Sanal Arkadaşlıklar Özeldir!

Bir çoğumuzun sosyal medya sitelerinde hesabımız vardır. Buralarda paylaşımlar yaparız,sorular sorarız hatta arkadaşlıklar bile kurmaya başlarız. Hep çevremizde anlatamadığımız dertleri veya sırları ruhumuzda taşırız sürekli. Çevrendekiler seni anlamaz ve yıpratır bunalırsın haliyle. Gün gelir bir mesaj kutusu bildirimi ve karşına bir insan çıkar. Sanki senin ruhunu yansıtan bir bedenmiş gibi. Konuşmaya başlarsın onunla hakkında hiçbir şey bilmeden. Merak edersin giderek ve zamanla onu tanımaya başlarsın.

Basit gibi gözükse de sanal arkadaşlık kurmak ve onu yürütmek zordur. Mesafelerin ötesinde olan bu insanı yakınında olan insandan daha yakın hissetmeye başlarsın. Moralin bozuk olduğunda seni önemseyen ve senin bir gülümsemene sebep olacak türlü türlü şebeklikler yapar. Çünkü ikinizde özgürsünüzdür. Etrafınızda bir baskı yok ve tamamen kendi ruhunuzu yansıtırsınız. İlerleyen bu arkadaşlığın sonucunda karşı cins ise belki bir aşk doğar bir şeyler de hissederseniz. Onunla buluşmanın vermiş olduğu heyecanı sabırla beklersiniz o günün gelmesini. Sanal arkadaşlık başlarda kulağa saçmalık gibi gelse de aslında birisini tanıdığınızda gerçekten ne demek istediğimi anlarsınız. Sanaldan aşk demiyorum dostluktan bahsediyorum çünkü duyguların ona yönlü olması farklıdır. Kimisi yapamaz dokunarak sevmek ister kimisi ise sözleriyle aşık olur ona. Konuyu fazla dağıtmadan sanal arkadaşlık bizlere neler kazandırır ondan bahsedeyim.

Sanaldan tanıştığın insan seni olduğu gibi tanır ve yargılamaz!

Sosyal medyadan tanıyan insanlar genellikle burada özgür oldukları için kendileri gibi davranırlar. Yeni tanıştığı insana iç dünyasını çevresindekilere gösteremediklerini gösterir. Karşı tarafta onun gibi biri olarak çıkarsa güzel bir dostluk oluşur ve yakınında gibi hissetmeye başlarlar. Yakındakilerin veremediği mutluluğunu o uzaktan ona hissettirir.Seni anlayan ve duygularına ortak olan bir insandan daha hoş bir şey olabilir mi?

Sanal arkadaşlıklar da gerçektir. Mesafeler asla sorun teşkil etmez!

Sen de artık onun bir parçası haline gelirsin.Seni mesafeler uzak diye asla dışlamaz. Aksine sahiplenir ve dostu olarak görmeye başlar. Birbirlerinize sırlarınızı paylaşır ve dertlerinizi anlatarak rahatlarsınız. Asıl arkadaşlıkta bu değil midir? İçimize attıklarımızı yakındakiler dinlemiyorsa uzaktaki biri dinliyorsa hangisi gerçek dosttur sizin için? Yeter ki gerçekten ruhunuzu yansıtan insanlarla tanışın ki arkadaşlığınız asla bitmesin!

Sanaldan edindiğiniz arkadaşla reelde buluşmak keyiflidir!

Gün gelir artık onunla samimi olmuş ve sizin gerçek benliğinizi tanımıştır. Artık mesafeleri yakınlaştırmak istersiniz ve buluşma gerçekleşir. Bu duygu o kadar heyecanlıdır ki anlatamam. Çok eğlenebileceğiniz bir sohbet ortamı oluşur ve o da sizin gibi olduğu için zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Güzel bir anı olarak ömrünüz boyunca unutamazsınız!

Sanal arkadaşlık doğru insanla güzeldir!

Yanlış bir insanla tanışırsanız ve emin olmadan onunla samimi olduğunuz zaman büyük bir tehditle karşı karşıya kalırsınız. O yüzden kesinlikle bir insanla konuşurken zamana bırakın ve çelişkili bir tavırları ve hareketleri olursa uzak durun! Çok özel bir duygu olan sanal arkadaşlığı tehlikeli bir zamana döndürmeyin. Sanal arkadaşlıklar sizlerin içinde kalan gizli duygularınıza tercüme olacak ve mutlu olursunuz. Sanala sıcak bakmayan ve çevresinde yalnız kalıp sanaldan arkadaşlık mı olur diyen insanlar genellikle sığ düşünceli insanlardır.

Doğru insanla sanal arkadaşlık şarap gibidir;yıllandıkça güzelleşir.


3|0
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • O kadar sanal arkadaşım var biri bile buluşmadı benle

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • İnternet paketinin gittiği yere kadar

  0|0
  0|0
 • Yanlış bir insanla tanışırsanız ve emin olmadan onunla samimi olduğunuz zaman büyük bir tehditle karşı karşıya kalırsınız
  derken bunu anlayamadım

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;