Dünya üzerindeki her insan başarılı olmak ister fakat başarılı olan sayısı çok azdır.

Peki bunun sebebini hiç düşündünüz mü?

Elbette düşünmüşsünüzdür ama cevabı bulamadığınıza eminim. Çünkü insan kendi yanlışlarını görmez, görse de görmemezlikten gelir fakat başkalarının yanlışlarını çok rahat tesbit eder. Başarılı olmanın bir kaç kuralı vardır ve bunu bütün hayatınızda kullana bilirsiniz.

1-) Çekici olmak.

Şimdi size çekici kişi olmayı anlatmayacağım, anlatacağım şeyler çekici bir kişinin avantajları olacaktır.

- Çekici kişi bütün insanların ilgisini çeker ve bu ona mutluk, yaşam enerjisi verir.
- Çevresindeki insanlara isteklerini çok rahat yaptıra bilir.

2-) Yaptığınız işin karşılığı

Bir şeyi yaparken karşılık bekleyen insanlar başarılı olmaz çünkü yaptığı şey ancak beklediği karşılık kadar olur. Halbuki başarı demek yaptığının en iyisini yapmak demektir.
Asla ve asla beklediğiniz karşılık kadar çaba sarf etmeyin, limitlerinizi zorlayın. İstediğiniz ve olması gereken bu olduğu için yapın o zaman başarı size gelir.
Tabiki yaptığınız işin bir karşılığı olacaktır iş hayatında beleş çalışmak olmaz yoksa aç kalırsınız. 😄
Benim burada anlatmak istediğim şu; başarısız olan kişiler genellikle " ya şunu şu kadar yapsak yeterli daha fazlasına gerek yok " bahanesine saklanmaları. Parayı asla dert etmeyin siz yapacağınızın en iyisini yaparsanız para sizi bulur.😉

3-) Pratik zeka

Pratik zekaya sahip insanlar daima başarılı olur. Bir problemle karşılaştığın zaman önemli olan şey sorunu çözmektir, bazen çözüm problemden daha basittir. Beyninizi hiç bir zaman probleme koşullandırmamanız lazım, onun yerine problemi çözmeye odaklanmanız lazım. Size basit bir video ile mantığı anlatmak istiyorum, lütfen D bölgesine gelince videoyu durdurun cevabı hemen görmeden biraz düşünün.

4-) Zaman

Zaman insan hayatındaki en önemli şeydir, vaktini boşa harcayanlar başarılı olamaz.

- Az uykuya kendinizi alıştırın.
- Sürekli kendinizi geliştirecek şeyler bulun, meraklı olun. Vaktinizin çoğunu sürekli aynı şeyler ile geçirmeyin değişik şeyler yapın. Mesela biraz iş, biraz pc, biraz kitap, biraz müzik, biraz yemek, biraz spor ve birazda arkadaşlar ile vakit geçirin.

5-) İletişim

İnsanlar ile iletişim çok önemlidir, nerede nasıl konuşacağınızı bilemelisiniz. Bir ata sözü derki " Sert olma kırılırsın, yumuşak olma ezilirsin " Şimdi bazılarınız ben iletişim kuramıyorum diyebilirsiniz bunu sebebi şu; bir pot kırmaktan çekinmenizdir. Haksız da değilsiniz çünkü bir insan için en kötü şey budur.

- Kelime hazinenizi geliştirin, kitap, dergi, gazete vs okuyarak
- İnsanlardan kendinizi izole etmeyin biraz sohbet etmeye çalışın. Selam verin, teşekkür edin, hal hatır sorun, bu size öz güven sağlar ve karşınızdaki kişide ona önem verdiğiniz hissi uyandırır.
- Başka fikirlere açık olun, karşıt görüşleri ve düşünceleri araştırın. Birşeyin yanlış olduğunu söylüyorsanız önce onun ne olduğunu bilmelisiniz.

6-) Yardım sever

Diğer insanlara yardımcı olan kişiler daima kendini mutlu hisseder ama yardım ederken asla karşılık beklemeyin! Karşılık beklenerek yapılan iş asla yardım olmaz sadece karşılıklı çıkar olur, yardım ettiğiniz kişi size yanlış yapsa bile ona asla " ama ben sana yardım etmiştim " demeyin!!!

7-) Arkadaş çevresi

Arkadaş en önemli şeydir " bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim " 😉 Arkadaş seçerken itina gösterin, kendisine faydası olmayan kişiniz sizede bir faydası olmaz, aksine zararı olur.


1|1
03

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

 • Kaç gündür kafama takıyordum bu bence geldi işime yarar teşekkür

  0|1
  0|0
 • Anahtar değerler var. Güzel yazı.

  0|0
  0|0
 • eyvallah

  0|1
  0|0
Yükleniyor...