Beni Seviyorsun Çünkü Seni Sevmiyorum

PabloHoney

Sevdiğin kadar değil, sevmediğin kadar sevilirsin

Ne kadar kaçarsan, o kadar yakalamaya çalışırlar. Aşk, ilişki vs. Arkadaşlık ilişkileri, sevgililer, muhabbet falan. İnanın bana öyle bir insan oldum ki, değiştim ki... Mutluyum veya değilim, tek bildiğim şey şu an olduğum kız için çok savaşmış olmam. Ve anladım ki, ne kadar sevmezseniz birini, o da o kadar seviyor sizi. Birine ne kadar nefret beslerseniz, o da o kadar sevgi besliyor size. Tüm insanlar olarak, mazoşistiz aslında.

Öyle değil midir? Hep bize acı çeken insana yönelmez miyiz?
Beni Seviyorsun Çünkü Seni Sevmiyorum

Bizi sevmeyen, hatta kimi zaman yedek takımda tuttuğunu bile bile yinede derin bir aşk, sevgi besleyen bizler değil miyiz ? Mesajlarımıza cevap vermediğinde, engellediğinde, küfür ettiğinde daha da çok bağlanmıyor muyuz?

Bundan 2 sene önce birisini çok sevdim. Deli gibi...

Uğruna yapmadığım şey kalmadı. Projelerini yaptım, okuldan atılmasın diye hocalarla tek tek konuştum. Ulan bir kızı seviyordu, kızı seven başka bir çocuk dövdü bunu. Kavgada bunu kaldıran, araya karışıp kaşı yarılan bendim be. Elimden geleni yaptım, neler yapmadım ki ? Mektuplar, notlar, gözyaşı, acı, binlerce kez kesilen yaralar...

Şimdi mi? Şimdi ise değiştim, inanın daha farklı bir insan oldum. Bir insanın, diğerine bir sevgi verebileceğine dair inancım yok. Hepimiz savaşıyoruz, mücadele ediyoruz. Tek gerçek sevgi kendimize verdiğimiz sevgi. Hatta sevgi diye bir şey bile yok. İnanç var. Kendimize duyduğumuz inanç var.

Ve ne mi oldu? Arkadaş, aile, ve hatta o çocuk. Umursamadığınız kadar umursanırsınız. Kendinizi ne kadar açmaz iseniz insanlara, o kadar merak ederler sizi, dibinize girerler. Bir süre sonra siz insandan bıkarsınız ve yalnızlığı özlersiniz.

Önceden arkadaşlarım için her şeyi yapardım, fakat planlarda en son çağırılan, hatta unutulan, ezilen, ara sıra aranan ben olurdum. Ailemde ciddiye alınmazdım, çocuk gibi görülürdüm.

Beni Seviyorsun Çünkü Seni Sevmiyorum

Çünkü artık tatlı zamanlarda değiliz. Gerçek aşk, gerçek sevgi şarkılarda söylendiği gibi değil. Aldatma, gerçek duyguları saklama, diğer kadınlar, diğer erkekler, gereksiz kıskandırma. Bundan artık eminim, sonuna kadar.

Beni Seviyorsun Çünkü Seni Sevmiyorum
8
11
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  Aslinda durum su.
  Biz insanlar her cesitten bir insani sevebiliriz degil mi? Ve illai sevdigimiz insan bizi sevecek diye bir kaide de yok.
  Sen Ahmeti severken Ahmet de illa seni sevecek degil Ahmet de Fatmayi sevebilir. CUnku dunyada herkes birini sevebilir ve Ahmetin de Ayseyi (seni) sevmesi Ya zamanla olur Ya da sans olur, bu durumda iliski baslar birliktelik olur vesaire.
  O seni sevmiyor diye de illaki SEN ONU SEVDIN diye olmaz bu.
  Onun gonlu sana gidemiyordur ne kadar da dersini yapsan ugruna olsen de gonul bu. Sen de Ahmeti seveyim derken belkide seni seven ama senin sevemeyecegin Mehmeti ezdin gectin.
  Hasan seni sevmiyor diye sen de Hasani sevece degilsin ya?
  Yani demem o ki. Sevmiyor diye sevmiyorsun ha su var, biri senden kactiginda evet kovalama modu, ama bu da kimi icin gecerli.
  Umarim bizi de sevdigimiz kadar bizi seven birileri cikar karsimiza, da kimse uzulmez.
  Sen yine de aldatma kacma kiskandirma bir gun gelir de sende sevgini ictenliginde yasarken o da sana aynisini yasar.
  Insan sevdigi insandan kacmayi aldatmayi yasarekn o aski sevgiyi nasil yasayabilecek degil mi.
  emegine saglik.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • asel147
  ben şöyle düşünüyorum. karekteri yerine oturmuş bir insan sevilmek ister. karşılıklı sevilmek değer verilmek ister. senin çevren ise olgunlaşmamış die düşünüyorum olgunlaşmamış basit insanlar kaçanı kovalar. eğer dedigin gibi olsaydı ne biliyim dünya çok farklı bir yer olurdu başına gelen olaylar için üzgünüm. :(
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

107
 • freedom667
  Seven üzülür sken sevilir ztn sizde hep onlara gidiyorsunuz. Bnmde deli gibi sevdiğim biri vardı kaç kere açıldım söyledim yalvardım ama noldu piççin tekine tercih etti beni. O günden sonra bir daha asla sevmiceğime yemin ettim. O gün bu gündür kimseyi sevmiyorum ve siz kızlardan aşırı derecede nefret ediyorum
 • Kediseverkedicik
  Doğru söze diyecek bir şey yok. Öyle oluyor. Ama daha kötüsü benim gibi, sadist olmayıp da mazoşist olanlar. Hem acı çektirmiyosun yani sevilmiyosun, hem de üzeni seviyosun. Düşman başına...
 • FrEEPoWerFuL
  genelde iki seçenek vardır tipi vardır birinin ve kız ona aşık olur sonra tanışırlar ve gezmeye başlarlar sonra da birşeyler olur ayrılırlar. Kız pişman olur falan
  Diğer seçenek ise bir erkek vardır ilgi çekmez ghiç kız ona hiç bakmaz erkek harbi seviyordur. Ama yan yana gelip 5 dakika sohbet bile edemezler...
 • ChaerinHolmes
  Alakasız olacak ama ilk kullandığın fotoğraf bir filmden mi
 • HeLLFoRCe1903
  Sonuna kadar katılıyorum
  Bende yaşadım bunları ve halen icimden atmaya çalışıyorum onu..
 • gunesgız
  Kesinlikle katılıyorum sana.. Beni sevmeyen birini defalarca sevdim.
 • ayşenurraslannlkjh
  Değişmek zor olmadi mi peki nasil basardin
 • açelyataş
  hayatı hep acı çekerek öğreniriz kuralı bu
 • Bornaz
  Aynen katiliyorum sana, haklisin..
 • sevmek_1
  doğru diyorsun
 • sanemparlak
  Başlık herşeyi özetliyor
 • seloonsssdd
  O çocuk pişman olup döndü mü
 • süperman3434
  bu ma, llığı sadece karılar yapıyor
 • Gizli Üye
  Evet bir gerçek var ki, erkek olarak sevmez, ilgi göstermezsen cazibe uyandırıyorsun. Çünkü sevilme arzunuz gerçekte tatmin olma arzusudur. Sizi sevmeyende o tatmini yaşayamıyorsunuz. Kör kütük aşık olduğunuz biri size sevgisini gösterse yavaş yavaş cazibesini yitiriyor ve sonunda aşkınız da bitiyor. Çünkü aşk denilen şey aslında hevestir. Hormonların etkisidir. Geçicidir. Gerçekte aşk, şiddetli sevgiye denir. Sevgi ise tanımakla olur. Hormonlarla alakası yoktur. Geçici değildir. Emek ve fedakarlıkla oluşur. Misal, annemize duyduğum şey aslında sevgidir, aşktır.
 • Gizli Üye
  Harika bir şey olmuş bu bayıldım😟 sana yazmam lazım yoksa dibe çöküyorum
  • PabloHoney

   Buradayım.

  • Gizli Üye

   Mesaj atamadim ama:))

 • Gizli Üye
  Teşekkürler yazı içiin
 • Gizli Üye
  Güzeldi emeğine sağlık
YÜKLENİYOR...