Gelecek nasıl olacak? Barışçıl Bir Dünya

3 bölümden oluşucak olan yazımın birinci bölümünde gelecekte barışçıl bir dünyada neler olabilir diye düşünüp yazmaya başlıyorum.

1.Silahlar

Bölümümüzün adı zaten barış yani savaşmaya gerek olmadığı bir dünya kim bilir belki gelecekte o kadar gelişmiş bir dünya oluruz ki anlaşmalara varabilmek için savaşmamıza gerek kalmazdı.

2.Devlet

Her siyasetçide ben haklıyım modu vardır bu kendi devletimizdede yabancı devletlerdede mümkün olan bir şey yani şu bir siyasetçi bir şey söyler diğeri bu şunu dedi benim ne söyliyipte onu haksız çıkarmam lazım onu ezmem lazım diye düşünür. her devletin başkanları birbirleri ile bu düşünce yapısı içinde olacaklarından ülke diye bir şey kalmaz dünyaca tek bir ülke olurduk. Yani Türkiye Rusya Almanya vs değil tek bir ülke olurdu.

3.Eğitim

Eğitim durumu çok büyük değişikliğe uğrardı herkes ilgili olduğu şeyle uğraşırdı herkez başkalarının düşüncelerine saygılı olurdu ve empati yapabilme seviyeleri çok üst düzeyde olurdu. sonuçta savaşların hepsi herkesin kendi çıkarlarını düşünmesinden kaynaklı.

4.Teknoloji

Bu bölümü biraz uzun tutucam çünkü teknoloji hergün değişen bişey ve benimde konuşmaktan anlatmaktan dinlemekten oldukça keyif aldığım bir konu :). Öncelikle teknolojinin çok ama çok gelişiceğini söyliye biliriz. Öncelikle şuanda yapay zekanın çok önde olduğunu ve tehlikeli bir durumda oluşturduğunu biliyoruz büyük ihtimal bu durumu bir şekilde kontrolü elimizde tutabildiğimiz bir durumu varsayalım bunun da şahsen ben robotların düşüne bilme yetkisini onlardan aldığımızı yani bizim yapmasını söylediğimiz şeyleri yaptıklarını varsayıyorum. Her şeyi robotlar yapmaya başlardı biz ise sadece bir sorun var mı diye kontrol ederdik teknoloji bu kadar çok geliştiği için çevreyi kirletmezdik nükleer enerji santralleri kömür santralleri petrol vs bu tür yerler kapatılırdı.

şuanda dünya olarak 1 ayda kullandığımız elektrik enerjisi güneş tarafından dünyaya 1 günde yollanıyor ve biz bu enerjinin çok azını kullanıyoruz. nedeni ise güneş panellerinin pahalı olması. ilerde insanlar çevre kirliliğinin çok kötü sonuçlar doğura bileceğini anlayacak ve çölleri evlerin çatılarını dağlık alanları güneş panelleri ve rüzgar tirbünleri ile kaplıyıp enerjiyi sadece oradan elde ediceklerini umuyorum.

4.Yiyecekler

Vejeteryan olanımız var olmayanımız var. Büyük ihtimal herkezi memnun edebilmek için ya etleri yani et görünümü ve tadı verilmiş yapay bişeyler ortaya çıkardı ya da insanların ihtiyacı olan tüm besinler kapsül şeklinde çok klişe bir bilim kurgu filmindeki akşam yemeğinden çıkmış gibi görünsede her iki tarafıda memnun etmek için başka bir düşünce aklıma gelmiyor :D

5.Hastalıklar

Teknoloji ve bilim çok ilerlediği için hastalık diye bir şey kalmazdı protez kol ve bacaklar yerine elektronik kollar ve bacaklar düşünün 2-3 günde bir şarj a takmanız gereken normal kol ve bacaktan bir farkı olmayan cihazlar :)

6.Spor

Şimdiye kadar ki düşüncelerimizde insanların çok fazla hareket etmeye ihtiyaç kalmadığını gördük. çalışma saatlerinin de az olucağından dolayı. bu yüzden alınan kalorileri yakmak harcamak ve zaman geçirmek için insanlar spor yapmaya daha çok zaman ayırırdı herkez fit olmaya özen gösterirdi :D

7.Nüfus

Çok fazla insana günümüzde bile ihtiyaç duyulmamakta artan işsizlik oranlarından en önemli etmenlerinden birisi nüfus artışı büyük ihtimalle ileride nüfus sayısını azaltmak için herkese 1 çocuk yapma hakkı tanınırdı nüfus sayısı yeterli bir sayıya ulaştıktan sonrada nüfusu dengede tutmak için 2 çocukta sabit kalınırdı ve işsizlik diye bişey olmazdı herkez bir iş e iyi bir maaşa ve iyi bir hayata sahip olurdu.

Bu bölümü burada bırakıyorum dahada uzun yazabilirdim belki ancak ks de genelde uzun yazılar off işim gücüm yok bunu mu okuyucam diye es geçildiği için okunmuyor bu yüzden kısa tutmaya çalıştım. eğer bu bölüm sevilirse diğer yapmayı düşündüğüm 2 bölümde yaptığınız yorumlarla daha özen göstermeye çalışıcağım buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim :)

diğer bölümler:

Gelecek nasıl olucak ? 2. bölüm: Bilinçsiz bir Dünya

Gelecek nasıl olucak ? 3. bölüm: şu an ki gelişmelere göre neler olabilir ? Beyin fırtınası


0|1
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Çok doğru bir paylaşım

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Sıkıcı ve aşırı gerçekdışı bir Dünya.

  Bugün teknoloji ciddi anlamda savaşlar uğruna da gelişiyor ona bakacak olursan. Ordu kurumlarının ürettiği bir çok şeyi kullanıyoruz günlük hayatta, mesela internet.

  Spor gibi konulardaki fikirlerin gerçekle fazla bağdaşmıyor.

  Hiçkimse gelip bana et görünümlü gudubet yediremez.

  Böyle bir zihniyet peydah oldu, doğadan uzak, steril, anormal hayatlar yaşamanın iyi birşey olduğuna inanan.

  İnsan var olduğu sürece savaş hep olacak beyler, bırakın bu boş muhabbeti.

  0|0
  0|1
  • Okudugunu pek zannetmiyorum zaten yazida gercek disi olduğunu da belirttim bir yorum yapmadan önce içeriği okuyalim lütfen

 • Tam istediğim dünya. Keşke o dönemlere gelebilseydim.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...