Sizce atatürkün halka sormadan laikliği getirmesi doğru bı karar mıydı?

Artzookalar

Halkın çoğunluğu o dönem müslüman olmasına rağmen kendi kafasına göre hilafeti kaldırdı ezanı türkçe yaptı ve Kur'anı yasakladı. şu an halka sormadan şeriat getirilse bu doğru bı karar mı olur. Samimi ve medeni bir şekilde cevap verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Evet yerinde bı karardı
Hayır hatalıdır
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Sizce atatürkün halka sormadan laikliği getirmesi doğru bı karar mıydı?