Kadın ve Erkek Eşit Değildir

Kadın ve erkek eşit değildir ve herhangi biri diğerine üstün de değildir. Birbirlerinden hem fiziksel hemde duygusal olarak olarak farklıdırlar bu yüzden de farklı alanlarda başarı gösterirler. Bunun en doğal neticesi olarak toplum içinde farklı sorumluluklar üstlenmişlerdir.

Bunun en basit iki örneği olan çocuk bakımının sorumluluğu ve gelir sağlama konusundaki sorumluluk dağılımına bakalım.

Çocuk bakımı ve annelik vazifesi

Bu konuda kadınlarımızın daha başarılı olduğu aşikardır. Bunun nedeni ise biz erkeklerin kadınlarda bulunan merhamet ve sabra sahip olmayışıdır. Onlar bizden daha duygusal oldukları için evlatlarının hislerini de bizden çokta iyi anlarlar.

Kadın ve Erkek Eşit Değildir

Elbetteki erkeklere de bu konuda bir takım işler düşüyor ancak bu iş asıl ehli olan kadınlarımızındır.Biz ancak yardımcı olabiliriz.

Gelir sağlama

Şu sıralar kadınlardan şunu çok duyar olduk "Ben kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum". Ancak kaç kadın konfeksiyonda patronun kıvırmaya çalışabileceği bir asgari maaş karşılığı ayaklarının üzerinde durmak ister ki? Bu söz söylenirken her zaman hayalindeki rahat mesleklerden biri düşünülür.

Kadınlar okusun, cahil kalmasın ancak evlendikten sonra çalışmayı hoşuna gittiğinden değilde ayaklarının üzerinde durmak istediği için düşünüyorsa burada bir sıkıntı vardır. Bunun sorumlusu gereken güveni eşlerine veremeyen biz erkekleriz ve bunun utanç verici olduğunu düşünüyorum. Kadının ve evlatların ihtiyaçlarını karşılayabilmek bizim görevimizdir çünkü erkekler kadınlara kıyasla daha dirayetli. Çalışma ortamının getireceği stres ve yorgunlukla başa çıkmada daha başarılı. Bunun nedeni ise bizi çocuklara karşı başarısız yapan hislerimizin aynı yoğunlukta yaşamayışımız.

Kadın ve erkek birbirini tamamlar

Bu iki örnekten çıkarılabilecek en basit sonuç iki cinsin birbirini tamamladığıdır sebebi ise: Kadınların daha duygusal olmaları onları çocuk yetiştirmede erkeklere kıyasla daha başarılı yaparken, erkeklerin hislerinin o kadar yoğun olmayışı çalışma ortamının sıkıntılarına katlanmakta başarılı yapıyor. Yani aynı konu üzerindeki farklı yönleri onları farklı işlerde başarıya ulaştırıyor. Tam anlamıyla birbirini tamamlamak bu olsa gerek.

Bencemi okuduğunuz teşekkür ederim, İyi günler dilerim.


2|1
35

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • çok güzel bir bence olmuş elinize sağlık
  kimileri halen böyle hayaller peşinde bozulan düzeni unutup böyle düşünenleri arıyor ama bulamıyor

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Katılıyorum. Fakat günümüzde bu düzen bozuldu ne yazık ki...

  0|1
  0|0
 • Ellerine sağlık, katılıyorum

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...