İnsanların İçine Yerleşmiş Olan Kurulu Düzen Korkusu

İnsanoğlu mevcut düzende kendi yaşamını sürdürmeye alışmıştır. Kariyer planlarını, eğitim planlarını, evlilik planlarını kısacası bütün gelecek planlarını bu düzen çerçevesinde hedeflemeye alıştırılmıştır.

İnsanların belirli bir sistemde yaşamaları elbetteki şart olabilir elbette belirli bir kültürde, elbette kendi aralarında belirli bir dili konuşmaları gerekebilir.Toplumlar kendi kültürleri ile gelenekleri görenekleri ile güzeldir yalnız bazı şeylerin değişmesi çağımızın ilerlemesinden dolayı bir ihtiyaç durumudur.

İnsanoğlu var oluşundan beri Dünya üzerinde bir çok anlamda iz bırakmıştır

Sınırların oluşturulup "Sen bu sınırlara ait bir vatandaşsın. " denmiş ve o vatandaş imkanı yoksa o sınırlar içerisinde ölüme mahkum edilmiş. Aslında değişmesi gereken bir çok şey kapitalist düşüncelerin sonucu olmuştur. Onun dışında Dünya üzerinde yaklaşık 6000 dil konusulmaktadır. Bu da aynı vatandaşın ülke dışına çıkabilse dahi gittiği bölgenin diline aşina olmasını gerektirir.Bu bölgeler kendi aralarında manevi inançlarına göre de ayrılmıştır. Şu an 21. Yüzyıl'da hala sokakta ateistim diyebilen var mı ülkemizde? Ya da soruyorum sistemi geçtim kanun değişsin diyen terörist olmuyor mu ?

Soruyorum bütün bu düzenleri yok eden de oluşturan da insan değil mi? Peki biz neyiz?

Bu söylediklerimi felsefi açıdan , sosyal açıdan veya siyasi açıdan anlayabilirsiniz.

Ama unutmayın;

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.


0|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • kalemine saglik :)

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...