Her Hayırda Bir Şer ve Her Şerde Bir Hayır Vardır

Günlük hayatta başımıza o kadar çok olay geliyor ki. Bazıları taşınamayacak kadar ağır gelir insana. Biraz düşünüp bize hayır mı şer mi getiremeyeceğini düşünemediğimiz bu olaylar aslında bize yaşamımızı yoluna sokmamız gereken bir uyarı niteliğindedir.

Tanıştığımız iyi niyetliymiş gibi görünen ama aslında bizi kötülüklere sevk edecek insanlardan kaynaklanıyor olsun olmasın her olgu ya da olayı hayra yormak yerinde bir karar olur aksi takdirde işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Bunlarla ilgili bir sürü öğretici hikaye var. En çok da mesnevide bu hikayelerden bulabilirsiniz. Sinan yağmurun " aşkın gözyaşları " kitabındaki " eyvallah köyünün hikayesi" ni herkesin okumasını tavsiye ederim.

Hayatınızın son nefesine kadar sınanacağınızı unutmayın ve melek gibi görünen insanlardan uzak durun. Son olarak Mevlana Celaleddini Ruminin bir dörtlüğü ile benceme son vereceğim.

" Bak; Bil ki domuzların önüne inciler serilmez, mücevherden sarraflar anlar ancak başkası bilmez. Kör bir insan için elmas da bir cam da, sana bakan bir kör ise sakın kendini camdan sayma."

Herkese mutlu anlar dilerim.. Bygoogle


1|1
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...