Hayat! Bir İnsana Güvenmek!

23 yasındayım ve bu zamana kadar başımdan geçmeyen kötü olay tek tük kalmıştır belki ama çoğunu yaşadım gibi hissediyorum. Bugün benim doğum günüm. Ve sadece göstermelik olarak facebooktan 20 kişi filan heralde doğum günümü kutladı gerçekten hatırlayan ve bana değer verip küçük de olsa hediyeler gönderen tek kişi annem! Önceden böyle miydi? derseniz değildi. Küçük de olsa en azından süprizler yapılırdı. Ama bunun dışında benim için çok şahşahali doğum günü hazırlayan insanlarda vardı.

Ama derler ya iyi gün dostu. Bugüne kadar farkettim ki hiç dostum olmamış 14 yaşımdan beri sırtımdan vuruluyorum. İnsanlara güveniyorum ve onlar için yani sevdiğim insanlar için elden ne geliyorsa hatta fazlasını yapıyorum. Çünkü sevdiğim insanları mutlu etmek beni de mutlu ediyor. Ama ne oluyor biliyor musunuz yine yolun sonunda o dostum diyenler kayboluyor kötü günde yani! İnsanlar alışmış buna çünkü değer vermeyi unutuyor insanlar artık. Bugün doğum günüm olduğu için söylemiyorum. Sadece bugün doğum günüm ve ben yalnızım neden yalnızım sorusunu kendime sorduğumda geçmişim gözlerimin önüne geliyor.Hayat ! Bir insana güvenmek !

Elbette her insanın hataları vardır benim de oldu istemeyerek de olsa kalp de kırmışımdır ama her zaman bundan mümkün olduğunca kaçınmaya da çalışmışımdır. Bugün beni birisi tam olarak tanıyabilse ne kadar güçlü ve vefakar olduğumu anlar ama insanlar böyle değil herkes o kadar alışmış ki bir anda herşeyi silip atmaya bendeki sorun bu işte bir anda silip atamamak kötü yanlarını unutup iyi yanlarını düşünmek her şeyin. Belki de bu dünyada ben olmamalıymışım gibi hissediyorum çünkü kime elimi uzatsam önce hevesle tutuyor sonra bir çırpıda tersiyle itiyor. Ben bunu hakettiğini düşünmüyorum.

Bu dünyaya ait olmadığımı düşünüyorum bazen çünkü kendimi diğer insanlara baktığımda farklı görüyorum.

Üstün demiyorum yanlış anlaşılmasın farklı görüyorum sadece.Çünkü dünyada yaşayan ve normal olarak adlandırılan kesimden olmadığımı o yüzden normal olmak daha güzel geliyor bana. Bence insanlar birbirlerine daha çok değer vermeli. Hayatımızda gülmek için bile birileri oluyor yanımızda ağlamak için bile bir omuz arıyoruz durum böyleyken insanların bu kadar gaddar olması beni çok düşündürüyor.

Geçmişime baktığımda şunu görüyorum her ne yaparsam yapayım hep üzülen taraf ben olmuşum ve hiç dost diyebileceğim insanlar yokmuş etrafım da herkes kuyumu kazmış. Çok güzel bir kız değilim, çok zengin değilim, çok çok başarılı hedeflerine ulaşabilmiş bir insan da değilim kendi halimdeyim. Çekememezlik var desem bunların hiç biri bende yok ben her zaman iyi niyetli bir insan oldum her zaman vicdanlı her zaman mütevazı ama niye yalnızım diye sormadan edemiyorum kendime.

Kimseye kötülüğüm dokunmadı her zaman ara bulucu oldum, yargılayıcı olmadım, yolunu kaybetmiş bir çok arkadaşım için çabaladım ama sonra ne oldu en kötü ben oldum.

Şeytan oldum. Ama sonra herşey anlaşılınca benden özür dilendi ben bunları istemiyorum ben kötü değilim, sütten çıkmış akkaşık da değilim ama niye bunları yaşıyorum niye kimse beni anlamıyor ya da geç anlayıp ben ona olan güvenimi kaybedince geliyor insanlar bunu anlamıyorum. Hayattan şunu öğrendim bir insana sonsuz güvenemezsin bu ailen bile olsa mutlaka güvenilmez bir tarafı vardır.

Mesela bir insanın seni sevdiğine güvenirsin ama seni aldatmayacağına %100 puan veremezsin bunuda yaşadım. bir insana güvenebilirsin ama onun hırsızlık yapmayacağına güvenemezsin, ya da gözü döndüğünde katil olmayacağına, bir insana her konuda güvenirsin ama bir gün seni bırakıp gitmeyeceğini garanti edemezsin. Kısaca bu bencem ilk bencem ve bence bir insana sonsuz güvenemezsin herkesin bir kötü yani vardır hayatımda yaşayarak öğrendiğim en değerli bilgim bu benim.


2|1
33

En İyi Erkek Görüşü

 • Benceni nitelik ve nicelik olarak değerlendirirsek;
  Ufak tefek imla hataları dışında duygularını akıcı şekilde yazmışsın, okurken sıkılmadım.

  İçeriğine gelince;
  Öncelikle doğum günün kutlu olsun. Ancak arkadaşlarının doğum gününü unutmasını, kutlamamasını biraz abartmışsın. Yazı başlığını görünce bir çok kez dost kazığı yemişsin gibi anlaşılıyor. Yeterki hayatta tek üzüldüğün şey doğum gününün unutulması olsun.

  Paylaşımın için teşekkürler, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
  • Belirttiğim gibi zaten doğru anlamışsınız bir çok kez kazık yedim. Bu sadece doğum günümle alakalı değil yazımdada belirtmiştim. Görüşünüz için tesekkur ederim :)

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Bu yazıyı okurken yazıda kendimi buldum gerçekten. O kadar güzel anlatmışsınız ki. İkimizin hayat tecrübesinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Emeğinize sağlık :)

  1|0
  0|0
  • Teşşekkür ederim. Sadece yaşadıklarımı ve düşündüklerimi yazdim. Umarım bizi de anlayan birileri vardır hala umut ediyoruz bakalım.

  • Rica ederim. Aynen öyle yani umut ediyoruz. İnşallah çıkar öyle birileri :)

 • Doğum günün kutlu olsun. daha güzel günler göreceksin.

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

 • Çok benziyoruz... Satırların arasında kendimi buldum. Emeğine sağlık.:))

  1|0
  0|0
 • güvenmek zor iş ya

  0|0
  0|0
Yükleniyor...