Kardeş kaybı-aile baskısı?

Gizli Üye
2 ay önce 17 yaşında kardeşimi motor kazasında kaybettim.20 gün yoğun bakımda yattı. Beyin ölümü gerçekleşip toprağa verdim ellerimle. Çok kötüyüm. Eve giremiyorum, kuzenlerimde kalıyorum. Üniversite okuduğum ille aile evim arası 45 dk. Ben üniversite okuduğum ilde kalmak istedim. Babam bana imalı şekilde ben senin amacını biliyorum dedi (o kadar kırıldım ki, ama kırılmam onun umrunda bile değil) Çünkü diğer taraf bana kardeşimi hatırlatıyor. Hayatımı durmadan yoğun tutmak için uğraşıyorum. Çünkü kendimi sadece bu şekilde toparlayabilirim. Babam ilk haftalarda çok anlayışlıydı ama bu son 1 aydır çok fazla baskı yapmaya başladı. Kafam dolu olsun diye eski okulumun spor salonuna gideceğimi söyledim müsaade etmedi:d (22 yaşındayım) Çalışmak istediğimi söyledim dükkanda gel çalış maaş veririm dedi.(Ama ben kardeşimin olduğu yerlere daha adım bile atamıyorum içim acıyor.) Başka yerde çalışmak istediğimi, hayata atılmak istediğimi söyledim müsaade etmedi. Kendi mesleğimi yapayım dedim (grafik tasarımcıyım)(özel kurum olmaz, resmi kurumlarda çalışabilirsin diyip onada engel oldu) Arkadaşımla kahve içmeye çıkıyorum. Akşam 22.00’da evdesin diyor. Annem zaten benimle hiç anlaşamıyor. Geçenlerde bana “beni anlayan tek bir kişi vardı o da öldü (kardeşimden bahsediyor) ölmem için dua et dedi. Aile yaşantımız zaten hiç yoktu. Annem babam hep kavga ediyordu. Şimdi ayrı değiller ama gün içinde 1-2 saat görüşüyorlarsa görüşürler ondan fazlası olursa birbirlerine laf sokarlar, kavga ederler. Hep başkalarının ailelerine imrenerek yaşamıştım bu yaşıma kadar. Kardeşimde ani vefat ettikten sonra yapayalnız kaldım. Ne sigaram var, ne alkolüm. Başka hiçbir kötü alışkanlığımda yok. Ama ben artık çok yoruldum. Ben nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum. Boğuluyorum. Hiçmişim gibi hissediyorum. En basitinden spora gideceğimi söylerken bile 1 hafta kıvrandım. Korktum babamın tepkisinden. Ama ben her gün kendimi kaybediyorken buluyorum. Keşke kardeşim hayatta olsaydı da yaşasaydı ben ölseydim onun yerine. Böyle yaşarken ölmek çok daha zor.
Kardeş kaybı-aile baskısı?
8 Görüş