Kardeşime Acil Servisten Kız Bakıyoruz!

Kardeşim 29 yaşında, esmer, 182 boyunda 75 kilo, yakışıklı bir adam. Harita kadastro mühendisi ve çalıştığı firmada sadece erkekler çalışyor. Fazla bir sosyal ortamı da olmadığı için henüz evlenebileceği birisiyle karşılaşmadı.

Ağabey ben evlenmek istiyorum

Gecen hafta bayramda kardeşimle sohbet ederken bana evlenmek istediğini söyledi. Bende, bu zamanda evliliğin kolay olmadığını, aldığı maaşın bir evi geçindirmeye yetmeyeceğini ve çalışan bir kadınla evlenmesi gerektiğini salık verdim. Mutlu bir aile için maddiyat önemli.

Harekete geçtik

Ciddi ciddi etrafa haber verdik. Kardeşimin yaşına uygun kişileri araştırmaya başladık. Ama bu devirde maaşlı çalışan kadınlar İstanbul'da park yeri bulmak gibi, en iyi yerler hep kapılmış. Kara kara düşünürken Televizyonda bir habere denk geldim. Başbakan konuşuyor;

Acil servislere bayramda vatandaşlar kız bakmaya gidiyorlarmış, birisi söyledi şaşırdım. Evlendirmek için kızını, oğlunu. Hastaneler o kadar şirin hale geldi ki. Demek acil servis sadece tedavi etmiyor. Yuva kurmak için de hizmet veriyor"

Yuva kurmak için hizmet veriyor

Anahtar kelimemizi alıp çalışmalara başladık. Kardeşimle birlikte soluğu ilk karşımıza çıkan acil serviste aldık. İçeriye girdiğimiz an da şoke olduk. Sağlık çalışanlarının nefes almaya vakti yok. Sedyeler Suriyelilerle dolu. Doğuranlar, doğrananlar, araba çarpanlar vs. hastane kan gölü ve geneli Suriyeli. Kavga eden bıçaklanan Suriyelileri tedavi etmeye çalışan hemşirelerimizin yanına yaklaşmaya bile fırsatımız yok. Ama Başbakan demişse vardır bir bildiği dedik ve bekledik sabaha kadar.

Bizden önce davrandı teyze

Sabaha karşı ortalık sakinleşti biraz. Bir hemşire, yaşlı bir teyzenin tansiyonunu ölçüyordu. İşinin bitmesini bekliyordum ki, teyze kızın telefonunu aldı. Biraz sohbet ettiler, kulak misafiri oldum. "Oğlum mühendis, elini sıcak sudan soğuk suya sokmaz güzel kızım. Alkol, sigara kullanmaz, evine çok bağlıdır." Belli ki kızı oğluna isteyecek. Kız da çok güzeldi ama kaçırdık.

Acil serviste çalışıyor ama evli

Başka bir hemşireyle karşılaştık. Usulca yaklaştım ve;

"Şurada duran esmer benim kardeşim, mühendis"

"Eee banane bundan"

"Yanlış anlamayın ama biz kız bakıyoruz"

"Git başımdan adam evliyim ben"

Yuva kurmak için hizmet verilen bir yerde evli olarak çalışmak, gerçekten saçmalık. Belki de kardeşimi beğenmedi ve yalan söyledi bilemeyeceğim.

Dahiliye uzmanı bey amca

Ertesi gün tekrar geldik. Hastane bahçesinde sigara içerken insanlarla sohbet etmenin faydalı olacağını düşündüm. Yaşıtım bir arkadaşa derdimi anlattım. O da bana hastanenin dahiliye doktorunun bir kızı olduğunu ve onun da ara sıra acil servise inerek kızına koca baktığını söyledi. Heyecanla dahiliye uzmanının yanına gittim. Sağlıkçı kız alamıyorsak sağlıkçının kızını alırdık. Bence gayet mantıklıydı ama adam beni odasından kovdu. Meğersem bahçedeki adam benimle alay etmiş. Vicdansız.

Pes etmek yok

Kardeşimle evde oturup durum değerlendirmesi yaptık. Acil servisler çok yoğundu. Bir türlü tanışmaya fırsat olmuyordu. Zaten oradaki yaşlı teyzelerden de bize fırsat kalmıyordu. O zaman yapacak tek bir şey vardı. Biz gidemiyorsak onlar gelsin. Bir şişe rakıyı bir dikişte bitirdim ve kardeşime ambulans çağır dedim. Alkol komasına girdim kardeşim için ve "ambulans geldiğinde ATT, Paramedik ne varsa üçüne beşine bakma kardeşim" dedim. Ben bayılınca ambulans gelmiş. Çok güzel hanım hanımcık bir ATT ile tanışmış kardeşim. Telefonlarını almışlar birbirlerinin ama kız benim ağabeyi olduğumu öğrenince "alkolik ağabeyi olan birisiyle evlenemem" demiş ve kardeşimle görüşmeyi bitirmiş.

Umudumuzu yitirdik

Artık bir sağlıkçı gelin bulamayacağımızı anlamıştık. Hiçte yuva kurmaya hizmet eden bir kurum değilmiş acil servisler. Yaşlı teyzelerin işgüzarlığı tamamen. Tam ümidimizi yitirmiştik ki annem aradı. "Oğlum akşam güzelce giyinin kardeşine kız bakmaya gideceğiz." dedi. Nereye gideceğimizi sorduğum da ise eski bir aile dostumuzun kızının olduğunu söyledi. Giyindik gittik. Çok güzel, hanım bir kızla karşılaştık gidince. Yüzüne bakınca bile huzur veren güler yüzlü bir kız. Biraz sohbet edildi ve kızın da kardeşimi beğendiği haberini aldık. Olur bu iş dedik. Bende kızla biraz sohbet etme imkanı buldum.

"Merhaba güzel kardeşim, nasılsın?"

"Iyi diyelim iyi olsun ağabey sen nasılsın?"

"Bende iyiyim işte koşuşturuyoruz"

"Allah kolaylık versin ağabey, biz de yoğunuz bu sıralar"

"Ne işle meşgulsün kardeşim"

"Hemşireyim"


21|10
5232
GerminalC KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Ah şu sağlık bakanlığı 😠
  3 gündür acilde staj yapıyorum 2 kere de ambulansla vakaya çıktım. Öyle sorunlu insanlar hastaneye geliyor ki, veya biz gidip öyle sorunlu insanları alıyoruz ki. Acildeki personelin kafa kaşımaya vakti yok eş bulmakmış peh peh peh 😠

  4|2
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • ege bölgesinden özellikle kıyı şeridi acillerinden 1.75 üstü balkan kökenli balık etli
  huyu suyu güzel acil personeli alınıktır. doktor öncelikli tercihtir.
  müracaat: şahsım

  1|1
  1|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 51

Erkekler Ne Diyor 31

Yükleniyor... ;