10 gü

Geleneksel kıyafetleriyle Tuva Türkleri, Anıtkabirde Atanın ziyaretinde. Siz hiç Anıtkabir'e gittiniz mi?

aimPediatrician
Geleneksel kıyafetleriyle Tuva Türkleri, Anıtkabirde Atanın ziyaretinde. Siz hiç Anıtkabire gittiniz mi?
Merhaba!
Bugün Rus ülkesi sınırları içerisinde bulunan Tuva Cumhuriyeti aslında Türklerin Rusya sınırları içerisinde yaşadığı bir çok Türk Cumhuriyetinden sadece bir tanesidir. Kırgız ve Uygur boylarından olduğunu bilenmektedir. Daha öncelerde 2010 yılından itibaren Türkiye ve Azerbaycan'da dahil olmak üzere Orta Asya'da bulunan Bağımsız Türki Devletleri gezme fırsatım olmuştu. Hepsinde ayrı ayrı bir deneyim yaşadım, ayrı ayrı anılarım oldu ama gidemediğim tek Türk Devleti KKTC kaldı, onu da aradan çıkartırsam yüzümü Balkanlara dönmeyi planlıyorum. 😊 Tuva Türklerinin Ülkelerinden kalkıp Ankara 'da Atayı ziyaret etmeleri gerçek şaşırttı beni demek ki "Kan çekiyor"
Neyse efem, "Geleneksel kıyafetleriyle Tuva Türkleri, Anıtkabirde Atanın ziyaretinde. Siz hiç Anıtkabir'e gittiniz mi?"

Geleneksel kıyafetleriyle Tuva Türkleri, Anıtkabirde Atanın ziyaretinde. Siz hiç Anıtkabir'e gittiniz mi?
13
3
Görüşünü yaz