Otobüste yer isteyen insanların sokaktaki dilenciden farkı ne?

Gizli Üye

Rahatlarına o kadar düşkünlerse otobüse binmesinler, evde otursunlar ya da azıcık paraya kıyıp taksiye binsinler. Hem cimriler hem arsız. Sırf ayakta gitmemek için yolu uzatan otobüse biniyorum yüzsüz gibi yine yer dilenenler oluyor. Hayır yani mecbur muyum ben iyilik dağıtmaya? Bir zararım yok ama faydam da olmak zorunda değil. Sırf ufak tefeğim diye, çocuksu görünüyorum diye keriz yerine koyup oturduğum yerden, hakkım olan yerden zorla kaldırıyorlar. Geçenlerde tahminimce 50'li yaşlarda arsız bir kadın, ben müzik dinliyorken kendi halimdeyken sessiz sedasız oturuyorken saygısız bir şekilde el kol hareketi yapıp başka birisine yer verdirtti. Yüzsüzlükte ve kul hakkı yemede sınır tanımıyorlar. Bir daha birisi benden yer isterse çok pis çatacağım. Keyfi dışarı çıkıyorlar sonra da başkasının hakkına çöküyorlar. Bembeyazım bir de demir eksikliği de var, betim benzim atmış gibi duruyor yüzüm, makyajsız hasta gibi duruyorum ama o kadar çıkarcı ve aşağılık insanlar ki kendi rahatları için başkalarını rahatsız ediyorlar. Düpedüz taciz bu. Dilenciden farkları yok. Sizce?

Otobüste yer isteyen insanların sokaktaki dilenciden farkı ne?
18 Görüş