Yardım Etmediğimiz Ama Başımıza Geldiğinde Keşke Biri Yardım Etse Dediğimiz Durumlar

1.Otobüste bayılacak duruma düştüğümüz anlar

Yardım Etmediğimiz Âma Başımıza Geldiğinde Keşke Biri Yardım Etse Dediğimiz Durumlar

Resmin otobüste olanını bulamadım affola :)

Öyle zamanlar olur ki kendimizi otobüste minibüste metrobüste ayakta tutacak halimiz olmaz. Zor tütünürüz. Benim başıma genelde regl olduğum dönemlerde gelmiştir. Eğer ki doluysa otobüs keşke biri kalksa otursam dersiniz ağrıdan ayakta duramazsınız çünkü. Bir de bir dönem kansızlık yaşamıştım. Gözlerim kararıyordu. Karardığı an bilincimi kaybetmesem de isteksiz düşüyordum. Yanımdakilere gözüm karardı diyordum. Böyle zamanlarda oturan siz olabilirsiniz o koltuklarda. Kalkıp yerinizi veriniz. Ne kadar yorgun da olursanız olun. Sağlık bu. Siz de o durumda olabilirsiniz unutmayın. Hep bu durumlarda orta yaşlı ablalar veya abiler yerlerini vermiştir bana. Genciz biz arkadaşlar onlara değil bize düşer. Kalkıp yer verenleri tenzih ediyorum tabi :)

2.Yine bir toplu taşıma klasiği "Kontör yetersiz"

Hepimiz eğer aylık akbillere sahip değilsek bu durumu yaşamışızdır. Bir de bazı gözler bir bakar ki bize ay yazık dermiş gibi. Bazıları da sallamaz pencereden seyrine devam eder. Akbiliniz doluysa verin arkadaşlar iki üç lira eksik olmuş nolacak doldurursunuz. Veriyor zaten karşılığını basan kişi. Sizin de bitebilir ve aceleniz olabilir otobüsten inip dolduramayabilirsiniz.

3.Paraya ihtiyacımız olduğu durumlar

Arkadaşınız parasını mı unutmuş olabilir. İnsanlık hali. O gün de diyelim çalıştığınız yerde çay parası toplanıyor. Geldi istedi sizden ama paranız bitmiş olur ya. Arkadaşınızdan isteyebilirsiniz. Benim olmuştu bir kez. Siz de verin bir gün başınız sıkışabilir sizin de :)

4. Evin anahtarını unuttuğumuz durumlar

Olur ya böyle şeyler bir markete çıkayım dediniz. Kapıyı bir kapadınız aman Allahım anahtar dediniz!! Fark etseniz de artık çok geç kapandı o kapı. Umarım samimi olduğunuz bir kapı komşunuz vardır. Evde sizden başkası da yaşıyorsa abiniz ablanız vs o gelene kadar komşunuzda bekleyebilirsiniz. O yüzden siz de anlayışlı olun komşularınıza. Tabi ki güvendiğinize ve hemcinsinize. Anahtarı unutmuş olabilir söyleyemeyebilir belki. Siz de evin kapısını açarken koridorda beklerken gördünüz. Çekinmeyin dışarIda mı kaldınız diye sorun. Evetse cevabı evinize davet edin. Bir kahve bir sohbetin zararı olmaz :)

5. Bir şey yiyoruz üstümüze yemek veya içecek döküldüğü an

Biz kadınlar için güzelim elbisemize döküldüğü an dünyamız yıkılır gitti kıyafet deriz :D Yedek ne arar yanımızda birinden ıslak mendil rica ederiz ya da çok kötüyse değişmek durumunda belki kalacağız. Benim bununla ilgili bir anım var. Sağ olsun üstüme çay döküldüğünde arkadaşım bana idare ten tayt almıştı. Sizin de arkadaşınıza böyle mi oldu yardım edin. Her yer mağaza butik dolu artık. Olmadı markette bile ucuz ürünler var. Alın gelin. Hem arkadaşınız o halde yolda yürümek zorunda kalmayacaktır.

Aklıma gelenler bunlar. Zorda kalan biz de olabiliriz. Yardım edelim birbirimize.

Sizin de varsa böyle bir anınız paylaşın arkadaşlar :)

Sevgiyle kalın 😊Aksilikler uzak dursun sizden..


1|0
21

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Anahtarı hep unuturum.

  0|0
  0|0
  • Eheh ben de yazları :) evde sizden başkası yasiyorsa yine iyi

Kızlar Ne Diyor 2

 • Emeğine sağlık canım

  0|0
  0|0
  • Teşekkürler tatlım :)

 • Bn yapiyorum ya

  0|0
  0|0
Yükleniyor...