Elimizdekinin Değerini Bilmiyoruz! Hatalar, İnsanlar

Sizce biliyor muyuz elimizdekilerin değerini ?

Kesinlikle bilmiyoruz ! Çünkü benciliz, sadece kendimizi düşünüyoruz, hiç bakıyor musunuz sokağa çıktığınız da insanlara ? Hangisi çok mutlu bir hayat veya istediği bir hayatı yaşıyor ? Belkide çoğumuz istediğimiz hayatı yaşamıyoruz çünkü her zaman kıyaslama, rekabet içerisindeyiz, aile, akraba vb. kişiler için rekabet ediyoruz. Her zaman çünkü en iyisi biz olmalıyız, önemli olan para değildir, o işten zevk almaktır bunu belirtmek istiyorum.

Para hayatınızda her zaman önemli bir nokta olmasın

Elimizdekinin değerini bilmiyoruz ! Hatalar, İnsanlar.

Çünkü her aklınıza getirdiğinizde tekrar aldığınız, bulduğunuz paranın kıymetini bilmeyeceksiniz her zaman şükretmek gerek diye düşünüyorum çünkü gün gelir bakarsınız elinizi cüzdanınıza attığınız da veya cebinize elinize baktığınız da o beğenmediğiniz para hiç olmayabilir. Bu yüzden her zaman şükredin, işinizi zevk alarak yapın çünkü gerçekten zevk almak parayı unutturur.

Diğer insanlara bakın, gidin sokaktaki çocuklar ile konuşun, esnaflar ile konuşun, bakkalınız ile konuşun acaba o neler kaybetmiş, neler istiyormuş, eskiden dostluklar, arkadaşlıklar nasılmış bir ara konuşun. Sizden büyük birileri ile konuşmanız gerçekten size büyük dersler verebilir, araştırın, öğrenin bunları yaparak en iyi yerlere gelirsiniz zaten bu kazandığınız paralar araştırarak, öğrenerek olmuyor mu ? Daha fazlasını öğrenin her şeyide öğrenmek istemeyin fazlası zarardır.

Zengin olmak sizi ayrıcalıklı göstermez !

Zengin olmak istiyor çoğunuz ama emek vermeden, çalışmadan ve çabalamadan, diyelim ki bir adamın altında lüks bir araba var hemen başlıyoruz kızmaya veya kıskanmaya mı diyeyim ? Ohh hayatını yaşıyor be, hayat ona güzel, şimdi nasıl bir evde oturuyordur. Bunları aklınızdan çıkarın, asla böyle bir şey düşünmeyin, oraya gelmek için belki ne acılar çekti, ne emek verdi ? Bunları neden düşünmüyorsunuz ? Emin olun herkes doğuştan zengin olmuyor, emek vermek gerekiyor, ama zengin olmak istiyorsanız da güçlü olmalısınız herkes çünkü o kadar ağırlığı kaldıramaz kaldırabilirseniz zaten para gelir size merak etmeyin.

Parayı aklınızdan çıkarın. Sadece maddi şeyleri verir para size, manevi değil.

Her zaman bir iş yaparken kötüsünü düşünün çünkü kötüsünü düşünerek daha iyi ilerler ve hatta hata yapmazsınız, hata yapmaktan da asla ve asla korkmayın. Hiç bir mucit hata yapmadan bir şeyler üretememiştir değil mi ? En önemlisi bir yere parola giriyorsunuz hata veriyor ve o hatayı düzeltmek için tekrar deniyorsunuz ; Sonuç ? Eee doğru, yani hata yapmak kötü bir şey değil hata yaparken zevk alın çünkü bir sonraki deneyişinizde o başarıya dönüşecek.

Daha fazla uzatmak istemiyorum, umarım beğenirsiniz bir sonraki "Bence"de görüşmek üzere...

Önceki "Bence"lerimi görmek için tıklayabilirsiniz.


2|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • ama bilmemiz gerekiyor eline sağlık

  0|0
  0|0
  • Evet sonuçta oraya bağlı, elimizdekilerinin değerini bilmek gerek.

Erkekler Ne Diyor 1

 • emeğine sağlık.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...