Erkek ile Kadın Arasındaki Haksızlıklar

Bu bence de kadınları savunmak amaçlı bir bence yoktur. Aksine erkeklerin kadınlara verdiği değeri daha da arttırmak için açılmış konulardır. Geçenlerde bazı arkadaşlar sen nasıl insansın kadınlara yalakalık yapmak için kadınları savunuyorsun dediklerinde. Gülsem mi yoksa üzülsem mi diye kararsız kaldım. İnsanlar hep en kolayı seçiyor. Kimse kendine bir pay çıkarmıyor.

Ben hiç bir zaman kadınları savunmam, erkeklerin kadınları sevmesi için gerekli sebepleri sıralarım.

Benim Eşim Çalışmıyor

Erkek ile kadın arasındaki sıkıntılar nelerdir sizce. Az değer vermek ya da yaptıklarını görmemektir. Bir aile de sorunlar erkeğin bütün işleri kadına yığması ile oluşur. Genel olarak iki seçenek vardır. Erkek be kadın ikisi de çalışıyordur. ya da erkek çalışıyor kadın ev hanımıdır. Buradan yola çıkarak yapılan bazı haksızlıklar ile evliliğin ne durumda olduğuna bir bakalım.

Evde kahvaltıyı kim hazırlar?

Evde kahvaltıyı kadın hazırlar ve genelde de kendi için değil eşi için hazırlar. Bu her gün olacak diye bir şey yok. Ama kadın da kadınlığını hissetmek için kocasını aç yollamak istemez işe. Yani ortak noktamız şu ki erkek ile kadın aynı saatte uyanır güne. Çalışan erkek çalışmayan kadın. Erkek o çalışmıyor kahvaltıyı hazırlamalı düşüncesi ile hep yanlış düşünür.

Çocukları okula kim götürür?

Kahvaltı için uyanan kadın bir de okul yolu tutar. Çalışan erkek iş başı yapmıştır çoktan. Kadın çalışmıyor diye sıra sıra işlerin peşinden koşturmaya başlar. Okula bırakır çocuğunu ve dönüşte mutfak alışverişi için bir yerlerde alışveriş yapar onları da eve taşır tek başına.

Sonra kadın boş mu kalıyor bütün gün?

Nasıl sen iş yerinde dinlene dinlene çalışma fırsatın oluyorsa. Kadının da bir kahve içmeye hakkı yok mudur. ya da bir dizi izlemeye. Kadın bazen bunlara zaman ayırabilmek için daha hızlı hareket eder. Çamaşır bulaşık akşam yemeği. Bunlar 15 dakika da olmuyor ki. Günün yarısını bile alabiliyor. Erkek çalışırken benim hanım evde yatıyor mantığı ile düşünmemelidir.Birde ben kadınımı çalıştırmam diyenler var. Ev de emir vererek şunu yap bunu yap demek çalışmaktan daha beterdir. Onu yaptıracağıma evde eşit bir iş paylaşımı ile ona da istersen çalışabilirsin teklifini sunabilirim.

Adam işten eve geldiğinde ne olur?

Çok yorulmuştur büyük ihtimal kendini dinlenmeye ayırır. O sıra da hanım kahve yap, yemeği hazırla gibi ben çalıştım bütün gün o yattı düşüncesi ile emirleri sıralar. Kadın gezmek istese adam yoruldum der. Kadın bende yoruldum dese kavga çıkar. Kadına haksızlık edildiğini düşünmediğimiz için fazla umursamıyoruz sadece.

Peki size bırakıyorum kim daha çok yoruluyordur?

Kadın: Ev işleri, kahvaltı için sabah erken kalkmak. Bulaşıklar, çamaşırlar, ütü, temizlik, evi silmek, süpürmek, çocuğu ile ilgilenmek. Geceleri ağlayan çocuğa sadece kadının uyanması. Çocuk ne zaman uyursa o zaman uyumak zorunda olması.

Diyebilirsiniz bu en fazla 3 4 yıl sürer. Peki biz erkekler bu 3 4 yılı kadınlar gibi idare ederek geçirebilir miyiz?

Erkek: Çalışır bütün gün. Çok yorulmuştur ama iş çıkışı arkadaşları ile oyun oynamaya eğlenmeye gitmiştir. Çoğu kadın erkeklerin yaptığını yapar. Ama erkekler kadınların yaptığını yapamaz.

Bence biraz daha değer verelim. Kadınlar gerçekten her türlü sevgiyi hak ediyor.

Teşekkürler


1|0
20

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Ben yinede evi tercih ederim
  Milletin naziyla uğraşmak daha zor
  Tabi rahat mesleği olanlar için söylemiyorum
  Eline sağlık güzel olmuş :)

  0|1
  0|0
 • Emeğine sağlık yakışıklı

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...