İslamda kadın neden değersiz?

Gizli Üye
Herkese merhaba arkadaşlar uzun süredirli beynimin içinde beni rahatsız eden soruları sizinle paylaşmak istiyorum. İslamda kadın neden bu kadar değersiz? Kadın kocasını sinirlendirse, sen benim amirim misin dese , yatağını terk etse kocasını razı edene kadar aldığı nefeste dahil yaptığı her şey haram oluyormuş, bütün sevapları gidiyormuş o zaman biz erkeklere mi kulluk etmeye geldik haksızlık değil mi o zaman hiç sevap işlemeyelim nasıl olsa onlarda gidiyormuş. Kadın izinsiz dışarı çıkamıyor, ailesini bile evine izinsiz alamıyor ama küçük bir hatada dünyanın günahını giriyor. Koca karısından bir şey isterken rica etmesi zorunlu değilmiş Allah’ın erkeklere vermiş olduğu bir hakmış kadına yani eşe ricada bulunmanın zorunluluğu hiç bir yerde yeri yokmuş yeni modern dünya nın çıkardığı bir olaymış. Emir verdiğinde de kadın yapmazsa günah oluyormuş rica ederek isterse de yapmadığında günah olmuyormuş yani sormak istediğim Allah’ın kadınlara verdiği değer bu kadar mı, habire emir veren bir adamın yanında bu kadar zarif ve hassas yaratılan kadın neden durmak istesin böyle birinin yanında. Birde Kocanın rızası Allah’ın rızasına denkmiş neden o kadar karnında taşıyan annem veya babam değilde illaki koca Allah neden sadece kendisinin rızasını alabilmem için yaratmadıda beni başkasının İnisiyatifine bıraktı bende onun yarattığı bir kul değil miyim neden birini diğerine ezdirtiyor ya da bir insanın başka bir insana secde etmesini emretseydim kadının kocasına etmesini emrederdim hadisini peygamber söylüyor. Bunları yaparsak bu dünyada eziliceğiz yapmazsak öbür dünyada cehenneme gideceğiz zaten cehennemde de en çok bizmişiz tek bir cümle yüzünden “sen benim için ne yaptın” insan sinir anında söyler ne var bunda büyütülecek erkekler bize söylese hemen cehennemde yansın istemeyiz, yani anlayacağınız her türlü ezilen yine biziz. Bir kadın olarak böyle olmak böyle yaratılmak zoruma gidiyor üzülüyorum ve çok ağlıyorum hiç evlenmek istemiyorum kendimden de nefret ediyorum Allah kadınları sevmeyecektide neden yarattı?
Güncellemeler
1 yıl
Arkadaşlar bide kadın kocasından izinsiz anne ve babasının cenazesine bile gidemezmiş bu konuyla ilgili hadis var ama zayıfmış. Bununla ilgili bilgilerinize merak ediyorum
Güncellemeler
1 yıl
Arkadaşlar soruyu güncelledim görmüyor musunuz şunada bir cevap verin
İslamda kadın neden değersiz?
7 Görüş