Kız kardeşime hiçbir şekilde yardım etmiyorum. Bu beni kötü mü yapar?

Gizli Üye

Ben işinde gücünde biriyim. Kardesimle aramiz oldu olasi iyi olmadi. Biraz da onun yuzunden bozuldu. Ben minyon, zayif biriyim. O benden boylu, baliketli. Yani aramizda 8 yas var ama görseniz beni kardes sanırsınız.

Evdeyken beni dovmuslugu, sacimi basimi yolmuslugu var. Ayni evde aylarca, belki yillarca konusmadigimiz oldu birbirimizle. Beni döven, ezen, teror estiren bir tip. Yani annemle babam beni onun elinden zor alıyordu. Saldırıyordu bana. Psikolog falan teklif ettik gitmedi.

Onun yuzunden kendi sehrimde, ailemin yanında kontenjan boslugu olmasina rağmen, puanımda hayli hayli kendi sehrime yeterken kardesim yüzünden ben bu evde bununla daha kalamam diye baska bir yer yazdim, atandim.

Baska eve de gecebilirdim ama ne yapar eder yanima yerlesmeye calisir, bana gider gelir diye uzak olmak istedim. Hemde ayni sehirde ailemin evi disinda baska ayri bir ev sacma oluyor ozellikle bu ekonomik krizde.

Kendi ailemin evinde cok iyi para biriktirebilirdim, simdi zar zor yetisiyorum masraflara ama kardesim yüzünden boyle bir sey yaptım işte.

Seneye universite sinavina girecek. Babam falan belki senin orayi yazariz dedi. Burayi yazarsan kizina bakarsın maddi manevi, yanima almam, umrumda olmaz, üstüme yikmayin ben ondan kurtulmak icin geldim zaten bir de yanima gondermeye kalkma, bana güvenme dedim.

2 gun önce de niyeyse mesaj atmış bana para yollar mısın diye. Yollamam dedim. Babam 1800 lira harçlık veriyor her ay. Paraya ihtiyaci yok. Beni ezen birine bunlari yapacak degilim. Kardes candan öte olmali ama biz oyle degiliz.

Babamda diyor birbirinize destek olun diye iki cocuk istedik, sen yalniz kalma dedik siz birbirinize sirt dönüyorsunuz diyor. Yapacak bir sey yok. Zamaninda cok vicdan yaptim, ne zaman boyle vicdan yapsam yine beni, uzdu, kirdi, ezdi ustume yürüdü, orama burama vurdu. Bunlar unutulmuyor. Ben unutamiyorum.

Benim kendisine vurmuslugum, sacini cekmisligim yok. Zaten gucumde yetmez ufak tefek bir seyim ona göre. Mesaj atip para isteyince yine biraz vicdan yapar gibi oldum. Sonra bana yaptiklarini, beni aglatmalarini, uzmesini hatirlayinca biraz ferahliyorum.

Zaten bunlari yapmamis olsa para da yollardim, evden de gitmezdim zaten. Maasimi beraber yerdik. Ama oyle bir haldeyim ki ona karsi yaptigim bir iyilikte bile gonul rahatligim olmuyor.

Para gondersem icim rahat etmeyecek mesela. Istemeyerek gonderdigim para da ne kadar işine yarar, ne kadar hayrını görür. Iyilik yapsam oyle icime dert oluyor, yapmasam oyle dert oluyor. Bu hale getirdi beni.

Kız kardeşime hiçbir şekilde yardım etmiyorum. Bu beni kötü mü yapar?
8 Görüş