Duyarsızlığa Duyarsızlık Paradoksu

Sanayi ile katledilen bir dere Mudurnu Dere duyarsızlık bu köprüden geçmeyen kalmazken ağır sanayiye duyarsızlıkla dere suyu da kurur bu gidişle.

Duyarsızlığın en kaba hali videonun sayısı bile duyarsızlık örneği. Kadına şiddet uygulayınca daha mı erkek olunuyor? insan insanın değerini bilmezken nasıl insanız biz? Şiddet çok yaygın sadece ülkemizin sorunu değil her yerde mevcut Dünya' da maalesef.

Şiddeti kınıyoruz ve kimsenin başına vermesin Mevla.

Videoda ilk kadın şiddet görürken müdahale oluyor gibi adam şiddet görürken gülenler var maalesef. Cinsiyet ayrımı yok fiziksel şiddet görülüp engel olunabilirken gülenlerden olmayız inşallah! Hiçbir insan şiddeti hak etmiyor. Video yabancı ama ortak acılarımız. Duyarsız kötülerin ekmeğine yağ sürmektir. Karışan yok diye rahatız beyin fırtınası yapmadan da düşünürsek değerli şairimizin dediğine varıyor maalesef.

“Aldanma insanların samimiyetine!Menfaatleri gelir her şeyden önce.

Vaad etmeseydi Allah cenneti; O’na bile etmezlerdi secde.”

Demişti Mehmet Akif ERSOY

Allah biz inananları gerçek inananlardan eylesin Allah kalplerimizi biliyor. Psikolojik şiddet, duygusal şantaj ve mobbing de korkutucu boyutlarda. Mobbing en basit tanımıyla psikolojik taciz ve maalesef iş yerlerinde pek çok vaka ihbarı var ast üst ilişkilerinde.

tdk - müsait*

Bu madde 2015 'te dikkat çekiyorum düzenlensin diye müsait kelimesi '' Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın ) '' olmasın diye sonuç bir açıklama ve linki tıklarsanız hala aynı bu kelime.

Belki kimilerince basit bir şeye takılma olabilir ama incitiyor cidden.

Bir canlı Kakadu Papağanı ve sırf para ettiği için ağır şartlarda kaçırılıyor ve katlediliyor da. Kötülüğe çalışan beyinleri iyiliğe yöneltmekle neler kazanırdık? Ben üzülüyorum masumlara işkenceye.

İlgili haber linki aşağıda.

zalimler

Ruben Operasyonu yapılmıştı geçen yıl Sırplar tarafından Boşnaklar'a bahane ile psikolojik baskı kurup halkı korkutmak hamlesi iken medyada terörle mücadele ya da silah kaçakçılığı ile mücadele olmuştur . Medya duyarsızlığına değişik bir örnek acı bir tarihe not.

Buluntu* bebek kadar dokunur kalbe insanın duyarsızlıkları kimse kimseye yapmasa ne güzel olurdu Dünya.

15 Haziran 'da yapılmış bu uygulama ve örnek olmasını dilerim eski Bolu Bbp İl Başkanı düşüncesinin diğer ince düşünceli kişilere. İhtiyacımız var .İlgili haber linki aşağıdadır.

Bizim balkonumuzda Türk Bayrağı asılıdır komşu evlerde de öyle . Bizler için ölen değerli askerlerimizi buraya eklerken bile vicdan azabı duyuyorum umarım kullanmak değildir yaptığım gerçekten ben unutmayacağım bu kanlı 2015 -2016 yılını kaç bayram kaç kandil zehir oldu.

Duyarsız bir şekilde hayatıma devam edip müzik dinleyip gülsem de benim evimde rahatça yaşamam için ölen askerlerin günü gelince görevini devralmaya da hazırlanıyorum elimizde olsa destek olsak mektup kampanyaları arada yapılıyor ama daha iyi şeyler de olur umarım .

şehitlerimiz anısına

Şehitler ölmez vatan bölünmez! Dualarımız fidanlarımızla ve terörü lanetliyoruz özellikle bugünkü şehitlerimizin anısına saygılarımızla #alışmayacağız. Ülkemizde on beş binden fazla kayıp çocuk var son yıllarda çocuk kaçırma rakamları da korkutucu. Almanya' da kayıtlı yüz binden fazla mülteci kayıp benzer şeyler yaşanıyor Dünya'da maalesef.

Cumartesi anneleri de var yakınlarının akıbetini ve adaletini merak eden insanlarımız. Berfo Ana ; '' oğlum gelir belki diye kapımı kilitlemedim hiç '' demişti Allah rahmet eylesin. Benim de evladım böyle ortadan kaybolsa ne yapardım arardım tabi evlat bu be ..

İlgili haber linki aşağıdadır.

çocuklarımız

Bu kız ne içimi yakmıştır büyümüş müdür hayatta mıdır akıbetini bilmesem de Filistin Çiçeğim benim. Savaşsız barış içinde bir Dünya gelecek çocuklarımız için aydınlık ve güzel günler için daha güçlü olmalıyız.

Böyle bir Dünya' da daha iyi yaşamaları için daha güçlü adımlar atmalı diğer ülkeler ama herkes kendi derdine düşmüş Ebola aşısı bile karaborsaya düştü bir gün tüm insanların eşit olacağı gün gelmeli.


1|3
35

En İyi Erkek Görüşü

 • "Biz onlara aşağılık maymunlar olun dedik." (Bakara, 2/65)

  Allah’ın sanatı olarak hiç bir varlık aşağılık değildir. Her varlığın, her canlının kendi konumunda özel bir yeri vardır. Kur’an’da kullanılan bazı ifadeler, bir yandan bazı hikmetlere işaret etmek, bir yandan da insanların algılamalarına uygun hitap etmek içindir.

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • “Aldanma insanların samimiyetine! Menfaatleri gelir her şeyden önce.

  Vaad etmeseydi Allah cenneti; O’na bile etmezlerdi secde.”

  Ne kadar dogru bir soz ve sizi tebrik ediyorum bukadar bilgiyi alip bir araya koydugunuz icin. Peki dusundunuzmu bu dunyada herkez iyi olsaydi peki bizlerin farki olucakmiydi ya da dunyada yasam savasi vermeden insanlar ne yapicakti?

  1|0
  0|0
  • Rica ederim estağfurullah.
   Nerden duyduğumu unuttum kardeş Allah insanlar günah işlemese başka varlıklar yaratırmış diye bir şey kaldı aklımda. Tövbe edeceğiz daha iyi olmaya çabalayacağız inşallah şeytan son nefeste bile imanımızı çalmaya gelebiliyormuş her an tetikte olmalıyız.

   İyiler ve kötüler hep vardır ve var olacaktır evet ama ahir zaman da olsak iyiler kazansın istiyorum ben çünkü bana göre iyiler iyiliğinden kaybediyor ve dediğin gibi seri üretim tek tip olsak bir anlamı kalmazdı bizi farklı yaratan Allah' a şükürler olsun tabi farkındayım ama bazı çok kötü şeylere seyirci kalmamız vicdanen rahatsız ediyor.
   Sonumuz hayır olsun

  • Evet size katiliyorum bende cok kotu insanlqr karsilastim aklim almadi neden bunlari yapdiklarina ve ellerine ne gectiklerine ama onlari hirsi ve kotu kalbi ele gecirilmis. Bende haksizliya gelemem ama sevdiklerim susmami. ve koseye cekilmemi. soyledi cunku uzerime dussem belki daha cok zarar. gorucekdim ama o kotu. insanlar daha kimlerin canimi yakacaktik. Bana kalsa savasirim ama aileme karsi cikamiyorum benim. icin endiseleniyorlar. Yani bu sadece bir ornek. Daha ne kotulukler ve haksizliklar var.

  • Çok haklısın canım ben de benzeri durumlar yaşadığımda babam sen burnunun dikine gidiyorsun hayat böyle değil bu şekilde yaşayamazsın derdi.
   Şimdi 29 yaşımda babamla aynı düşüncedeyim değiştirebiliyorsam değiştireyim çok kötü ise belasını benden bulmasın seviyesine düşmeyeyim.
   Allah kötülere fırsat vermesin bizleri de şaşırtmasın kardeşim

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

 • Bencenizi ne kadar översem öveyim kelimeler kifayetsiz kalır. Bunu birinin paylaşması gerekiyordu. Kendi adıma çok teşekkür ederim. Duyarlılığınızdan ötürü sizi canı gönülden tebrik ediyorum

  1|0
  0|0
  • Rica ederim estağfurullah sadece sessiz seyirciyim esasen dişe dokunur bir şey yapmadım dönüp bakınca umarım bir şeyler yapan biri olmak da nasip olur ömrüme

 • Bütün Paylaşımların Harika
  Hepsi de doğru ve gerçek yaşananlar. Ama konu aldatma olmadigindan cinsellik icermediginden watsaptan eski sevgili muhabbeti icermediginden sitedeki insanların ilgisini çekmemis. Çünkü herkes laylaylom sıradan muhabbetlere kafasına göre yorum yapmaya bayilirken Senin yaptığın Toplumu ilgilendiren Ders niteliğinde ki paylasimin ne yazık ki kenarda kalmış. ÖYLE güzel emek verip Hazırlamışsin ki Yüreğinden öpüyorum. Sen burda Farklı olansın. benim için hep öyleydin öyle kalacaksın.

  1|0
  0|0
 • Çok güzel şeyler yazıyorsunda kimin umrunda ki :) Şuraya nasıl öpüşürül tarzı bir soru sorsan. 100+ erkek 20+ kız görüş paylaşırdı.

  1|0
  0|0
  • Herkesin kendi tercihi hepimiz aynı değiliz ama sen de bu görüşüne dayanarak bilgilerini ekndi saklamazsan sevinirim bilgi edinmeye ve bilgi vermeye geldiğim sitede çok değerli insanlardansın kardeş birlikte daha bilgili ve bilinçli olmak amaç 1 kişi de olsak :)
   bunlar ısınma turlarım hevesim körelmezse siyasette paylaşımda aklım

 • erkeğe şiddete hayırrr

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel bir bence olmus. Maksimum Gorkinin sözü güzelmiş. Beğendiğim bir yazar yine çok net ifade etmiş olayı.

  1|0
  0|0
  • Rica ederim evet değerli edebiyatçılar başka hassas olur benim düşüncem bu yönde

 • Benceniz çok güzel olmuş

  1|0
  0|0
Yükleniyor...