Toplumsal Ayrışmalardan Kurtulmak için Çözüm Önerileri

Yıllardır toplumumuzun veya toplumların birbirine karşı en büyük problemlerinden önemsenmeyecek düzeydeki problemi (social segregation ) yani toplumsal ayrışmalardır. Peki ayrışmaların nedenleri nelerdir diye kısaca bakarsak siyaset, din, kültür vs biz bu ayrışmaların nedeninden çok bunlardan nasıl kurtulabiliriz bunu anlatmaya çalışacağız.

1.Hoşgörü

Toplumu ayakta tutacak, olmazsa olmazdır HOŞGÖRÜ. Çünkü bütün toplumlar artık bir arada yaşamaktadır. Farklı dinler, farklı kültürler,farklı ırklar... Bütün bunların kıymeti bilinirse hem dünya hem ülkemizdeki ayrışmalar yerini fikir zenginliğine ve ekonomiksel zenginliğe yer açar. Türkiye toplumunun %99 u müslüman olduğu için bu konuya daha hassas yaklaşmaları iktiza etmektedir. Çünkü Yüce ALLAH cc "hoşgörü müminlerin ev bariz özelliğidir" buyuruyor.

2.Ahlak

Ahlak bir toplumu ayakta tutacak olmazsa olmazlardandır. Çünkü Ahlak adaleti ve sevgiyi doğurur. O Yüzdendir ki Ahlak ötekileştirmenin en büyük düşmanıdır.

3.Sevgi ve saygı

Hangi dinden olursa olsun, hangi düşünceden olursa olsun, hangi kültür, ırktan olursa olsun birbirimizi sevip saymak incitmemek, toplumlara büyük kazanımlar sağlamaktadır. Zira birbirini ötekileştiren toplumlar dağılmaya bölünmeye ve devletlerini yok etmeye yüz tutmuş, insanlığın en büyük ayıbını işlemektedirler. Bizi biz yapan bizden olmayandır desturu devletlerin ve toplumların zenginleşmesinde vazgeçilmez yere sahiptir.

Son sözüm kıymetli dostlar; Sevgi, saygı ve hoşgörülü bir dünyada, hoşgörülü bir Türkiye için hep beraber elele verelim. Ötekileştirmeyen birlik ve dirlik sahibi olalım.


1|0
10

En İyi Kız Görüşü

  • Özellikle hoşgörü çok önemli bir detay

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;