İftiraya uğradım, hukuki haklarım neler?

Gizli Üye
Merhaba, Avukat Hanım ben daha önce 1 ay çalıştığım işyerini bir nedenden şikayet ettim ve orası mühürlenip kapandı daha sonra orada çalıştığım yerde bir erkekle arkadaş oldum ama işyerinden ayrıldıktan sonra en az 1 hafta konuştuk sonra ayrıldık. İşyeri Sahibi benim şikayet ettiğimi öğrenmiş benden intikam almak amacıyla bana hukuk yoluyla iftira attı. ben işten 12 şubatta ayrıldım kadın davayı 2 ay sonra açtı dava şöyle güya benim arkadaşım onun evine girmiş halbuki bu kadın kendi vermiş anahtarı evine gitmesi için neyse arkadaşım tek gitmemiş yanında başka arkadaşıyla gitmiş Allahtan yani güya arkadaşım onun birşeylerini çalmış o da ta 2 ay sonra şikayetçi oluyo madem bişey çaldı yanındakini neden etmedi beni de güya işbirlikçisi olarak göstermiş ifadede fakat olay günü çocukla ne bir telefon konuşmam ne bir mesajlaşmam var anlamadım ben bunu yani hırsızlık yapmamış çocuk zaten ve askerde şu an beni ifadeye çağırdılar şok oldum çünkü ben işbirlikçilik falan yapmadım herhangi bir delil deyok yani hırsızlıkla alakalı çalalım çırpalım da demedim yaklaşık 2 hafta oldu ifade vereli hala dava açılmamış bu iftiraya karşı ne yapmalıyım ya da savcı ne karar verir
İftiraya uğradım, hukuki haklarım neler?
4
1
Görüşünü yaz