Ülkedeki Kadın Profilleri ve Sosyal Davranışları

Öncelikle görüşlerime katılanlar olacağı gibi olmaynlarda olabilir. Saygı çerçevesinde herşeyi tartışabiliriz. Yazacaklarımın hepsi kendi gözlem ve tahminlerime dayanmaktadır. Ülkemizdeki 18-40 yaş arası kadınlarının genel bir değerlendirmesidir. Artık başlayalım.

1.grup: Modern kadınlar

Bu gruba dahil olan kadınlar yukarıdaki yaş aralığının % 15 ini oluşturmaktadır. Bu kadınların çoğu eğitimli, belli bir entellektüel birikimi, hayat tecrübeleri ile kendilerini belli eden modern kadınlardır. Buradaki modernlik giyim anlamında değil her anlamda kendini belli etmektedir. Bu grup kadınları çoğu yargıları aşmış olduklarından sosyal yaşamlarında bunu görebilirsiniz. İş ve ev yaşamlarında başarılıdırlar. Mantıklı kararları her daim duygularının önünde gelir. Bu sayede kararsız durumları nadiren gösterirler. Yapmak istediklerini karar verir ve uygulamaya sokarlar. Sanatsal faaliyetleri oldukça fazladır. Hayattan zevk almayı bilirler ve umutları her daim vardır. Duruşlarında bakışlarında bunu hissedebilirsiniz. Aşk ve evlilik ilişkilerinde bu olgunlukları hemen göze çarpar. Aşk yaşamlarında gelgitleri olmayan, zevk alan kibar ve nazik birer hanımefendi gibi davranırlar. Evlilik yaşamlarında ise geneli mutludur. -Velhasıl benimde ençok hoşlandığım kadın tipidir :) -

Not: Fotoraftaki kadın Fransa Milli Eğitim bakanıdır. Takdir edilecek bir kadın olduğundan bunu seçtim. Bizde var. Sadece bence tamamlansın diye koydum. :)

2.grup: Modern görünümlü kadınlar

Bu grupta yer alan kadınlar yukarıdaki yaş aralığının % 20 sini oluşturmaktadır. Bu gruptaki kadınların bir kısmı eğitimsiz olsa da kent yaşamında ya da bir şekilde kendini geliştirmiş akıp giden şartlara ayak uyduran kadınlardır. Toplum içinde yaşamları modern gibi görünse de içlerinde hep bir ataerkil kültürün etkilerini taşırlar. Bu yüğzden kararsızlıkları vardır. İş ve ev yaşamlarında başarıları orta seviyededir. Çünkü kararsız ve kendi benliğini tam oluşturamadıkları için çevrenin etkisinde kalırlar. Bu kararsız adımları uzun süreli başarıları getiremez. Nerde duygusal nerde mantıklı davranacaklarını kestiremedikleri için sosyal yaşamlarında dalgalanmalar yaşarlar. Sanatsal faaliyetleri düzenli değil denk geldikçedir. Aşk ve evlilik ilişkileri oldukça sorunludur. Aşkta ne istediklerini bilmedikleri için bazen uç bazen kapalı olurlar. Yersiz tripler sebebi ile karşı cinsi yorarlar. Evliliklerin mutluluğu yakalayanlar olduğu gibi mutsuz olanlar vardır. Belirtiğim kararsızlık halinden dolayı bu mutsuzluklarını bitirmek yerine öyle devam ettiriler. Genel olarak ne istediğini bilmeyen kadınlar grubudur.

Not: Buraya bizim Milli Eğitim bakanını koyacaktım ama şikayet ederler o yüzden siz anladınız. :)

3.grup: Modern olmayan kadınlar

Son grubumuz yukardaki yaş aralığının çoğunuluğu olan % 65 ini oluştururlar. Bu grubun az kısmı eğitimli olup geneli eğitimsizdir. Bu kadınların suçu olmamakla birlikte ataerkil toplumun baskısının en fazla olduğu gruptur. Toplum içinde rahatça bulunamazlar. Bir şekilde kısıtlanırlar. Ancak buna karşı hiçbir tepkileri yoktur. Bu grup bu hali kanıksamış olup herhangi bir hedefleri yoktur. idealleri çok olup fakat yapmayan bir gruptur. İş yaşamları hiç yoktur. Ev yaşamlarında çok öyle başarılı baskın bir özellikleri yoktur. Kendi kararlarını alamyan bir grup olup, sürekli kararsızlıklar yaşarlar. Bunun sonucunda hep akıl veren ya da onu yönetmek isteyenlerin dediklerini yaparlar. Sanatsal faaliyetleri çok azdır. Aşk ve evlilik yaşamları birilerinin tavsiyeleri iledir. Aşk konusunda başarısız olup mutlu olmayı hayal ederler ama erkek baskısının altında ezilirler. Evlilikleri görücü usulü olup tek amaçları vardır çocuk sahibi olup biçilen rolü yapmaktır. Toplumda var olamayan kadınlar bu grubu oluşturur.

Not: Buraya fotoğraf koymuyorum. Zaten ülkemde sokağa çıkınca bol miktarda görüyoruz. :)

Şimdiden okuyan beğenen görüş yapanlara teşekkürler... Bir sonraki bence erkekler üzerine olacak olup takipten ayrılmayın.... İyi günler..


2|0
22

En İyi Kız Görüşü

 • Son grupta görücü usulü demişsin ama büyük bir kısmı sevgilisiyle evleniyor. sonuç değişmiyor.

  0|0
  0|0
  • Canım ayrıntılı bir konu ama özet geçtim. Haklısın değişmiyor. Çelişki çok. Kendim de var 😊

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Sanata aşırı ilgisizlik ve kararsız yapımdan dolayı 1. Gruba giremedim tüh. Yedeklerdeyimdir inşallah. Sanat çok gıcık bişe çünküm.

  Neyse 2 de de kendimce pozitiflikler bulup yaşayabilirim sanırsam.

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 2

 • Paylaşım için teşekkürler :)

  0|0
  0|0
 • Bence işte.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...