Bu Hayattaki Amacınız Ne? Tek Gerçek Mutlu Olmak Değil mi Aslında?

Bu hayattaki amacınız ne ? aslında neden yaşıyorsunuz idealleriniz var mı ? gelecekte kendimi şurada görüyorum diyenlerden misiniz yoksa bunu düşünmeyip anını yaşayanlardan mı? Gelin buna birlikte bir göz atalım.

1-)Para

Hepimizin tek istediği tek ve yegâne amacı. İnkar edenleriniz olacaktır elbet ama herkes bunun için yaşıyor en azından hayatının büyük bir bölümünde bunun için çabalıyor. Bunun için okuyor bunun için sınavlara giriyor bunun için çalışıyoruz ve hayatımızın büyük bir kısmını bunun uğruna feda ediyoruz. Peki neden ? para size gerçekten mutluluk getiriyor mu ? Asıl mutuluk nedir? Asıl mutluluk kesinlikle para değildir ev dolusu paranızda olsa aynı evin içinde oturarak mutlu olamazsınız? Yıllar sonra yaşlanınca "Keşke o kadar çalışmak yerine yakınlarımla şunlarıda yapsaydım" dediğinizi düşünün acınası bir durum değil mi artık geriye dönemezsiniz bütün gençliğiniz para kazanmaya çalışarak geçmiştir sonra sahip olduklarınız ise eviniz arabanız ve paranızdır. Bunun karşılığından ise altın değerindeki zamanınızı parayla satmışsınızdır. Zamanla sahip olduklarınız size sahip olmuştur...

2-)Aşk-sevgi

İşte gerçekten önemli olan bir başka şey. Yanınızda hayatınız boyunca size en yakından eşlik edecek insan. Ne kadar değerli ve önemli olduğunun farkında mısınız? Buna evlilik veya sadece aynı evde yaşama gözüyle bakmayın yanınızda olduğunda mutlu olduğunuz kişiyi neye değişirsiniz? Gerçekten sevdiğiniz insan için canınızı bile vermeye razıyken bunun karşılığı dünyadaki hiç bir şeye denk gelemez. Sizinle ağlayıp gülen sizinle sorunlara çözüm bulan sizinle yatan sizinle kalkan, gezen, eğlenen biri.. Gerçekten paha biçilemez bir değer hayatını birbirine adamış iki insandan parasıyla daha mutlu olan bir insan var mıdır bu dünyada gerçekten? Ne için yaşadığınıza ve boş yaşamamaya özen gösterin yılları asla geri alamazsınız. Anınızın değerini bilin.

3-)İş

İyi bir iş herkesin hayalidir tabi. Doğrusu her şeyde olduğu gibi iyi bir parası olan iş herkesin hayalidir.

Durun ve düşünün zamanınızı çarçur ettiğiniz işten aldığınız para ne kadar önemli ? O işte çalışırken geçirdiğiniz zamana dönün bir bakın 70-80 yıllık hayatınızın neredeyse yarısını o ortamda geçireceksiniz değil mi ? Peki soruyorum size hayatınızın büyük bir kısmını orda geçirecekseniz aldığınız para mı önemlidir yoksa sevdiğiniz işi yapıp aslında çalışmayıp bundan keyip alıp üstüne birde para aldığınız iş mi ? Hangisi sizi daha mutlu eder hangisiyle şu hayattan aslında daha fazlasını kazanmış olursunuz. Tercihlerinizi isteklerinizle yapın dışarıya aldırış etmeyin sizin hakkınızda 15 dakika konuşacak elalem yüzünüzden yıllarınızı vermeye değer mi eğer hedefiniz bakkal olmaksa bakkal olun eğer hedefiniz mühendis olmaksa mühendis olun ama başkalarına göre hayatınızı şekillendirmeyin çünkü ağzı olan herkes konuşur ama o hayatı yaşayacak olan sizsiniz.

4-)Din

Gelelim din konusuna. Bazı insanlar için bu dünyadaki her şey önemsizdir herkes kendini diğer dünyaya hazırlar herkes öbür taraftaki katını belirler. Bütün bir hayatını bunun için harcar ve belkide ona göre bu dünyada en çok kazanan o olacaktır. Çünkü iyi bir kul olmuştur ve artık Allah katındaki en güzel yer onun için hazırdır. Bütün bir hayatı öylece geçirip gider ve onun mutluluğu bu olur.

Birde inanmayıp iyi olanlar vardır hayatını din işleriyle meşgul etmez iyi olanlar her zaman kazanır düşüncesindedirler belkide mantıklı olan bu değil mi?

Onlar zaten iyilerdir hayatlarını yaşarlar utlu olurlar bütün bir hayatını heba etmezler kulluk etmezler belki ama iyi insan olmaları onları her zaman bir adım önde tutar tanrı gerçekten var ise sizce bu çelişkiler içinde aklını kullan diyip inanmayanı mı daha üstün görür yoksa körü körüne inananı mı ? Namaz kılıp hırsızlık yapanı mı yoksa namazla işi olmayıp insan olup vicdanı için yardım edeni mi? Herkesin görüşleri farklıdır elbet ama bütün bir hayatınızı dine harcayarak mutlu olamazsınız. Eğer sonu tahmin ettiğiniz gibi değilse hayatınızı öylece boşu boşuna harcamış olursunuz..

(Kesinlikle kimsenin dinine inancına karışmıyorum sadece her iki taraftanda değerlendirme yaptım.)

Ne için yaşadığınıza dikkat edin mutlu olmak için bir şeylere bel bağlamayın sadece yapmak istediğinizi yapıp istediğiniz gibi yaşayın pişman olmazsınız yıllar sonra keşke demezsiniz. Belkide şu an bunu okumak yerine dışardaki yağmurda ıslanıp müzik dinlemek sizi daha mutlu eder kim bilir biraz hareketlenin. Anınızı yaşayın.

Okuduğunuz için teşekkürler yorumlarınız benim için çok değerlidir.


0|1
24

En İyi Kız Görüşü

 • Her şey mutluluğa ve kendini keşfetmeye giden yoldaki araçtır.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • İsteklerimi yapmak

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Allahı tanımayan hep mutsuz olur.

  0|0
  0|1

Erkekler Ne Diyor 3

 • Müzik benim. tek amacm dodi eline saglik

  0|1
  0|0
 • Para+karı kız+iş+...= Müzik
  Güzel kardeşim beğendim

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık.

  0|1
  0|0
Yükleniyor...