Eşim babama küfredip evden kovmuş. Öfke problemi var. Değişir diye ümit etmeli miyim?

Gizli Üye

Selam herkeze. Ben yurtdışında kalıyorum ve ailem senede iki kere ortalama toplamda 2 aylığına bizde ve ağabey imde kalıyorlar. Ailen benim kırmızı çizgimdir. Eşim Nişanlılığımdan beri bir çok kez Anne ve Babamla kavga etdi ve evden kovdu. Boşanma aşamasındaydik ve evladımız olduğu için son kez oturup konuştuk duzeltmemiz gereken şeyleri. Bir senedir hersey harika gitmesede iyi gidiyordu. Babamlar bir hafta once yeğenim doğdu icin buraya geldiler. Babam gelmek istememişti eşim olmaz öyle sey ben alırım biletini babada gelsin onsuz olmaz dedi. Neyse bir haftadır burdalar ve hersey gayet iyidi. Eşim biraz rahat insandir öyle evle pek ilgisi yokdur babamda aksine gencken oturmayi sevmezdi ve eşimin surekli bilgisayar başında oturması ve benim hemen hemen herseyi yuklemem onu rahatsız etmis ve esime gecen gece "sen tembelsin " gibisine birsey demis. Esimde altda kalmamış olaylar büyümüş ve babami tehdit etmis, küfür etmiş evden def etmiş. Babam ertesi gün olanları anlatdi, eşyalarını topladi, senin geleceginden ve hayatindan şüphe ediyorum, bana bunu yapan sana neler yapmaz, kararını ver ya o ya biz dedi ve gitdi. Evlilimizu tekrar yürütmeye karar verdiğimizde kırmızı cizgimin ailem olduğunu ve birdaha benzer bir zor durumda beni bırakırsa bu evliliği bitiricegimi söylemiştim çünkü saygı benim için çok önemli bir şey. Şimdi af etsem dedimi yine yutmuş olacağım aileme, kendime bu evliliğin temeline ihanet etmiş olacağım. Af etmesem boşanmam gerekicek çünkü af etmeden evlilik surmez bunu cok denedim alti yıllık evliliğimde. Son ayriligimizin üstünden anca bir yıl gecdi ve kendimi aşırı güçsüz hiss ediyorum. Tekrar ayni seyleri yasamak, ayni duygular ayni stresler. Napcam bilmiyorum. Kendisi hep iki kişilik bir hayat istedi ne onun ailesi ne benim ailem olsun istedi ve şöyle dönüp bakdimda evet etrafimda hakketden kimse kalmadi. Bi annem babam kalmisdi onlarda artik ayak basam diyor. Hep bir ümit yeniden başlıyorum ama olmuyor, ümit etmektende yorulmadim bi tükense icimdeki hersey cok daha kolay olucak ama belki düzelir diye her defasinda aptalca ümit ediyorum

Güncellemeler
2 ay
Erkeklere soruyorum. Kayın babanız, kaynanananiz veya sevdiğiniz kızın kardeşleri size saygısızlık yapsa eh bide diyelim küfür etse ne yapardınız? İşin kötüsü ilk erkek arkadaşımdı ve stressli bir ailede büyüdüm yani kiyastlaya bilecegim kimse yok. Bana hadi canim diceksiniz belki ama kavga gürültü bazen normal geliyor. Diyer türlüsünü bilmiyorum çünkü
Eşim babama küfredip evden kovmuş. Öfke problemi var. Değişir diye ümit etmeli miyim?
13 Görüş