Kadına şiddet olaylarının medyaya sıklıkla servis edilmesinin nedeni sizce nedir?

Usemind
Son yıllarda kadına şiddet olaylarının sıklıkla medyaya servis edildiğini görüyoruz.
Sorsan ve tabi yersen farkındalik yaratmak amacıyla derler oysa hepimiz kadına şiddet haberlerinin iyi reyting getirdiğinin farkındayız.
Bir olaya ne kadar şahit olunursa olay o kadar sıradanlaşır ve benzer olaylarda artıs görülur.
Medyaya servis edilmesi kadına şiddeti erkegin gozunde siradanlastirip evinde şiddet olmayan kadını gereksizce huzursuz etmekten başka işe yaramaz.
Yasadışı işlerdeki bir kurye ilk zamanlar çok tereddutludur ama illegalde bir süre kaldıktan sonra illegal artık onun için sıradanlaşır ve yaparken tereddüt bile etmez.
Kadina siddetin son yıllardaki kat be kat artisının birçok nedeninden birininde sıklıkla medyaya servis edilmesi olduğunu düsünuyorum.
Zamanla tam sıradanlaşıp artık reyting getirmeyince haber yapılmayacak ve kat be kat artmiş bir şekilde sessiz sedasız sokak baslarinda veya evlerde kadınlar oldurulmuş olacak.
Bu konuda ne düsünuyorsunuz?
Güncellemeler
+1 yıl
Ve bir diger nedeni cinsiyetler arasına fitne sokup iki cinsiyetide uretim araçlarınin başina gecirmek.
Yani bir tür propaganda amacı da var.
Güncellemeler
+1 yıl
Bu düşüncemi "eşeğin aklına karpuz kabugu sokmak" deyimiyle destekliyorum.
Kadına şiddet olaylarının medyaya sıklıkla servis edilmesinin nedeni sizce nedir?