Sistem mi? Ne Sistemi? Tabii Yersen

Sayın okuyucularım öncelikle belirteyim bu bence üzerinde imla yanlışları, noktalama işaretleri ve buna benzer yanlış olabilir, bazılarınız beni ergenliğine yeni girmiş birisi, bazılarınız boş işlerde koşan, bazıları amanda büyümüş küçülmüş, bazıları burnu havada,bazılarınız ise beni aptal vs olarak görebilir ve daha nicesi. Ben kendimi biliyorum ve bu bana yetiyor. Belki de benceyi de kaldırabilirler ama gerçekten umurumda değil. Her ne ise boşverelim bunları, fotoğraf olsun şu o olsun bu olsun paylaşmadan bana göre uzun ama bir yandan kısa bir paylaşımda bulunmaya çalışacağım. Kısacası hatalarımız affola.


Yıllarca gözlemlemlediğim kadarı ile insanlar sadece kazanç ve menfaatlerinin peşinden gidiyor ve bunun dışında olanlar yani kısacası masumiyet ve insanlığı düşünenler iyi insan olması gereken diye adlandırılıyor.

Yok efendim keşke herkes onlar gibi, bunlar gibi olabilse falan filan nutuklar atılıyor fakat kimse o aynayı kendisine çeviripte ben böyle diyorum da ben böyle miyim acep? diye sormuyor.

Bakınız sayın okuyanlarım bu hayatta yok sigarayı bırakırsan şu kadar bu kadar kazanırsın falan demek iyilik falan değil. Tamam iyi güzel de :D İnsanlara acaba mı bilincini yerleştiren bizleriz bunları düzeltmek benim onun bunun şunun harcı tabii ki değil. Bakın örnek vereyim her insanın hedefleri var değil mi?

Hedefsiz insan olmaz

Siz mesela X marka arabam olsun,Y marka eşyalarım olsun diye hedef koyarsanız tamamen bunun içerisinde oluyorsunuz bana göre. Haydi len oradan sana mı kaldı bu? Diyebilirsiniz hakkınızdır benim kimsenin hayatına karışma haddim yok ama biraz düşününce bana kalırsa hepsinin boş olduğunu anlayabiliyor insan.

Biraz saçmaladım ama ana fikri bence anladınız, insanların veya sizin menfaatinizden ziyade sadece olması ve yapılması gerekeni gözeterek içinizden gelerek yapılması en doğrusu bence.
Yapılması gereken derken örnek şöyle bir olayı anlatayım. İnşaat sektöründe tanıdığım ve abi dediğim bir insanın başından geçen olayı anlatayım.
X firmadan bir iş aldıktan sonra o iş için avansını aldı ama tam paranın çeyreği falan.
Ondan sonra yaptı binayı adam dedi yok ben battım yok şöyle böyle kalan parayı vermedi.
Adam o arada herkese vardiyasını şunu bunu ödedi ama parasını alamadı.
Ondan sonra iş bitince gelen ustalar dedilerki böyle şöyle bizim x miktar euroya ihtiyacımız var.
Adam takır takır zarar etti ama haktır dedi ödedi. Davası devam ediyor bildiğim kadarı ile.Bu olay Avrupa da geçiyor bu arada. Her neyse...

Bazı arkadaşlar ben bu sektördeyim şu olay böyle şöyle diyebilir fakat ben bu konuya hakim olmadığından dolayı yaptığını adil ve haklı olması gereken olarak buldum.

Kısadan hisse, birisine bir şey yapmadan bir eylemde bulunmadan önce aynaya bakıp empati yaparak onun yerine kendinizi koymanızı rica ediyorum sadece.

Naçizane bir rica...

Buraya kadar okudu iseniz çok teşekkür ederim ve bu konuda ilk başta iddalı girip biraz tansiyonu indirdiğiminde farkındayım. Burada konuyu okuyup eleştirmek çok kolay olabilir,aynı şekilde olumlu yorum atmakta ama sizden rica ediyorum lütfen empati yaparak hayatınızı yaşayın.

Bana kötülük yapılıyor ben mi iyi olacağım ya ? Demeyin abi. Herkesin yaptığı kendine yaraşır. Sizden tek ricam hayatınızın kontrolünü siz alın. Siz siz olun. Başkası veya herhangi cişime herhangi kağıda itibar etmeyin. Biraz saçmaladıysam da sizlere göre kusuruma bakmayın. Hata yaptıysam affola. İyi geceler hepimize.

Not: Bir fotoğraf eklemem gerekliymiş ondan dolayı zorunlu eklemek durumundayım. :)


1|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Çok beğendim eline sağlık

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...