En Yakın Arkadaşımı 2 Kelime İle Kaybettim: "Sana ne?"

Daha okula gitmeden bile oyun oynuyormuşuz, tabi ben o zamanları hatırlamıyorum. İlkokulda yan sınıfımdaydı, ortaokulda karşı sınıfımda...

Sonra lise başladı.

Çekingen bir çocuktum. Sınıfın en arkasında, o gün başka okula nakil olacak olan bir kızla oturuyordum. Erkeklerin sırasıydı ve arkalarındaki tek kız bizdik, diğer kızlar sınıfın diğer ucunda grup oluşturmuştu bile.

Sonra onu gördüm, tanıdık geldi. Beni de tanımışa benziyordu, yoklama alınırken adını aklımda tuttum ayıp olmasın diye. Teneffüste yanıma geldi, o biliyormuş adımı, "aa, sen de mi burdasın! Gelsene yanımıza" dedi. Sevindim, gittim. Sonra tanıştık, daha doğrusu tanışıklığımızı hatırladık.

Evlerimize giden yol aynıydı.

Beraber gidip gelmeye başladık. Benim evim okula 10 dakika, onunki 20 dakika kadardı. Aşağıya inip beklerdim onu hep. Hep de geç gelirdi :) Okul yolunda sürekli değişik şeyler yaşardık. Heves edip topuklu bot alışım, o gün süper bir fırtına oluşu, benim yerlerde yuvarlanışım, onun farkında bile olmaması... Okula gittiğimizde "hocam köpek kovaladı arkadaşı da..." deyişi...

Sonra dersane...

Üniversite senesi tabi ki, dersaneye yazıldık ikimiz de. Aynı dersaneye gidiyorduk. Sürekli yurdu, yatılısı olan bir dersaneydi, böylece her günümüz, her saatimiz beraber geçer olmuştu. Beraber uyurduk, beraber uyanır beraber yapardık ne yapıyorsak.En Yakın Arkadaşımı 2 Kelime İle Kaybettim:

Sınav sonuçları açıklandı.

Fazla mı tesadüf, yoksa 7/24 beraber çalıştığımız için mi bilmem; hem ygs, hem lysde aynı puanı almıştık. Onun hayali hukuktu, benimki psikoloji. Ama ikimizin puanı da bunu biraz zorluyordu. Ortak bir yerlere varalım dedik ve uluslararası ilişkiler gibi bölümler yazdık beraber. Okula onaylatmaya gittik, ama okul kapalıydı ve biz de evlerimize döndük. Sonra aklıma dank etti. İstediğim bölümü okuyamayacaksam ne anlamı vardı? Ona da söyledim, o hukuklar yazdı ben de psikolojiler.

Tercih sonuçlarının açıklanmasından 1 gün önce...

Aklımıza nereden geldi bilmiyorum. Kontrol ettik bir anda. Ve ne yazık ki korkunç bir tablo; yanlış tercih... Bursluya puanı yeterken yanlışlıkla burssuz yazmış, en düşük puanlı olan da o olduğu için o gelecekti. Başından aşağı kaynar sular döküldüğünü hissettim, ben de şok olmuştum. Sonra tercihler açıklandı ve beklenen oldu, arkadaşımın 1 senesi gitmişti... Ben istediğim bölüme girebilmiştim.

Okulum çok uzaktı...

Aşağı yukarı 5 saat gidiş gelişim vardı. Haliyle eve geç dönüyor ve çok yorgun oluyordum. O da 1 sene daha dersaneye gidiyor, sınava hazırlanıyordu. Buluşmalarımız benim yorgunluklarım, onun dersleri yüzünden erteleniyordu. Bir arkadaşının fotoğrafını atmıştı, "bu kız çok güzel değil mi ya, çok beğeniyorum!" diye. Sonra onunla arkadaş olmaya başladılar yavaş yavaş. Tüm fotoğrafları onunla olmaya başladı. Tüm konumuz o oldu.

Başka bir arkadaşımla kavga etmiştim.

O sinirle "bir daha da konuşmam onunla!" demiştim. Sonra sinirim geçti, barıştık. En yakın arkadaşım ise nedense çok garipsemişti bunu. Çok üstüme gelmeye başlamıştı. Neden barıştın? Hani barışmayacaktın? Niye? Niçin???!!!

SANA NE?

O kadar üstüme geldi ki, bu sözü söyledim. İpler orada koptu... Bana nasıl bunu söylersin dedi, whatsapp grubumuzdan çıktı. Ben de çıktım sinirlenip. Kimse hatasını kabullenmedi, kimse geri adım atmadı.

1 yıl hiçbir şekilde konuşmadık.

Diğer lise arkadaşlarımla o daha yakındı, dolayısıyla buluşmalara çağrılan oydu. Üniversitedeki arkadaşlarımda hep onu aradım, o samimiyeti bulamayınca da yalnız kaldım. Derdimi anlatacağım kimsem yoktu. Ne yaşadıysam içime gömdüm. O benim en zor zamanlarımda yanımdayken, şimdi sesini duyamaz olmuştum. Çıldırıyordum, ama gurur ya!

Birbirimizi arkadaşlıktan çıkarmıştık, ama bakmadan edemiyordum.

Bana anlattığı, çok güzel dediği kızla çok yakın olmuştu. Tüm fotoğrafları onunlaydı, bizim yoktu hiç. Twitter'ına bakıyordum, her lafı bana dokundurma gibi geliyordu ikisinin konuşmalarını okuyunca.

1 yıl sonra dayanamadım.

Çok üzülüyordum, çok! 1 yıl geçti, doğum günü geldi. O gün kutlayamadım, yediremedim kendime. Ama 2-3 gün geçtiğinde yapamadım, yazdım. Çok uzun bir mesaj değildi, içinde özür de yoktu. Sadece olanları unutmaya yönelik şeyler yazmıştım. Öyle de oldu, tekrar konuşmaya başlamıştık.

Lise buluşmalarına ben de çağrılmaya başlamıştım.

İlk defa gittim. Arkadaşım da ordaydı. O kadar süre sonra ilk görüşmemizdi, çok büyük umutlarla gitmiştim. Ama öyle olmadı. Fotoğraf çekinirken beni yanına almasını bile başka arkadaşım söylemişti. Bozuntuya vermedim, gülümsedim tüm fotoğraflarda.

Bir şekilde tekrar yakın olduk, eskisi kadar olmasa da.

1 sene konuşmadık evet, ama o 1 senede o kızla o kadar yakın olmuştu ki aklım almıyordu. Bir zamanlar telefonlarımızda "Twin" diye kayıtlıyken artık numaralarımızın adımız ile kayıtlı olması benim için çok zordu, yeni arkadaşı ise "Kardeşim" diye kayıtlıydı. Resmen platonik aşık gibi canım yanıyordu!

O yakın arkadaşıyla tanıştım.

Ne yalan söyleyeyim, aşırı tatlıydı. Samimi, rahat, espritüel... Tam dedim, tam bulmuş kendine göre birini. Kız ikinci görüşmemizde bana doğum günü hediyesi almıştı, o kadar da dost canlısıydı.

Şimdi arkadaşımın evinden geliyorum, o ve yeni arkadaşıyla...

Dün gece onlarda kaldım, yeni arkadaşı da vardı tabi ki. Kız arkadaşımın baş harfini dövme yaptırmıştı, her çılgınlığı beraber tatmışlardı. Arkadaşımın annesi beni kısa öperken ona "prensesimmmm" diyerek dakikalarca sarılıyordu. Evet, artık üçümüz de arkadaşız. Ama ben hep arka planda kalan ve kalacak olan biri haline döndüm. O kızın arkadaşım hakkında "bu da böyle biri işte..." demesine her seferinde gülsem de, BEN TANIYORUM ONU! diyemediğim için içten içe canım yandı, yanacak da. Değer mi? Bilmiyorum... Bekleyip, göreceğiz...


9|1
3925

En İyi Erkek Görüşü

 • Seninki saplanti. Asik misin yoksa kiza? Heteroseksuel misin?

  1|0
  0|0
  • Saplantı değil, arkadaşlık. En zor zamanında yanında olan birini şak diye birakabiliyorsan sorun sendedir zaten.

  • Hepsini Göster
  • Ben anlarim...

  • Benceyi yazan kıza katılıyorum
   Eğer cidden şakasına sormadıysan ciddi ciddi sorduysan hiç arkadaşlığı tatmamışsın bende de öyle bir durum vardı
   Çok oldu aynısı bana olalı 2 yıl önce banada aynı olay oldu o tür olaylardan Üzülüyordum saplantılıydım birazda ama en çokta kötü günde yanımda olduğu için benimde onun yanında olduğum için o dostluklar yıllarımız felan hepsi
   Şimdi başka biriyle kanka faceleri instagramları onla dolu kısaca benceyi yazan kişide olan şeylerin aynısıda bana oldu.
   Destan yazdım özür dilerim güzel bence :)

En İyi Kız Görüşü

 • Şunu biliyorum. Gerçekten senin kadar çok sevdiyse asla onun için geri planda olmayacaksın. Sadece sana olan siniri geçmedi diye düşünmelisin. Doğruyu söylemek gerekirse bir arkadaşım vardı. Aynen bu şekilde olduk. Birlikte uyur, birlikte yemek yer, birlikte film izler hatta ve hatta birlikte tuvalete giderdik. O kadar yakın, o kadar seviyorduk birbirimizi. O sevmese de ben seviyordum en azından. Bana çok büyük bir kazık attı ve bu ona verdiğim değeri azaltmadı. Ne kadar çok değer veriyorsam o kadar yaraladı ama birlikte güldüğüm, bana sonsuz güven hissi verenler dahi o kadar yakın olmadı bana. Onun yeri hep ayrıydı, ayrı kalacak. Eğer arkadaşında böyle düşünüyorsa yakınlaşırsınız. Sadece geç kalan özürü dilemeni isterim.

  1|0
  0|0
  • Bu kadar uzun süre kızgın kalabilir mi insan? 3 sene oldu bu olayı yaşayalı. 1 sene küs kaldık, 2 senedir konuşuyoruz.

   Valla bende hala gurur mu var bilmiyorum, sana ne dediğim için özür dilemek gelmiyor içimden. Bu yazıyı zaten karşı tarafı suçlamak için yazmadım, kendimde de çokça hata var. Biri de bu, hala haklı olduğumu düşünmem.

  • Yok hayır haklı haksız durumları yapmıyorum. Arkadaşını da suçlamadım. İkili ilişkiler sonuçta ne kadar dikkat edersen et patlak verdiği an oluyor. Bizde arkadaşımızla olay yaşadık ve ben de bana yaptığını hiç unutmadım. O yüzden diyorum özür dile diye çünkü benim arkadaşım yaptığından ötürü hiç özür dilemedi. Yine de sen bilirsin lakin acı çekiyorsan, sonuçta olman gerektiği yerde başkasını görmek üzer insanı, arkadaşınla irtibatı kesmeyi düşün. Çıkıyor karşına birileri, daha çok sevemezsin belki ama seni daha çok sevecekler oluyor.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 24

 • galiba burada ilgi kıskançlığı var :D hani birkaç bence aşağıda bahsetmiştim ya, değer verdiğim birinin başkasına ilgi gösterip bana göstermemesi olayı diye :D işte ona benzer bir şey :D
  anlıyorum hissettiğin şeyleri :D yabancı değilim o duygulara ben de :D
  insanları bana ne kadar yanlış yaparlarsa yapsınlar, değer verdiysem silemiyorum maalesef :/ ama araya soğukluk girince onlar bir güzel siliyorlar :D
  moralini bozmak istemem ama eskisi gibi olamazsınız diye düşünüyorum :/
  birlikte yine çok iyi zamanlar geçirebilirsiniz ama bu yaşananlar gelir aklına arada :D bu da üzer seni :D
  şimdi ne durumdasınız acaba :D
  buna +1 verip geçmezsen sevinirim :D arkadaşlığınızın şimdi ne durumda merak ettim :D
  psikolojini düzeltebilirim yani istersen 8)

  1|0
  0|0
  • Arkadaşız ama eskisi gibi değil :)

  • Hepsini Göster
  • Sıkılmıyorum da gerek yok, rahatsız hissettiriyor insanı :)

  • piki (._.)
   sadece okurum o zaman (._.) yapmam görüş filan (._.)
   mahrum kal görüşlerimden -_-
   :D :D :D

 • Enteresandır, karşı cinste bu tip bağlar ve ilişkiler hep tuhaf gelmiştir bana.
  Erkekler hır gür yaşasa dahi çok takmaz, kısa sürede işleri eski yoluna koyabilir. Hatta şöyle söyleyeyim "abi kusura bakma benim de kafam bozuk" demek ve oturup bir çay içip dertleri paylaşmak için beş dakika bile yeterlidir bazen.
  Sanırım erkekler arasında daha direk ve açık bir iletişimden ileri geliyor bu durum.

  Bunkar dışında uzun soluklu arkadaşlığının bu denli küçük bir sinir harbinden sonra böyle yara alması hem üzücü hem de olmaması gereken bir durum diye düşünüyorum...

  1|0
  0|0
  • Evet yorum yazan diğer erkek de aynısını yazdı. Bilmiyorum, aynı şekilde arkadaşlıkları bitmiş erkek arkadaşlarım da var, dışardan sizin dediğiniz gibi görünse de içten üzülüyorlar bence.

  • Mutlaka dediklerin gibi olan arkadaşlar da vardır elbet.
   Ben zaten genel anlamda ilişkilerinden bahsetmek istedim. Yani yıllar sonra da karşılaşsak benzer tutumda olan yani aynı eskisi gibi olan insanları da gözlemledim ve yaşadım da.
   Sanırım erkekler daha yalın ve dosdoğru davranıyorlar kendilerini ifade etmek için. Belki de bu yüzden birbilerini tanıyıp sıkı arkadaşlıklar kurmaları ya da aynı ölçüde sınırlarını çizip buna göre davranarak kendilerine daha doğru seçimler yapıyor olabilirler.

  • Evet aslında problem budur. Erkekler nerede duracaklarini, sınırlarını biliyorlardir. Biz hayatın her aşamasına dahil olmak istediğimiz içindir bu sorunlar.

 • Ne arkadaslar gorduk lisede ünide simdi saysam 2 tane var baskada yok olmasinda sacma bir nedenle arkadasligi bitiriyorsa ondan arkadas olmaz

  1|0
  0|0
  • İste bu "ne arkadaşlar gördük" tarzındaki arkadaşlıklardan değildi. Öyle kişiler elbet oldu hayatımda.

 • İlginç bir hikaye. Ancak benim görüşüm bu hikayede sorun sende.. Sen o kızın yerini dolduramadığın için bu hale düşmüşsün. O kız senin yerini doldurabildiği için seni aramamış. (telefonla değil, varlığını) Sen ona muhtaçken, o senin için "olsa da olur, olmasa da" diyebilmiş. Tabii bunda onun bir şansı, düştüğü zor durumdur. Sınavı kazanamamış ve düşmüş. Sonra kalkmış. Kendine gelmiş, yeni arkadaş edinmiş ve yaşamına devam etmiş. Sen ise hep onunla uçarken , birden onsuz ucmaya devam etmişsin. Düşmemişsin. Hayatında onun gibi bir tramva yaşamamışsın. Sonra da onun eksikliğini hissetmişsin. Dolduracak kimse de bulamamışsın. Senin şanssızlığın da burada. Velhasılı bu ilginç ortamda kendine yer bulamazsın sen şu vakitten sonra. Onlar seni aralarına alsa da, sen giremezsin. Olmaz yani şu saatten sonra. Çünki sen, onunla yalnız olduğun günleri arıyorsun. 3. kız olduğu sürece mutlu olamayacaksın maalesef. Benim görüşüm böyle. Bu yüzden bu konuda kendini fazla üzmemelisin. Fazla kafana takma yani. Bu da sana tavsiyemdir. İyi günler.

  1|0
  0|0
  • Birincisi, zaten ben karşı tarafı suçlayıcı bir şey yazmadım yazımda. Öyle olsa 2 kelime ile kaybettim değil 2 kelime ile bana direkt sırtını döndü derdim.

   İkincisi muhtaç değilim, niye muhtaç olayım ki? Sadece onun gibi bir arkadaş bulamadım üniversite hayatımda. Lisedekilerden de uzaklaştıkça yalnızlaştım. Bu ona muhtaç olduğum anlamına gelmez, yine de onunla beraber olmayı seçtiğim doğru ama evet.

   Onun dışında 3umuz buluştuğumuzda haliyle üzülüyorum. Ama bu da nadir, sürekli buluşmuyoruz, ne ikisiyle ne de arkadaşımla. Ha ne oldu, benim içimde kalmadı bu ettiğimiz kavga. Yazdım. Bu kadar. Yoksa eskilere donemeyecegimizi o zamanda da biliyordum kabul etmesem de.

  • Hepsini Göster
  • Zamanında da muhtaç değildim :) ya üniversitede ilk defa tanıdığım ikiyüzlü insanlarla arkadasmis gibi davranacaktim, ya da tanıdığım biriyle tekrar konusacaktim. İkincisini seçtim. Muhtaç olmak için tek seçeneğimin olması lazımdı.

   Her neyse, suçlu %100 ben değilim elbette, ama büyük kısmı benim, doğrudur. Hayırlısı :)

  • Ya ben sana da suçlusun demiyorum. Sorunun sende olması senin suçlu olduğun anlamına gelmez ki tey allahım yaa. Bu gayet normal geldi bana. Alışmışlık var cünkü. :D

   Mutlu olmak veya olmamak bayan tüm mesele bu. Mutlu olman için tek seçenek o kız gibi geldi bana. Bu yüzden dedim onu. Tamam o sözü ve sorun sende sözünü geri alıyorum. Evet hayırlısı bence de herşeyin hemde :D

 • Cok başarılı. Etkilendim. Aklıma 30 senelik cocukluk arkadasim olan evli çifti bir kalemde silmem ve arkadaşlığımi noktalamam aklıma geldi. Ben olsam senin gibi yapmaz geri donmezdim. Arkadaşlık tanimima tamamen terstir senin yaşadığın şey. Ben de biraz benzerini yaşamıştım geçmişte. Ama seçim senin tabii.

  1|0
  0|0
  • Üniversitede hiç kafama göre birini bulamamam, lisedekilerle olan kopmalar ve sonunda izole bir şekilde hayatımı sürdürmem de yazmama katkı sağlamış olabilir. Bilemiyorum, ama gerçekten üzülüyordum.

  • Hepsini Göster
  • Bu mesajı yazmamin üzerinden 3 sene geçti yalnız. Yeni bir şey değil.

  • 3 sene ne ki? Yaslaninca böyle oluyor seneler kisa geliyor insana iste😌 Benim de benzeri bir hikayem var ama uzun uzun yazmayı sevmiyorum. Bir de hic bence yazmadim zaten. 2 seneden fazla oldu iliskimi kopardim. Hem kiz hem de adam aynı sınıftan cocukluk arkadasim evli bir çift. Her yerden sildim. Telefonlarına çıkmadım. Açıklama yapmadan kesip attim.

 • İlk defa bence okudum o da nasil oldu bilmiyorum arkadasla konusurken telefon elimde acik kalmis ekrana baktigimda bu benceyi gordum bir bakiyim dedim de sonuna kadar okudum 😅. Sonra kim yazmis diye bakiyim dedim bizim YDS ci kiz cikti 😅 Neden ben birileri uzulunce uzuluyom ya su an bende uzuldum senin adina 😐😐😐. İnsallah istedigin olur arkadasinla arandaki iliski. :)

  1|0
  0|0
 • öyle çok samimi karşı cinsten arkadaşlıklarım olmadı hep bir süreden sonra sevgiliye kaydı ya da renk tutturamadık nasıl bir durum tam bilmiyorum ama hala ilkokuldan 6-7 arkadaşımla aralıksız her yaz görüşüyoruz ve arkana plana atılmak istemezdim gerçekten

  1|0
  0|0
 • Sanırım arkadaşının içinde o 1 senenin acısı oluşmuş.. sana kızgın olabilir bu konuda...

  1|0
  0|0
 • bence senin ona verdiğin değeri ve sevgiyi o sana vermemiş, yoksa ne olursa olsun bu kadar çabuk kopamazdı çünkü insanın en yakın arkadaşından sevgilisinden ayrılmasından daha çok koyar insana...

  2|0
  0|0
 • Sanırım en beğendiğim yazılardan birisi oldu. Çok güzel yazmışsın :)

  1|0
  0|0
 • İşte iki lafın yetiyo senden ayırmaya ama iyi laflar soylesen telafi etmez, demek ki senden uzaklasmak için bahane arıyomus. Dediğin gibi arkadassanız ben mesela takmazdım sanki kufur mu etmişin mk asdf

  1|0
  0|0
  • Işte ondan önce kim bilir kaç kere demisimdir sana ne diye, ama birbirimizden uzak olunca böyle uzadı herhalde...

  • saçmalama birader , okumamışsın belliki , hiç görüşmezsen en yakın arkadaşın napıcak? evde tek başına senimi beklesin bırak bu işleri, son nokta olmuş sadece o

 • Bence değil şaheser yazmışsın. Umarım senin durumuna kimse düşmez bende dahil. Arkadaşlık kolay bulunan bjsey değil ben ve arkadaslarin bunun farkındayız neyseki.

  1|0
  0|0
  • Oo teşekkür ederim, o kadar da değil :)

   Kesinlikle değil evet.

  • Rica ederim. Anlık hatalar sinirine yenik düşmeler insanların hayatını okadar etkiliyor ki. Bir ömür ceza evinde geçirenler var o bir anlık sinir yüzünden. Yapacağımız şeyleri sonunu düşünerek yapmalıyız. Abartmiyorum. Fazla bence okumam. Okuduklarım arasında en iyilerinden.

 • Bildihimiz dun mu kaldin? Hata yapmissin ben oyle birinin yuzune bile bakmam
  :(

  1|0
  0|0
 • Eline sağlık güzel yazı

  1|0
  0|0
 • Siz kızları anlamak zor yahu en ufak bir şeyden böyle lavga nedir birde birbirinizi kıskanma durumu bana komik geliyor hani şu ben arka planda kaldım filan diye yahu biz birbirimize sövüyoruz o kadar umurumuzda değil :D

  1|0
  0|0
 • Hayırlısı olsun, eski günlerinize dönmeniz dileğiyle...

  1|0
  0|0
 • İlginç bir hikâye olmuş. Baştan sona dek okudum. Umarım her şey gönlünce olur ama kırgınlığa çare yok. Bunu bilmeliyiz işte.

  1|0
  0|0
  • Hepsini Göster
  • Bağımlılık değil ki bu, o olmazsa yaşayamam değil onsuz yapamam değil. Yaşıyorum da, yapıyorum da. Sadece gerçekten kardeşim gibi gördüğüm insanın benden uzaklaşması canımı acitti.

  • Dediğin gibidir, umarım.
   Benim de 2-3 kelimelik sözüne silip attığım arkadaşlarim oldu. Hem de aynı yurtta uzunca süre birlikte kaldığımız. Ama o sözlerinden sonra, ne aradim ne sordum ne de telefonlarına baktım. Bitti ve kapandı... insan bazen çok kötü kırılıyor. Kırgınlıģa da çare bulunmuyor...

 • Enteresan.
  Güzel yazmışsın. d

  1|0
  0|0
 • Fazla gurur kötü maalesef

  1|0
  0|0
 • Ali kınık yalanmış yalan

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  4

Kızlar Ne Diyor 38

 • onun sana sanane dediğini düşünmüştüm okumadan önce :) o içten içe kıskanmış olabilir seni, sen kazanmışsın o tekrar hazırlanmış ya. baska bir kızla kısa sürede bu kadar yakın olması da ilginc bence, eskilerin yeri ve tadı ayrıdır. hayırlısı olsun hakkınızda.

  1|0
  0|0
 • bence acik acik konusun onunla buraya yazdiklarinizi ona anlatin. hatta buyazinizi ona yollayin konu kendigilinden acilir. arkadasla dost arasindaki farklardan biride her sacmaligi cekinmeden dostuna soyleyebilmek. gerci bu soyleyeceginiz sacmalik degil ama sizin açinizdan zor ve gurur yaptiginiz durum oldugu icin boyle dedim :) insan dostundan cekinmez konusun onunla

  1|0
  0|0
 • Bu durum başıma o kadar çok geldi ki çocuk gibi kıskançlık yapıyorum diye kendime mi kızayım yoksa yarı yolda bıraktığı için karşı tarafa mı bilemediğimden uzun süredir kimseyi bu kadar yakınıma sokmuyorum. Mesafe iyidir canının yanmasını önler ve içten içe sürekli onları görüp üzüleceğine biraz uzaklaş bence

  1|0
  0|0
 • Eh, benzer bir durumu bende yaşadım denilebilir. 4 sene boyunca yanında oldugum kızla saçma sapan bir şeyden dolayı kestik arkadaşlığı, ama cidden saçma sapan. Yaptığım onca iyilik, en kötü zamanımda yanımda olmasa da benim her anında yanında olmaya calismam, söylenen, verilen onca söz sadece bir kez alttan almadım ve sinirlendim diye unutuldu, bide üstüne ben kötü oldum. Sen yine şanslısın ki sizde bir şeyler karşılıklı olmuş. Şimdi mesaj atsam bizde konusmaya baslarız biliyorum, ama kopan bir seyler oluyor ve hicbizaman eskisi gibi olmuyor. O yuzden ne o geri adım atıyor ne ben. Hicbir zaman eskisi gibi olmaz zaten, bosver.

  1|0
  0|0
  • Evet, kesinlikle olmuyor. Bazen bir an oluyor, o küs kaldığınız zamandan bir şey anlatmak istiyorsun, olmuyor. Değişik.

   Hayırlısı olsun...

 • Güzel yazmışsın. Arkadaşlıklar önemli tabii de bana böyle davranan birilerinin ben bir daha yüzüne bakmazdım ayrıca arkadaşına ve annesine oldukça sinir oldum.

  1|0
  0|0
 • Ben senın yerınde olsam asla yazmazdım

  1|0
  0|0
 • Bence insanlara kendini kapatıp dünya da sadece o varmış gibi soyutlama kendini

  Sana da yazık.
  Niye arka planda sevilmeyen istenmeyen birinin hislerini yasayasin ki?

  1|0
  0|0
  • Yok yok, öyle yapmıyorum zaten. Ama dediğim gibi kardeşim gibi gördüğüm birinin bu tavra bürünmesi... O kadar sıkıntım yok şimdi.

 • Benzeri bir olay başıma geldi. Biz hala konuşmuyoruz birden koptuk nerdeyse bir zamanlar benim başkasına canım dahi dememi kıskanan en yakın arkadaşım kendine yeni kanka bulunca benle de bağı koptu 5 yıllık arkadaşlık bitti. Ve onunla bidaha arkadaşlık kuramam kurarsam kendimi ikinci plana atıldıkça kötü hissederim böylesi daha iyi :)

  1|0
  0|0
  • Valla en iyisi mi desem ne desem bilemedim. Ha yazdığım için pişman değilim tabi, ama yazmasam da olabilirmiş. O yüzden hayırlısı olsun diyelim :)

 • Benzer durumu bende yaşadım sizi çok iyi anlıyorum. Biz üniversite tanışmış baya iyi arkadaş olmuşduk. 3 kişi çok yakındık. sonra bu biraz daha eski tanıdığım olan kız diger arkadaşımızla tartıştı ve küstü. Ondan sonra benle de soguk davranmaya başladı kendini kenara çekti diger kızlarla gülüp eglendi. Hep ben yanına gittim, ben konuşdurdum neyin var diye bazen cevap bile vermiyordu. Nedeni Neden onun küstügü kızla ben samimiyim halbuki aynı tavrlardaydım ikisine karşıda ne de olmasa arada kalıyodum ama eşit davranıyordum. Sonra sınıfta bana karşı herkesin soguk davrandigini hiss etdim. Onu dışlayan taraf oldum. Şimdi alakayı tamamen kesmiş durumdayız. Numaramı bile silmiş o derece. Bu durumdada acaba benmiyim yanlış yapan. Yalnız olan ben mutlu eglenense o. Neyin cezasını çekiyorun ki ben

  1|0
  0|0
  • Biraz uzun oldu kusura bakmayın aynı sizin gibi kendimi yalnız hiss etdigim için bu kadar yazdım.

  • Hepsini Göster
  • Evet bu olayda kazandıgım tek şey etrafımdakıları daha iyi tanıya bilmem oldu. Belkide böylesi en iyisiymiş. Umarım sizin içinde hayırlısı ne ise o olur 😊

  • Umarım, teşekkürler :)

 • seni o kadar iyi anlıyorum ki çünkü benzer şeyler yaşıyorum ve bana da acı veriyor ama zamanla gececeğini ummaktan başka bir çare de yok

  1|0
  0|0
 • Bu kadar basit bir nedenden dolayı seni hayatından çıkartması çok saçma

  2|0
  0|0
 • Aynilarini bende yaşadim. O kisiyle hâlâ konuşuyorum ama eskisi kadar da yakin değilim. Hayatina o kişiden sonra çok daha değer vereceğin kiz arkadaşlar gelicek, bunun bilince olmalisin. Cunku banada böyle oldu 😊

  1|0
  0|0
 • Çok zor bir durum düşünüyorum da benim en yakın arkadaşım kuzenim ve o üst komsuyla bile iki gün fazla samimi olsa kafayı yiyorum deli oluyorum en yakın arkadaş sevgiliden bile öte valla sevgilim bnde uzaklaşsa o kadar zoruma gitmez allah sabır versin

  1|0
  0|0
 • Sanane lugatimda yoktur iyiki yokmuş

  1|0
  0|0
 • ben de en yakın arkadaşmla küstüm lisedeki sıra arkadşm vs 1.5sene kadar küs kaldık sonrasında barıştık biraz sancılı bir süreç evet ama düzelecek emin olabilirsin. Biz ponçiğimle şu an iyiyiz.

  1|0
  0|0
 • Oha ya çok duygulandım okurken :'( sanki küsmeye yer arıyor gibi geldi bana ama bilemem. Umarım karşına iyi insanlar çıkar

  1|0
  0|0
 • Çok düşünceli bir yazılmış bence. Psikoloji okumanın etkisini de içine katıyorum. şu an bu durumu yaşar gibiyim :) senin kadar umursamıyorum ama. Eline sağlık.

  1|0
  0|0
 • Gerçek arkadaş bulmak inan çok zor ve 3 lu arkadaşlıklar daima sakat oluyor kendinde söyledin 2. ci plana atiliyorsun

  1|0
  0|0
 • Çok güzel bir bence olmuş çok beğendim açıkcası
  Ve aynı olayı bende yaşadım malesef kötü bir duygu o güvendiğin kardeşim dostun dediğin kişi :(

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  18
Yükleniyor... ;