Hayatımda bir şeylerin gidişatını değiştirmek için ne yapmalıyım?

Gizli Üye
(Sonuna kadar okursanız çok sevinirim) 8 ay önce mezun oldum ve malum durumdan dolayı iş bulamıyorum eve tıkıldım kaldım bir süre de böyle devam edecek gibi. İlk zamanlar güzel geliyordu yatıp kalkıyordum ama son üç dört aydır o kadar bunaltmaya başladı ki, özellikle bir aydır sürekli kafamda acayip abuk sabuk her konu hakkında düşünceler dönmeye başladı. İnstagrama youtuba bakıyorum zaman geçirmek için, oradaki insanların hayatlarıyla kendimi kıyaslıyorum kafamda neden ben böyle bir hayatın içindeyim gibi düşünceler dönüyor resmen bir çıkmazın içindeyim bu durum erkek arkadaşıma da yansıyor o da üzülüyor ama bi türlü aşamıyorum çok fazla bunaldım çok sıkıldım. Sanki zaman hızla ilerliyor ama ben sekiz aydır sadece bir gün yaşamışım gibi hissediyorum çünkü her gün birbirinin aynısı. Kendime yeni uğraşlar bulmak istiyorum, kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum, yeni yeni konular hakkında bilgiler edinmek kendimi geliştirmek istiyorum bir şekilde ama bunun için içimde ne bir istek var ne de enerji dümdüz boşa yaşıyormuş gibiyim. Bir süre sosyal medyadan uzaklaşmak istiyorum bunun için hesaplarımı kapatacağım onun yerine gün içinde farklı şeylerle uğraşmaya çalışacağım. Lütfen bu durumu yaşamış veya yaşıyor olan birileri varsa birbirimize yardımcı olalım ben bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorum kendi kendimle bi savaş içindeyim deliricem diye korkuyorum nasıl çözülecek bu Allah aşkına görüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.
Hayatımda bir şeylerin gidişatını değiştirmek için ne yapmalıyım?
1
0
Görüşünü yaz