Belki de Tek Suçum Kadın Olmamdı

Eğer ki erkek olsaydım ;

1.Eğer ki erkek olsaydım babam beni dayakla tehdit edemezdi

Küçükken en ufak bir şeyde dayak yerdim üzerime bişey dokdüm atkımı düşürdüm ablamla kavga ettım geç uyudum vbvb. diye dayak da tokatla değil oklavayla terlikle eline ne geçerse onunlaydı. Şu an 22 yasındayım hala beni dayakla tehdit ediyor keşke erkek olsaydım o zaman bana kaldırdığı o eli indirtmesini bilirdim beni hayvanmışım gibi sopayla tehdit edemezdi . Bir birey olduğumu kabul edebilirdi. Çünkü o bana bağırdığında ona cevabını verebilirdim cevap veriyorum diye beni dövmeye kalkamazdı. Güçlüyüm diye bana saygı gösterirdi.görüşümü kabul ederdi.

2.Eğer ki erkek olsaydım sevgilimle yol ortasında el ele geziyorum diye adım yolluya çıkmazdı

Sevgilin mi var lan senin yoksa kemiklerini kırarım diyen babam belki erkek olsaydım beni sanada kız dayanmıyor oğlum diye cesaretlendirirdi.

3.Eğer ki erkek olsaydım kız başına oraya gidemez buraya gidemez dene dene evin içinde yetişen bir bitki gibi olmazdım

Ne geziyon sürtük gibi diyen babam belki ben erkek olsaydım gez oğlum gez hayatı öğren tecrübe kazan ilerde lazım olacak derdi.

5.Eğer ki erkek olsaydım sıcak diye giydiğim şort beni yollu ilan etmezdi

Giydiğim kısa kollu tshortun sırtında az birşey açıklikvar diye insanların içinde bana senin giysilerini yırtarım haline bak demişti babam bağırarak rezil etdı beni o gün oysa ki erkek olsaydım yiğidin mali meydandadır der ve beni pohpphlar cesaretlendirirdi

Eğer erkek olsaydım diğer erkeklere nasıl erkek olunur gösterirdim nasıl bir baba nasıl bir eş olunur öğretirdim.

Ben sırf kız çocuğuyum diye çektim bunları sanırım. Bana el kaldırdığında o eli indirecek gücüm yok diye dayak yedim. Göğüslerim kalçam var diye örtünmeye zorlandım ve bu yüzden rencide edildim. Ben sevilmeyi istedim sevgi istedim ben be hani bir babanın kızına gösterdiği sevgiden belkide bu yüzden yaşadım bunları . Bu yüzden mahfoldu çocukluyum gençliğim halada mahfolmaya devam ediyor .elimden gelen bir şey yok evden kaçsam kötü yola düşerim avcı çok avşa tabi ki benim çünkü ben bir kadınım. Ne diyim ki belki de tek suçum kadın olmamdı. Belki de bu yüzden artık erkeklerden tiksiniyorum ve evlilikten iğrendim.

Ne yaptım ben sana baba söylesene neden sevmedin beni niye katletdın sana olan sevgimi ellerinle tek suçum kadın olmammıydı söylesene?


99|25
92129

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • O babaları yetiştirenler de kadındı.. Ve en büyük görev yine biz kadınlara düşüyor. Çocuklarımızı yetiştirirken ayrım yapmamalıyız. 'kız gibi ağlama' 'erkek fatma' vb cinsiyetçi ifadeleri hayyımızdan çılatmalı, çocuğumuza kadın ya da erkek olmayı değil insan olmayı, insanca yaşamayı öğretmeliyiz..

  5|0
  0|1

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 128

 • Hayatinin baharında aylarca askere gidip turlu eziyetler gormezsin
  İşte, okulda, otobüste ayrıcalık sağlanır
  İstediğin her yerde her koşulda ağlayabilirsin , ağladığında yumuşak demez kimse
  Arabanin yolda patlayan lastigini degistirmeyi bilmesen de olur birileri gönüllü olacaktır
  Pantolon giyiginde erkeğin etek giymesinin aksine normal karşılanır
  Dansöz girilmez tabelası senin için anlam ifade etmez
  İsin olmasa da evlenebilirsin
  Kaslı olmana gerek yok Kas gücü gerektirecek isleri zevkle yapacak birileri her zaman vardir
  Teklif etmez , teklif beklersin. Hediye karşındakinin öncelikli görevidir
  Hadi amcalara göster.." seklinde rezil bir çocukluk anin da hiç olmayacak
  "Erkek sözü" gibi ikna etmeye yönelik sıfatlara ihtiyacın yok
  Makyajla %100 değişebilirsin
  Gece eve bırakılan sen olursun

  4|5
  6|2
  • Ve daha neler neler... iki cinsiyetinde kendine özgü avantajı ve dezavantajı var. Bunun bilincinde olmamak farklı bir cahillik.

  • Hepsini Göster
  • @Zombiyiyenmarul Dinimizde kadın aşağılanmıyor. Ağzına tükürdüğümün cahilleri bir taraflarıyla okuyup anlamak istedikleri gibi yorumlayınca böyle oluyor. Cennet annelerin ayaklarının altındadır hadisi aşağılanmadığının en büyük ve basit kanıtıdır. Zaten dinimizi doğru bir şekilde okuyup anlayanlar neyin ne olduğunu nasıl olması gerektiğini biliyor. Görüşe belirten arkadaşın bana cevabında olduğu gibi erkekleri sefa sürüyormuş gibi hiç zorluğu yokmuş gibi yazdığı için örnekleri yazdı yoksa o da iki tarafında zorluklarının olduğunu biliyor. İsmine gelince çok ilginç bir isim bir erkek böyle bir ismi düşünemezdi şakasına takıldım yanlış anlama. Zombileri yiyen lanet bir marul :D Marul beyin süper güçleri var mı? :)

  • Tecavüze sadece kadınlar uğruyor sanki? Bir yurtta bile 50 tane erkek çocuğa tecavüz edildi. Hem erkek hem kadın olmanın zorlukları vardır ama nedense bazı kadınlarda ezik hissetme , dünyanın bütün yükünü kendi omzunda hissetme , küçük emrah modu var. Kendinize gelin

 • İlk madde tamamen yanlış. Ben 22 yaşındayım 198 boyum var ama babam bana hala dayakla tehdit eder. Babadır döverse de kılımı kıpırdatamam saygım vardır. Toplumda bazı yerlerde evet siz eziliyorsunuz ama emin ol bizim de az uz değil. Kadınlar erkeklere çemkiriyor bazen bazı yerlerde. Erkek kadına el kaldıramıyor kaldırsa adam olmuyor kaldırmasa sıkıntı öylesine. O sarfettikleri sözlerin çeyreğini erkek erkeğe söylese kan çıkar. Yaradılış gereği kızlar özeldir. Kendini korumalıdır güçsüzdür. Belki de baban şort meselesinde bundan dolayı söylemiştir. Ortalıkta it uğursuz bir sürü insan var ki bunlar da senn dediğin iyi yapmışsın oğlum falan filan meselesi. Ben bir erkek olarak daha babamdan olsun annemden olsun kız meselesinde hiç bir destek görmedim. Bir kızla göründüğün aksam evde konusun. Sadece sizde yok. Kafana takma fazla. İki tarafın da ezildiği yerler var. Ayrım yapmak iyi olmaz. Hatta bizim buralarda birinin başına talihsiz bir durum geldiğinde bende şans olsa anamdan kız doğardım derler. :) siz kızlarda da var mı böyle şeyler bilmiyorum. Yani sonuç olarak kadın ve erkek ayrı ayrı özelliklere sahip bir Allahın lütfudur. İkisinin de avantajları ve dezavantajları vardır sen dezavantajlara takılma avantajların tadını çıkar ;)

  4|1
  0|0
 • Sorun bu ülke
  Sorun bu ülkenin ataerkilligi
  Sorun ataerkiligin güç ile saplantısı
  Sorun bu güç saplantisini kadınlar üzerinden sağlanmaya çalışılması
  Sorun bu ülkede feminizmin benimsenmemesi
  Sorun kadınların sessiz kalması
  Sorun kadının kendini erkekten küçük görmesi
  Sorun her şey. Baban bu kültürün bir ürünü, sende bu ürünün bir mağdurusun :(

  2|1
  0|0
 • Çok güzel içini dönmüşsün. Senin adına çok üzüldüm. Beyinsizler hala boş boş görüş belirtmişler okumadan. Maalesef Cinsiyetçi bir dünyada yaşıyoruz ve aşırı cinsiyetçi bir ülkede. Bu yüzden kadınlarda erkeklerde zorluklar yaşıyor. Keşke insanlar cahil ve canım olmasa da cinsiyetçilik olmasa.

  2|1
  0|0
 • Haklı olduğun birkaç nokta olsa da hepsine katılmıyorum.
  -Öncelikle erkeklerde dayak yiyor sadece kızların dayak yediğini kim söylemiş ve erkek olsam babam o eli kaldıramazdı demek nedir ya bende çocukken çok dayak yedim ama bir kez olsun el kaldırmadım şu an 20 yaşındayım babam vursa yine elim kalkmaz çünkü babaya el kalkmaz bu bir gerçektir buna ahlak denir seni onca zaman besleyip büyüten adama dayak mı atacaksın?
  -Sevgiliyle yol ortasında el ele gezmenin de cinsiyetle alakası yok erkek kız farketmez parmağında yüzük olmadan gezen herkese laf edilir genelde
  -Kız başına oraya buraya gidemezsin kadına gelirsek belli bir yaşa kadar erkeklerde her yere gidemiyor öyle zaten
  -Erkek olsam sıcak diye giydiğim şort sorun olmazdı demişsinde erkekler de öyle yiğidin malı meydanda olayı yok pek. Erkekler genel olarak normal giyinir şort dizdedir öyle sağı solu açık bir kıyafette giymeyiz sen hangi erkek tişörtünün dekolteli olduğunu gördün?
  Buram buram feministlik kokan bir bence yazmışsın bütün erkekleri çöpe atmışsın resmen hiçte farklı bir hayata sahip sayılmayız boşuna en büyük dertleri ben yaşadım havasında gezme

  5|1
  2|0
 • kusura bakma okumadım.
  kuşu gördüm geldim.
  pied sanırım ve erkek...

  16|13
  21|4
 • 1. madde bir kere tümden ve külliyen yanlış... baban seni dayakla tehdit ediyorsa erkek olman durumubizim toplmda değiştirmez... dahası şiddete maruz kalan veya şiddet tehdidi altında kalanalrın çok büyük kısmı erkeklerdir. Hatta kadınlar normalde erkek olsalar dayak yiyecekleri durumlarda kadın olmalarına güvenip meydan okuma bile yaparlar. en son 8 Mart kadınlar gnüydü aşapıda kadının biri park ettiği yerden çkarken yolda giden dolmuş şoförüne çarpmış, bir de özür dileyeceği yerde babası yaşında adama çemkiriyor. Erkek olsa çevreden yetişenler tükrük etseler boğarlardı. Kadın bir de utanmadan bağırıyor "burnumu çıkardım" diye; yani diyor ki ben senin hakkını gasp etme niytimi belli etmişim sen nasıl bunu göre göre bana bunu gönül rızasıyla vermezsin. bas bas bağrıyor resmen kadın. yaşlı başlı dolmuş şöförü de "ne diyorsun lan sen ehliyeti bakkaldan mı aldın..." diyeceğine "görmedim" diyor ne yapsın? bunu çoğu kadın açık açık da söyler kadın olsuğum için dayak yemedim erkek olsam canıma okumuşlardı diye...
  ayrıca toplumsal işbölümünün veya toplumsal cinsiyetin kadınlara verdii bir çok avantaj ve erkeklere yüklediği bir sürü yük vardır. saymakla bitmez ama biz erkekler biraz salağız bir de gelip "ya biz haksızlık mı ediyoruz acaba" filan deriz

  1|3
  2|0
  • ne kadar kötü dimi. bunlar yok olmalı. insanlar haklı mı haksız mı diye düşünmezler de cinsiyetine bakarlar. olaya göre değil cinsiyete göre haklı veya haksız olduğunu belirlerler. ne büyük cehalet.

  • Hepsini Göster
  • @disipsikopat ben de size farkı nedir diyorum? neden mesela bir adam işten çıkardığı veya ticarette ters düştüğü biri tarafından öldürülürse bunun adı "diğer" oluyor da mesela kadın boşanmak istedi diye kocası tarafından öldürülürse bu başka bir rşey oluyor? Veya miras davasından adam erkek kardeşiyle tartıştı sonra sinirlendi öldürdü; ya da karısıyla bir konuda tartıştı ve sinirlendi öldürdü bunun farkı nedir? veya mesela trafikte incir çekirdeğini doldurmayan bir meseleden herifin biriyle takıştım tartıştık sonra iş alevlendi herif de beni öldürdü; beni öldürmese belki evde karısıyla başka bir saçma sebeple tartışıp onu öldürecekti bunların arasındaki fark nedir? siz herşeyi cinsiyet kadranından görüyorsunuz? ölen kim kadın? öldren kim erkek "vay efendim kadın cinayeti" . ölen erkekse "diğer cinayet" ... bu ülkede kadın cinayeti oranı dünyada takdir edilecek düzeyde azdır. 200 ülke içinde 150. sıradayız. Ama basın kafaları yalanlarla doldurmaya bayılıyor. isterseniz link de verebilrm

  • @disipsikopat
   karısını öldüren erkek sayısı çok kocasını öldüren kadın sayısı az. Bunun sebebi ne? kadınlar çok iyi insanlar ve erkekler kötü öyle mi? hayır bir kere bu dengesizliğin sebebi de askere alınmayışınızın sebbeiyle aynı. Zayıf ve narin olmanz. Diyelim kocanızla kavga ediyorsunuz (şahsınızın üzerine almayın bir kadın olarak örnek veriyorum) diyelim ki mutfaktasınız ve ikiniz de çok ama çok yükseldiniz ikinizin de gözü bir şey görmüyor. Buraya kadar herşey eşit mi? eşit... setin üzerinde ekmek bıçağı var: eğer sizin gözünüz döner de kocanıza sallarsanız muhtemelen ufak sıyrıklarla atlatır, ne habere konu olur ne bir şeye. Hatta belki de aile içinde hallolur ama kocanızın gözü döner de bıçağa sarılırsa al sana kadın cinayeti. Ha siz öldüğünüzle de kalmıyorsunuz zaten adam da hapse gidiyor. Narin olmanızdan ötürü askere alınıp ölüme gönderilmemeniz, gemi batarken önceliğin size verilmesi filan normalse cinayetlerdeki eşitsizlik de aynı şeklde normaldir. hep tek taraflı bakmayn

 • Aslında sorun babanızda, hayatta ezilmişliğin acısını bu tip insanlar genelde gücü yettiklerinden en basiti ailesinden çıkarır.. Bizim bir başçavuş vardı, askeri gazinoya ne zaman gelse milleti sıraya dizer dayaktan geçirirdi, kimsenin suçu yok halbuki ama muhakkak bir sebep bulurdu.. Bir gün ben org ile çalışma yapıyordum ve yanıma geldi ve dedi ki bu klima neden çalışıyor, komutanım ben açmadım demeye kalmadan tekme tokat girişti o kadar insanın içinde.. Ne yapacağımı şaşırdım, sadece kendimi koruyordum ve en ufak tepki +45 gün ceza idi o dönemler.. Sonuç olarak demek istediğim bu tip insanlar ne sanatı hazmedebilir nede kendinden üstün insanları, bunlar psikolojik sorunludur ki normal şartlarda dışarıda korkak insanlarında başında gelirler.. Demek istediğimi anlamışsındır umarım, dışarıda kimseye tepki veremeyen, ailevi problemleri olan, psikolojik sorunlu, eğitimsiz, antisosyal tipler bu şekilde enerji tüketirler.. Yani gücü anca size yeter..

  2|0
  1|0
 • Bacakları neden sergiledin? Ayrıca kuşla bencenin alakası ne?

  6|4
  3|3
  • Salk kendi fotografim oylesine koydum erkekler olarak harbi rezilsiniz rezil kopekler

  • Doğru düzgün konuş. Fotoğrafların bencenle hiç uyuşmuyor.

 • Vallaha iyi güzel yazmışsında o iş öyle olmuyor işte
  Erkek oluncada dayak yiyebiliyorsun.
  Tamam belki yollu denmiyor ama serseri oluyorsun.
  Bırakın artık kurtulun erkek olsaydım şöyle olurdum mantığını o iş öyle değil siz sanıyorsunuz ki erkek olunca her şey çok güzel oluyor ohh ne güzel erkek olmak rahatlar B. k rahatlar komşunun tavuğu komşuya kaz görünüyor sadece.

  3|0
  0|0
  • Yazgın baştan sona kötü ise kadında olsan erkekte olsan bir şey değişmez..

  • @hlkkln boşver azizim sabit fikirli ve önyargılı insanlara bir şey anlatamazsın. 😊
   Saygısız ve saldırgan olduk baksana tartışma adabı olmayan şahısların olduğu yerde söz gümüşse sükut altındır ilkesini işler halip getirip susup oturacaksın.
   Boşuna çene patladıp enerjini tükettiğine değmez.😊

  • İşler haline getirip susup oturacaksın olacaktı.

 • Sonuna kadar katılıyorum sana; sen erkeksin derler gaz verirler; kız olunca edebinle otur oturdugun yerde derler; baban eğer ki hakkaniyetli bir baba olsaydı eğer bunları da okuyamazdık misal; murphy kanunları her yerde ;

  4|0
  0|1
 • Ben şahsen erkekler ya da erkek olmak hakkında böyle düşümeye iten babandan dolayı çok üzüldüm. Baban belli ki kendini geliştirememiş. Yoksa seni dövmeden ya da sövmeden de koruyabileceğini bilirdi. En azından bir takım şeyleri öğretmek için bu yolları seçmezdi. O çabalamak yerine en kolayı insanı yıldıran türü seçmiş. Ama tebrik ederim seni, sen olduğun yerde saymamışsın, kendini geliştirmişsin.
  Kesinlikle laf anlamaz ve bu konuda ıslah olmaz biri değildir dersen, bu yazdığını birde ona okut derim. ya da okumasını sağla
  Belki tutumu değişir.

  0|0
  0|0
 • 1-Bilmiyorum sizin babalarınız da sorun var galiba ben hiçbir arkadaşımı görmedim babasının ona vurduğunu duymadım da annelerimiz vurdu sadece :)

  2-Bir tek sen mi geziyorsun çık meydanlara bir çok kişi el ele bu durum erkek erkeğe olmadığı sürece normal bazıları yollu diyebilir takma onlara

  3-Yani bak bu konuda haklılar kız başına her yere gidilemez evin içi abartma olmuşta mesela gecenin bir vakti ya da barlara filan gitmemeli bence kızlar

  4-Herhalde Çin ve bazı Asya ülkelerinde olduğu gibi sende de Tetrafobi korkusu var

  5-Kim demiş onu nerelerde yaşıyorsun sen böyle ya da bir kişinin dediğinden mi yola çıkıyorsun

  2|0
  0|0
 • Ben olsam senin yerinde 5 dk orda durmam. durursan ileride senin fikrini almadan itin biriyle evlendirip yine ondan dayak yemen ihtimali fazla

  5|0
  0|0
 • Babam beni hiç bir zaman pohpohlamadı, 19 yaşındayım 2 kız ile çıktım onlarcası ile değil. Gece 1-2 de dışarı çıkmak değil eve 19:00 sularında geldiğimde dayak yemiştim. Sevgilim olduğunda aslansın, tosunsun veya helaaall beeee oğluma bak demedi. Hep oku dedi, oku ki ileride istediğin kızı isteyebilesin dedi.
  Yaşadıkların gerçekten zor ancak erkek olsaydın hayal ettiğin gibi olmayacaktı hayat.
  Kaşlarını aldırırsan top, aldırmazsan martı derler. Camiye gidersin o kadar günahla camiye mi gidiyorsun derler, gitmezsen dinsiz derler. Kızlara karşı romantik ve samimi olursun y*vşak derler, romantik olmazsın odun derler. Çok seversin sevmezler, sevmezsin ş*refsiz derler. Sevdiğin için peşinden koşarsın köpek gibi peşimi bırakmıyor derler, koşmazsın kemik atmadım ya o yüzden koşmuyor derler.
  Okursan okudunda ne b*k oldun derler, okumazsın okusaydın da adam olaydın derler.
  Var herkesin bir derdi.

  2|1
  0|0
 • Sözde eşitlik var işte yok edilen lafta eşitlik böyle eşitliğe de dünyaya da dayakçı aileye de tüküreyim ben

  3|0
  0|0
 • Çok haklısın. Erkek olmak şans işte doğuştan. Kadın olmak çok zor bu ülkede ve diğer ülkerlerde de. Bizde bazı şeyler var. Sünnet olmak, askere gitmek, iyi bir işte çalışıp, evlenmek. Çünkü eve erkek bakıyor. Kadın evde oturabiliyor. Erkek hep çalışmalı. Bunlar yani tek sorunumuz. Kadınlarsa, çok sorunu var. Dışarıda rahatça geziyoruz. Kısa giymeyiz zaten. :D Yollu demezler bize. :D Yani sevgili oldu mu, aile takdir eder. :D Söylememe gibi bir şey olmaz aileye. Onlar ister sevgili yapmamızı. :D

  0|0
  1|0
  • "Bizde bazı şeyler var. Sünnet olmak, askere gitmek, iyi bir işte çalışıp, evlenmek. Çünkü eve erkek bakıyor. Kadın evde oturabiliyor. Erkek hep çalışmalı. Bunlar yani tek sorunumuz." içim rahatladı birader sadece tek bir sorunumuz varmış... Yahu arkadaşım sen dalga mı geçiyorsun. Bu ülkede bir maganda kalkıp seni öldürse kıytırık bir gazeteye bile haber yapılmayabilirsin ama kadın olsan adı "kadın cinayeti" olur adını herkes duyar. "erkek hep çalışmalı" diye özetlediğin şey o kadar kolay bir şey mi sanırsın. Kadın da çalışır elbette ama kadın işsiz kaldığında toplum onu intihara sürükleyecek baskı kurmaz. sen daha gençsin ilerde anlıyacaksın bazı şeyleri. Hayatın boyunca çalışmak zorunda olmak demek nerdeyse hiç hayat yaşayamamak gibi bir şeydir. Dahası para kazanamasan da birşekilde o ekmeği getirmeye mecbursun. Bak hapishanelerin %99'u erkek. Bunlar sadece psikopat manyaklar mı zannediyorsun. O ekmeği her şart altında eve getirmeye mecbur olmaktan ileri gelio

  • 20 senedir memurum çalışıyorum. emeliliğime 15 yıl var. Benimle birlikte işe başlayan kadın iş arkadaşlarım benle aynı işi yapıyor aynı maaşı alıyor ve aynı primi ödüyor; ama onlar 10 sene sonra emekli olup çalışmaktan ve prim ödemekten kurtulacaklar üzerine maaş almaya başlayacaklar... bense onlarla aynı dırımda olmama rağmen "sırf erkek olduğğum için" 5 yıl daha çalışacağım, devlete prim ödemeye devam edeceğim ve benimle aynı konumdaki bu kadınların emekli maaşına katkı yapmaya devam edeceğim. Sonra 15. yılda ben de emekli olacağım ama malum erkekler ortalama 5 yıl kısa yaşar yani yine ben erken ölüp onlardan önce maaş almayı bırakacağım. Çünkü erkeğim. Yani erkek olduğum için kadınlardan 5 yıl daha fazla çalışıp 10 yıl daha az süreyle emekli maaşı alabileceğim... sadece erkek olduğum için. bunu dile getiren erkek gördünüz mü? veya bundan sebep sızlanan

 • Ulan biz işe gidelim, biz köpekler gibi çalışalım, biz eve ekmek getirelim, biz savaşalım biz ölelim, biz ezilelim, biz siyasetle uğraşalım ama siz gelin hala laf yapın. Yok öyle Dünya! Eğer hak istiyorsan çıkacaksın meydana kardeşim, buradan konuşmayacaksın. Evvela erkeğin omuzlarına atıp rahatladığın yükü yeniden üstüne alacaksın.

  2|3
  13|3
  • Gariban edebiyatı yapmayın arkadaş! Kraliçeler gibi hayatınızın tadını çıkarıp da suçu erkeklerde aramayın. Alın hepinize eşitlik verdik de ne oldu? Hala tek derdiniz diziler, makyaj, dedikodu, gezme tozma, alışveriş. Bir de erkeklere laf ediyorsunuz. O zaman savaşa siz gidin, eve ekmeği siz getirin, bilimi siz yapın, siyaseti siz yapın.

  • Hepsini Göster
  • @disipsikopat Ha işte o zaman laf yapmayacaksın. Narinmiş... Narinsen güçlü olana boyun eğeceksin. Dünya'nın kanunu böyle işler. Katıksız cehaletinizin ve Dünya'ya hiçbir faydanızın olmamasının açıklaması yok. Kardeşim git neden Yer çekimini sen keşfetmedin? Neden elektriği sen keşfetmedin? Neden Dünya siyasetini sen şekillendirmedin? 100 yılı aşkındır size tüm haklar veriliyor, ama bir halta yaradığınız yok! Siz de içten içe kabul ediyorsunuz erkeğin her alanda üstün olduğunu, ama kendinize yediremiyorsunuz. Biz size karşı çıkınca "Biz de sizinle eşitiz!" diyorsunuz "Ee hadi o zaman savaşa bizimle gel." deyince de "Yaa nariniz biz" diyorsunuz. O zaman çenenizi kapayacaksınız abisi tamam mı?

  • @Aethra Bilim alanındaki kadınları gel birlikte sıralayalım, sonra da gel erkeklere bakalım. Kim sizin yer çekimini keşfetmenize karşı çıktı yahut kim sizin Dünya siyasetini şekillendirmenizi engelledi? Ulan her hak önünüze verilmiş hala dırdır ediyorsun. Ayrıca asker olmaktan önce insan olmayı öğren demişsin de, askerin olmadığı yerde düşman sana gösterir insanlığı sen hiç merak etme, sonuçta biz değil sen tecavüze uğrarsın, anladın?

 • Cok dogru seyler
  Kadınları sevin be
  Hele ki dogru olan dürüst olan duzgun olan kadınları
  Hic uzmeyin.
  Desekte uzuyoruz çoğu zaman

  2|0
  0|0
 • Bizde dayakla büyüdük iyiki dövmüşler de adam olmuşuz diyoruz ayrıca kızların gece vs dışarı çıkması yanlış demiyorum ama güvenli değil bu devirde bu ülkede + açık giyindin diye kızan baba da haklıdır. İçine bir nefret tohumu atmış kendi kendine büyütmüşsün

  0|0
  1|0
 • Erkekler Devam
  108

Kızlar Ne Diyor 91

 • Üzüldüm , diyecek söz yok ataerkil kafalı pisliklere..

  Benim çevremde bu tip olaylar olmasada , böyle kötü davranılan kadınlar da var..
  Şaşırdım ve üzüldüm..

  Böyle , zor durumda olan kadınlara tiyom var..

  Protein ağırlıklı düzenli ve çok sağlıklı beslenin. Bunu önemseyin ama laf olsun diye yazmıyorum bunu..
  Düzenli spor yapın , ve bu sporları artırın her geçen yıl..
  Ağırlık çalışın , kaslarınız güçlensin.
  Boks kursuna yazılın ,
  Acıyı silin kafadan , kazanmaya odaklanın.
  Çalışın , yenin , yenilin..
  Poligom a yazılın , hedef konusunda kendizi geliştirin..

  Vakti zamanında , bir erkeğin burnundan kan getiren bir kadın olarak söylüyorum ki ,
  Teknik bilin.

  İnan erkekler sizden kaçar..

  Kendinizi fiziksel olarak , bu öküzlere karşı kuşatın. Bu gibi "üzücü " benceler tarihe karışacak emin olun :)

  #Femist
  #Apple

  Benceyi beğendim..
  Tek söyliyeceğim şey , yere düştüğünde ayağa kalk.

  2|0
  0|0
 • 10 yaşlarındaydım dışarıda şort giymem yasaklandı babam anneme demiş dışarıda şort giymesin demiş hep kıyafetlerine dikkat eden bir kızdım bol tişörtler pantalonlar giyerdim hep öyle yetiştim babam sevgisini göstermezdi ama dediğin gibi oğullarına da sen yaparsın aslan oğlum dememiştir hiç birimize sevgisini göstermezdi sopa yedim mi çok yedim çamaşır sopasıyla kalçamı kabartmıştı iki gün üstüne oturamadım kafamda sandalye parçaladı 3 saat baygın kalmışım annem hastaneye götürelim dediğinde gebersin banane demiş bir insan 11 sene oldu öleli hiç bir zaman affetmedim hakkımı helal etmedim hiç bir şey yokken ortada dayak yedim yedi içirdi okuttu büyüttü sağolsun ama korkudan babasından bir şey isteyemeyen 3 kardeştik biz böyle babalık olmaz...

  3|0
  0|0
 • Sorunun sebebi kesinlikle bir kızın hayatına ilk giren erkek olan babandan göremediğin ilgi ve destek diye düşünüyorum ama görsen de belki mahalle baskısı yüzünden yine de yaşardın birçoğunu. Sen kendine güven ve takma başka birşeyi. Benim şimdiye kadar hiç sevgilim olmamasına rağmen lise de adım nasıl olduysa çıktı yani ad illa çıkıyor adı çıkmayanlar da biraz daha beklesinler.(Ve son olarak kesinlikle fotoğrafta ki kuş için girmiştim çok tatlı birşey dünya da bir ona bir kendi hayatına bak en iyisi)

  1|0
  0|0
 • Fotoğraflar ve yazılar beraber çok absürd duruyor.
  Babam sortla gezmeye izin vermiyor diye ağlayıp bacaklarını sergilemene hiç mana yukleyemedim açıkçası.
  4. Madde yok 3ten 5 e atlamissin.
  Haklı bir bence olsa da fazla abarttigini düşündüm.

  2|2
  6|1
  • Nasil bir piskolojiyle yazdigimi biliyomusun uzaktan konusmak guzeldir fistik

 • erkek degilim, ne dayakla tehdit edildim ne sevgilimin elini tuttugumda yollu dendi ne de sort giydigimde asagilandim.
  bence senin etrafindaki insanlar yanlis.

  4|1
  0|0
 • Abim 6 sene boyunca İstanbul'da okudu. Evinde tek başına kaldı.
  İstediği her kursa gitti. Her geziye katıldı. İstediği ile gezdi.
  Ben kendi şehrimde okuyacağım diye zor ikna ediyorum.
  Çok sinir bozucu bir durum. Adalet yok.

  2|1
  0|0
 • Kızım ve iyikide rabbim böyle yaratmış hiç bir şey için isyan etmedim etmem de hastalıklarm vardı allaha şükür edip üstesinden geldim. Senin söylediklerin Bbirazda aileye bağlı. Yetiştiğin çevreye bağlı. İzmirde mesela gezsen o şekil bakmazlar. Ama köy tarzı yerlerde senin dediklerin olur. Her şekilde şükür her halimize şükür

  2|1
  1|0
 • 4 nerde :D

  0|6
  0|0
 • Helal olsun kardeşim sana o babayada baba demeye bin şahit gerek

  3|2
  0|1
 • Öyle bir anlatmışsın ki gözlerim doldu okurken bir baba kızına gereği kadar sevgi vermezse o kız ya tüm erkekleden nefret eder ya da bulamadığı sevgiyi önüne gelen erkekte arar.
  Duygu asena nın kadının adi yok kitabı var okudum ve okurken ağladım hep aynı benim çocukluğum dedim

  1|0
  0|0
 • Çok haklısın hem de çok.

  4|1
  0|3
 • yanlış düşünüyorsun. bunları yapabilmen için erkek olman gerekmez kendine güvenen güçlü ve akıllı biri olman gerekir. ama o cesarete sahip değilsin.

  4|4
  0|1
  • arkanda destekleyenin yoksa o cesareti nasil gosterebilirsin bir cocudan nasilbi cesaret bekliyosu

 • Katılıyorum yazdıklarına. Çocukken bile kız eğer biraz dağınık otursa topla o bacaklarını denirken oğlana göster oğlum p*p*ni amcalara deniyor. Kızlara böyle davranacaklarına erkeklere adam olmayı ahlaklı olmayı öğretmeleri lazım...

  3|0
  0|1
 • sonra babanızı neden sevmiyorsunuz derler.. benzerlerini yaşadım bu kadar ağır olmasa da.. çözüm yok malesef bu zihniyete çözüm yok

  2|0
  0|0
  • Eşini iyi secersen çözülür korkak erkekler bunlara karışır erkek kendine güveniyorsa yanındaki bayan merkezde bikiniylede gezse sorun yapmaz tabi çiftiyle birbirine olan güven çerçevesinde

  • @HiçKorkmaz ne alaka yorumumla lütfen gider misin?

 • Haklısın yani diyecek söz yok. bizi koruyalım diye bizi onlardan tiksindiriyorlar ve bunu anlamıyorlar. Her sekilde kendilerini haklı görüyorlar bir sevgilin oldugunu ögrenince dövüyorlar veya bir ton laf soyleyip or*spu diyorlar. Yani bazen bende nefret ediyorum kadın olmaktan.

  2|1
  0|1
 • Suçun kadin olmak felan değil. Suçu kendinde arama. Babanın zihniyeti yüzünden bu durumdasin belliki. Benim suçum kadın olmak diye kendini ezme. Olay babanın şerefsizliği. Üzgünüm ama böyle

  1|0
  1|0
 • En kısa zamanda istediğin yerde, hayal ettiğin şekilde bir hayata başlamanı diliyorum😊 (Evden kaçsan kötü yola falan düşmezsin. )

  3|1
  1|1
 • Ama sıralamış olduğunuz maddelerin aslında hiçbirinin sizin kadın olmanızla ilgisi yok. Aslında sen çok değerlisin. Bazı insanlar diğerlerine sözlü ya da fiziksel zarar vererek kendini tamin ediyor. O insanlar hasta. Senin ne yaptığın sadece seni ilgilendirir. Unutma sen onlara sana ne demiyeceksin, onlar bana ne demeyi öğrenecek.

  2|0
  0|1
 • Kus cok tatliymis masallah

  1|0
  1|0
 • babanın tek derdi Pipisi.
  sana çatıyor Hasta herif.

  2|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  71
Yükleniyor...