadına göre değişir bazı kadınlar var tüm erkeklerden daha güçlü bence en çok karakter güven ilişkisine bakar

0|0
    0|0
  • Yanlıştır.

0|0
    0|0
  • Eskiden oyleydi simdi devir değişti eskiden fiziksel guce taparlardı simdi ise populerlik sosyal guce bakıyolar

2|0
    0|0
  • Liseli kızlar dahi, okulun yakışıklı matematik öğretmenine aşık olur. Bir tane kız çocuğunun gidip de okulun hademesine aşık olduğunu göremezsin. Güce tapma, kadınlarda fıtrattan gelir, doğuştan vardır. Kendinden mutlaka yukarıda bir erkek olması gerekiyor etkilenmesi için.

0|0
    0|0
  • Erkeğin sermayesi parası kadinin ise guzelligidir. Özellikle Turkiye de kadınlar evvela erkegin cuzdaniyla ilgililer.

0|0
    0|0
  • Kadinlar icin gücün boyutu paradir. Parasizken sevenleri kaybetmeyin beyler, paraniz varken hepsi seviyor :)

0|0
    0|0
  • Aynen öyle maalesef kim ne derse desin hele ki bu zamanlarda parası olan, yani maddi durumu daha iyi olan kişiler her türlü bir adım öndeler

0|0
    0|0
  • Hayır, para gücü de kariyer de ikinci plandadır..
    Kadınların en sevdiği şey serserilerdir.. Serseriliği "güç" olarak görürler..

0|0
    0|0
  • Kadınlar paraya tapar. para varsa gerisi önemli degil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    108

Kızlar Ne Diyor 104

• Tüm zayıflığına rağmen, önündeki engellere rağmen ayağa kalkabilen insan benim gözümde güçlüdür.
    Kadının güç anlayışı sırtını dayayacak birini aramasından kaynaklanıyor. Kimimiz para, kimimiz vücut kimimizde senin dediğin özelliklere bakar.

0|0
    0|0
  • erkeklerin neye baktığı belirsiz bence

1|1
    0|0
  • bu sözüne bende katılıyorum :) Ancak "para" kaynaklı bir güç değil bahsettiğim. Kendini kanıtlamış insan, her ne iş yapıyorsa o işte başarılı insan sever...

0|0
    0|0
  • Güç arayan da vardır ama yarısı kas arar, yoksa dolgun cüzdan arayan da vardır. Yakışıklı arayan da vardır... Vs.. vs...

0|0
    0|0
  • Tapmak kadar çirkin bir sözcük görmedim.
    Evet erkekte gücü severim. Fakat bu azimli anlamında güçlü.

0|0
    0|0
  • hayır. kesinlikle bir erkekte parayla kıyaslama yapmam. zengin de değilim zaten buna rağmen para bir ölçüt değil benim için. karakterinin sağlamlığı ve olgunluğu ayrıca zeki olması önemli

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Paranın getirdiği güce değil kendini kanıtlamış bir insan severiz. Millet kadınlar parayı seviyor diyor ama aksine.

0|0
    0|0
  • Evet. Diger insanlar tarafindan sevip sayilan biri bana cekici gelir acikcasi. Kendisini koluma takip basim yukarida yurumekten haz alirim. Kendisiyle birlikteyken diger karsi cinslerin bana yaklasmaya tenezzul bile edemeyecegi biri olmasi cok onemlidir benim icin. Bunun disinda para da onemsiz degil tabii onun da onemi gercekten buyuk. Eger ciddi dusunuyorsan cok daha onemli bence. Parasiz huzur bir yere kadar cunku

0|0
    0|0
  • Özgüven ve cesaret işte bu ikisi erkekteki güçtür bence.

1|0
    0|0
  • erkekte aramam sevgi konusana gelirsekte huzur vericek lazım huzur bşka bişey degil

0|1
    0|0
  • Kadin erkek ayrımı yapmaksızın genel anlamıyla para güçtür dogrudur. fakat ikili ilişkilerde bir bayanin bir erkekle parası için birlikte olmasi durumu birliktelik değil ticaret olur. bu zihniyetler varmıdır elbet vardır fakat kadinda degil sadece erkekte de vardır. Bence asıl güç karakterde sağlamlık ta ve ne istediğini bilen akıllı zeki erkek tedir. ya da aynı vasıfları taşıyan kadinda..

0|1
    0|0
  • Güç önemli :) ama tapmak derecesinde değil :))

0|0
    0|0
  • Tabikide güçsüz erkek beni nasıl korur kollar.

0|0
    0|0
  • Doğru tespit

0|0
    0|0
  • hayır ben güçlü kadın gücü elinde bulundurup kontrol edebilen kadın seviyorum güçlü bir erkeğin yanındaki kadını değil

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • katılmıyorum. ınsanoglu hıcbırzaman mukemmel degıl

0|0
    0|0
  • Doğru

0|0
    0|0
  • Doğru.. yaptığı işte başarılı olan, kendine güvenen erkek güçlüdür.

0|0
    0|0
  • Paran varsa zzaten insanlarin gozunde guclusunuzdur...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    84
Yükleniyor... ;