Bayramın Olmazsa Olmazı Klasik Bayram Tipleri

Her bayram olmasa bile muhakkak bir bayramda karşılaştığımız tipler arasından favorilerimi sizler ile paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz ve size "bak bu benim amcam", "kesinlikle komşumun çocuğu bu işte" demenizi sağlaya bilirim.

Ve işte başlıyoruz...

1- Alacaklı gibi kapıyı çalan, bayram sonuna kadar şeker komasına girmesi muhtemel çocuklar

Evet okur okumaz aklınıza birileri gelmiştir herhalde ya da bir anı. Mutlaka yaşamışsınızdır bu durumu. Alacaklı gibi kapıyı çalan bazen yumruk ile kapıya vuran, bazen de zile basıp ritmik bir şekilde kapıya vurmayı da ihmal etmeyen çocuklar...

Bu durumdan bahsedip bunu paylaşmazsam içime dert olurdu :)


Bir hışımla kapıya kadar gidip o tatlı çocukları görünce birden tüm sinirinizin yok olmasını sağlayan "İyi bayram abi/abla" cümlesi sizi pamuğa çevirir. Sonrası malum şeker tutulur varsa bozuk para verilir. Ama bazı çocuklar farklıdır hemen anlarsınız. Kimisi şekeri avuçlarken, kimisi de "bir tane de kardeşim için alabilir miyim?" diye sorar.

2- Her gittiğiniz yerde tatlı için "burada ye, başka yerde yemezsin" diyen ev sahibi

Evet gene hemen gözünüzde canlandı bu sahne. :) Kimimizin teyzesi, kimimizin halası... Ama genelde bayanlar bu konuda oldukça ısrarcı davranırlar.

Eee tabi hazırlıklı olmak lazım. Tatlıyı yedikten sonra nasıl olmuş, beğendin mi gibi cümlelere cevap beklerler. Siz siz olun beğenmeseniz bile belli etmeyin ;)

3- Saça, sakala, okula, kiloya hatta medeni halinize karışan, sorgulayan tipler.

Bayram vesilesi ile gezmeler tozmalar başlar normal olarak. Ziyaretin bir yerinden sonra konuşulacak bir şey kalmaz ve bazen ecel teri döktüren sorular size doğru yönelmeye başlar...

"Saçın da pek uzamış kestirsene ne bu böyle kadın gibi "

Ya da...

"Sakalları okutsaydın bari. Ehhe ehee :)"

Belki de

"Kız sen pek bir büyümüşsün,evlilik yaşın gelmişte geçiyor bile"

Genelde

"Derslerin nasıl. Hangi derslerden kaldın bu sene?"

4- Misafir Çocuğu.

Tam anlamı ile sinir krizi geçirmenizi sağlayabilir. Oysa ilk dakikalar ne kadar sevecen ve tatlıydı. :)

İlk dakikadan itibaren evin oturma planını çözüp nerede hangi oda var iyi bir analiz yaparlar. Sonra direkt çocuk, genç odasına yönelirler. Özel eşyalarınızın olduğu, kırılıp dökülecek önemli eşyaların barındığı ve en önemlisi bilgisayarın olduğu oda!

İlk başlar umursamamış gibi yapsanız bile içeriden gelen garip seslerden sonra ben bir bakayım diyerek yanına son sürat gidersiniz. Vahim bir sahne ile karşılaşmak muhtemel.

Ben en son akvaryuma elini sokmuş ve bu balık ölü diye eline almış minik canavar ile karşılaşmıştım. O gün bu gündür Pirana besliyorum. Şaka şaka!

Ama sakın ağlatmayın susturmak için gözden bir çok şeyi çıkartmanızı sağlayabilirler çünkü onlar da bunun farkında.

5- El öptürmeyi seven fakat harçlık vermeyen tip

Özellikle el öptürmekten hoşlanan ama harçlık vermeyen tiplerden bahsediyorum. Genelde amca ve dayılar bu sınıfa giriyor.

İnsan kaç yaşına gelirse gelsin o eski bayramları yaşamak adına sembolikte olsa bir şeyler bekliyor işte. Miktarın önemi de yok aslında. Gönül alınsa yeterli :).

Gel gelelim bu tip insanlar hiç bir zaman size harçlık vermemiştir çocukluktan beri içinizde kalmıştır hep. Bir de bu tip insanların eli nedense fırıncı küreği gibi gelir insana psikolojik bir durum galiba :)

6- Kendini genç sanan ihtiyarlar.

Büyük ihtimalle bir çoğunuz kimden bahsettiğimi anlamadınız. Ama anlayanlar da oldu tabi :). Şeylerden bahsediyorum hani en az 50 yaşına gelmiş ve el öptürmeyen, sizi iki büklüm bir hale sokan inatçı kişilerden.

-İyi bayramlar amca.

-İyi bayramlar yeğenim.

-Ver amca elini öpeyim...

-Yok evladım dur aman ne gerek var

-Öpücem Öpücem dedim sana ^^ (diye inatlaşma sonucu ortaya çıkan komik durumdur aslında)

7- Vazgeçilmezimiz... Nerede o eski bayramlar!

Bir çok insan o eski bayramlardan habersiz olarak yetişecek. Belki biz sonuna yetişebildik ama bizim evlatlarımız, torunlarımız asla bu bayramların tadına varamayacaklar diye düşünüyorum. Aslında hepimiz bu tip için ideal bireyleriz. 40 sene sonra bizde "Nerede o eski bayramlar" diyeceğiz galiba bakalım hadi hayırlısı :). Birkaç eski bayramlardan resimde paylaşım sona doğru gelelim.

Bir bencemin daha sonuna geliyoruz.Sizleri bir nebze gülümsetip,bazı anılarınızı gözünüzün önüne getirmişsem ne mutlu bana.

Bir hatamız olduysa affola...


2|1
62
Yıldırıım KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • nerde eski bayramlar

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 5

 • Öyle doğru

  0|1
  0|0
 • Güzel bir bence olmuş eline sağlık :)

  0|1
  0|0
 • Ay canim baklava cekti

  0|1
  0|0
 • Güzeldi severek okudum:)

  0|1
  0|0
 • Zaten bildiğimiz şeyler bunlar ama eline sağlık

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...