5 Yıldızlı Otelde Yapılacak Şeyler

Yazları bir çok kişi kafa dağıtmak için otel seçenekleri arar. Bir kısım ondan bundan kısıtlayarak en iyi otele gitmek için parasını biriktirir. Bu paranın boşa gitmemesi için otelde bütün fırsatları değerlendirmek gerek. Paranızın azda olsa boşa gitmemişi için yapılacak şeyleri söyleyiyim.

1- Açık büfelerden yararlanın

Yemek tatilde hafif yenmeli snack bardan iyi yararlanmak için sabah yemeğinizi sabah kahvaltınızı hafif yapmanız gerek karnınızı çok doyurmayın ağır bir yemek sizi bitkinleştirir.

Tabi bunun yanında israf etmemek önemli yemeği aldıktan sonra çok yemeyecem diyip tabağı yarım bırakmak doğru bir davranış değil arkanızdan çalışanların ana bacı sövmesi dışında. Sabah kahvaltınızı doğru besinler seçin peynir ve zeytin az olsada dinç tutmak için önemli. Öğlen yemeği çok yağlı yiyecek yemeyin snack barda acısını çıkaracaksınız. Snack barda soğan halkasını fazla yemeyin midenize zarar verebilir. Gözleme tarzı şeyler alın sırada çırılçıplak beklemeyin vücudun aşırı yanması iyi bir şey değil. Akşam yemeğinde yağlı yiyecek yiyebiliriz fakat abartmamak şartıyla. Geceleri çorba seansına katılın. Bir taş çorba gece açıkmayı engeller.

2- İçecek

Sabah içki ile başlamayın gün boyunca yaptığınız aktivitelere sıkıntı olacaktır. Ki bence nemli bir yerde iseniz içecek en önemli unsurdur. Sabahları sıcak içecek sevenler için bitkisel çayları öneririm. Sıcak içecek sevmiyorsanız meyve suyu hiç yoktansa 1 bardak su için sabah kahvaltınız ve içeceğiniz gün boyu yararınıza olur. İçki içen biriyseniz öğlen çok abartmadan 3-4 bardak içebilirsiniz. Kendinizi geceye hazırlayın. Eğer içki tercih etmiyorsanız meyve suyu gibi tatlı içecekler için sıcak içecek öğlen sizi mahfedebilir. Akşam yemeğine geldik akşam yemeğinde dediğim gibi çok abartmadan karnınızı tam doldurmadan yeyin. Eğer tatlı bir yemek seçtiyseniz hafif acı bir içki dengede tutabilir.

3- Havuz-deniz

Havuza çok girmeyin gelen geçen hamamıdır çocukları mümkün olduğunca şu yutmaması gerektiğini bilinçlendirelim bu bizim içinde geçerli. Agua park dışında havuza girilmesini akşam saatleri haricinde önermem. 5 yıldızlı otel sahile bak kayalık deyip geçmeyin otellerin sahilleri özeldir. Gözlüğünüzü takıp kayalıkların kenarlarına baktığımızda renkli renkli balıklar göreceksiniz lüks otellerin sahilleri kayalık olsa da mutlaka bir özelliği vardır. Sabah erken saatte kalkabilirseniz denize girin yorulun biraz sonrasında bir kahvaltı bütün yorgunluğu alır.

4- Gece

Akşam yemeğinden sonra biraz odanızda dinlenin. Sonrasında animasyonları izleyin güzel dakikalar geçirmenizi sağlar. Gece çorbanızı içtikten sonra lobi bar ya da insanların oturduğu genel yerlere çökün. İçki içme merasimi başlamıştır. İçki içen biriyseniz ve içkisiz kampanya tercih etmişseniz barcılarla tanısın onlar size ayarlar. Biriyle tanışma hevesinde olun. Sarhoşları çok dinlemeyin konuştukça konuşurlar. Kimliğinizi asla tam olarak açıklamayın. Diskoda arkadaş bulun bir iki eğlenin çok durmayın kulak sağlığı açısından önemli. Disçoda çok içmeyin hele alışık değilseniz kimse sizi ortada kusarken görmesi gerekmez. Kopuk partisine katılın çocuk gibi oyun oynayın rahatlatır. Fazla abartıya kaçmayın birinin gözüne battığında tekrar bara çık bol miktarda şu tüketin(Şarap içenler için geçerli değildir.). Barda içeceklerden çokça faydalanın.

5- Sosyalleşin

Hele hele geceleri için geçerlidir. Etrafınıza iyi bakının mutlaka yeni insanlar tanımak isteyen birileri vardır. Yanına oturmadan önce plan kurun yanına gittiğinde tıkanıp kalmaman için. Çokça konu bulun. Hiç yoktan barcıların yanına gidip sohbet kurun. İletişiminizi artırır. İyice alıştıktan sonra plana gerek kalmayacaktır akıcı bir konuşmaya sahip olursunuz. İlk cümleler sevgilisiyle konuşurken konu bulamayan çocuğun ayakkabı numarasını sorması gibi saçma olmaması gerek. İyi geceler tanışmamda sakınca var mı gibi cümleler olsun. Kız ayarlarsanız kendi odanıza atmayın sıkıntı olabilir ilerde. İlerleyen vakitlerde paralı disco için boşuna vakit harcamayın para tuzağı doludur. Tanımadığınız insanlarla konuşamıyorsanız otel iyi bir fırsattır. Yanından kovsa bile utanmayın sürekli biriyle tanısın konuşma kabiliyetinizin artması çok büyük bir şansdir. Paranız iyi bir arkadaş olduğu sürece hiç boş gitmeyecekdir.

6- Ek hizmetler

Saun, hamam, spa gibir bir çok hizmetten mahrum kalmayın. Ayrıca bunları doğru kullanın. Mesela saunada 30 dk kalmak bir marifet değildir 7 dakika durun çıktığınızda direk soğuk bir havuza atlayın bunu 6 kez tekrarlarsak vücudun yararına. Bilmediğiniz bazı şeyleri öğrenerek doğrusunu yapın. Fitnessda kendinizi çok yormayın azar azar çok yapın. Hepsini dengeli kullanmaya önem verin.

7- Sağlık

En önemlisi budur tatildesiniz fakat hastalandıysanız tatiliniz size berbat gelebilir bu yüzden dediğim gibi yemekleri hafif yeyin havuz yerine denizi kullanın. Deniz bir çok hastalığın çözümüdür ne kadar tuzlu olursa o kadar yararlıdır. Hasta iseniz bitkisel çaylar için içki iyileşmeyi uzatır.

Bunlara uymanızı tavsiye ederim bütün günlerinizi dolu geçirin. Normal hayattada böyledir ne kadar dolu geçirirsen başarılı olursunuz. Atladığım çok yer var yeni bence yazmaya başladım hepinize iyi tatiller dilerim.


0|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...